TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВО ЖИВО Асим Муса на прес по снимката за примање мито

Фокус - 15.10.2019

Заменик министерот за здравство, Асим Муса, денеска ќе одржи прес конфернција, најавуваат од Владата. Пресот на Муса следи откако во медиумите беше објавена видео снимка која го документира заменик министерот фатен во нов корупциски скандал.

УТРИНСКИ ФОКУС: Зошто посегна по мито заменик министерот Муса

Фактор - 15.10.2019

Вести во фокусот на Фактор ова утро... *Корупција го тресе здравствениот систем. Заменикот министер е снимен како прима мито од наводни пациенти. Новинари го наместија а снимката ја виде целата јавност.

Заменик министерот за здравство снимен како прима мито

Канал5 - 15.10.2019

Заменик министерот за здравство Асим Муса е снимен како прима мито во вредност од 50 евра. Екипа на албанската телевизија Топ Чанел ИН7 објави видео во популарната емисија Фикс Фате во кое Муса прима поткуп од пациент од Албанија за да му заврши ...

Заменик-министерот за здравство имал тарифи: 1.000 евра за операција на простата, 100 евра за сунет (ВИДЕО)

Слободен Печат - 15.10.2019

Истражувањето на „Фикс Фаре“ кое траеше три месеци ги откри пазарите што ги прави заменик-министерот внатре болничките простории. Емисијата „Фикс Фаре“, во албанската телевизија Топ Чанел синоќа објави истражување во кое тврди дека заменик ...

Скандал: Заменик министерот за здравство снимен како зема мито!

Точка - 15.10.2019

На албанската телевизија "Top Channel" е објавено видео на кое е снимен македонскиот заменик министер за здравство, Асим Муса како прима мито. Новинарот од истражувачката емисија „Фикс Фаре“ на албанската телевизија, пред заменик министер за ...

Како го запозна поголемиот дел од македонската јавност заменик министерот за здравство Асим Муса (видео)

Денар - 15.10.2019

Албанската телевизија “Top Channel” објави видео на кое е снимен македонскиот заменик министер за здравство, Асим Муса како прима мито. Од она што може да се види на снимката е како Муса се пазари со новинарот, кој се преставува како пациент.

„Перфектен тајминг“ за скандалот со Асим Муса: ЕУ во ист кош треба да ги стави Македонија и Албанија?

еМагазин - 15.10.2019

Не стивнуваат реакциите по објавата на видеото на албанската ТВ станица „Toп ченел“ на кое коже да се види заменик министерот за здравство во македонската Влада Асим Муса како зема поткуп од пациент од Албанија со цел да му овозможи операција во ...

Асим Муса, заменик министер за здравство фатен како зема мито

МКД - 15.10.2019

Екипата на познатата емисија Фикс фаре на албанската ТВ станица Toп ченел Ин7 го сними македонскиот заменик министер за здравство Асим Муса како прима мито од пациент од Албанија за да му заврши работа за операција во болница во Струга.

Заменик министер за здравство снимен како зема мито за операција

Expres - 15.10.2019

Нова корупциска афера го тресе здравството откако ТВ екипа од Албанија го снимила заменик министерот за здравство Асим Муса како бара и зема мито за операција. Видео снимката ја објави истражувачката емисија „Фикс Фара“ што се емитува на Top Channel ...

Колку е богат заменик министерот снимен како зема мито

Фактор - 15.10.2019

Што би можело да го натера заменик министерот за здравство Асим Муса да посегне по земање мито, барем од она што го покажуваат снимките објавени од албанската телевизија Top Channel. Фактор го погледна неговиот имотен статус.

Заменик-министерот за здравство ќе се правда на прескоференција

Слободен Печат - 15.10.2019

Албанска телевизија во која се тврди дека тој договара мито за да се направи операција на албански државјанин кај нас. Заменик-министерот за здравство Асим Муса на прескоференција во Владата ќе ја објасни снимката која ја објави албанска телевизија ...

(Видео) Асим Муса, заменик министерот за здравство од ДУИ снимен како зема поткуп

еМагазин - 15.10.2019

Албанската ТВ станица „Toп Ченел“ објави видео на кое може да се види заменик министерот за здравство во македонската Влада, Асим Муса како прима мито од пациент од Албанија со цел да му овозможи операција во болница во Струга.

Заменик министерот за здравство Асим Муса снимен како договара мито за операција(видео)

AKO - 15.10.2019

Заменик министерот за Здравство, Асим Муса, во болницата во Струга каде работи како лекар, беше фатен на дело како се пазари со ,,пациент“ од Албанија за операција на простата, пренесува VOX Struga.

(Видео) Заменик-министерот за здравство однапред зема пари за извршување операција

Макфакс - 14.10.2019

Коруптивна афера во која е вклучен заменик-министерот за здравство, Асим Муса, објави вечерва истражувачката емисија во Албанија „Фикс фаре“. На објавената снимка новинарот се состанува со заменик-министерот, во улога на пациент кој треба да изврши ...

ВИДЕО: Заменик министерот за здравство Муса однапред зема пари за да изврши операција

А1 On - 14.10.2019

Истражувачката емисија „Fiks Fare“ објави вечерва коруптивна афера во која е вклучен и заменик министерот за здравство, Асим Муса, известува in7.tv. Во објавената снимка, како што пренесе in7.tv новинарот на „Fiks Fare“ се состана со заменик ...

Скандал: Заменик министерот за здравство зема 50 евра од побараните 1.000 за да изврши операција (ВИДЕО)

Нетпрес - 14.10.2019

Заменик-министерот за здравство Асим Муса е вмешан во корупциски скандал при што и е фатен на дело. Муса беше фатен од екипата на најпознатото албанско истражно шоу, Фикс Фаре, кое се емитуваше вечерва во 20:10 часот на Top Channel.

ФАТЕН НА ДЕЛО: Заменик министерот за здравство Асим Муса однапред зема 50 евра од побараните 1.000 за извршување на ...

Курир - 14.10.2019

Заменик-министерот за здравство Асим Муса е вмешан во корупциски скандал при што и е фатен на дело. Муса беше фатен од екипата на најпознатото албанско истражно шоу, Фикс Фаре, кое се емитуваше вечерва во 20:10 часот на Top Channel.

БАРАЛ МИТО ОД 1000 ЕВРА- Заменик министерот за здравство фатен на дело

Магазин - 14.10.2019

Асим Муса заменик-министерот за здравство бил вмешан во корупциски скандал при што и е фатен на дело. Имено денеска во јавноста одекна веста дека од владата на премиерот Заев, еден од заменик министрите побарал поткуп односно прима пари за да изврши ...

ВИДЕО: Заменик министерот за здравство Асим Муса однапред зема 50 евра од побараните 1.000 за извршување на операција

Press24 - 14.10.2019

Заменик-министерот за здравство Асим Муса е вмешан во корупциски скандал при што и е фатен на дело. Муса беше фатен од екипата на најпознатото албанско истражно шоу, Фикс Фаре, кое се емитуваше вечерва во 20:10 часот на Top Channel Имено заменик ...

Заменик-министерот за здравство Асим Муса однапред зема 50 евра од побараните 1.000 за операција

Република - 14.10.2019

Заменик-министерот за здравство Асим Муса е вмешан во корупциски скандал при што и е фатен на дело. Муса беше фатен од екипата на најпознатото албанско истражно шоу, Фикс Фаре, кое се емитуваше вечерва во 20:10 часот на Top Channel.

(Видео) Заменик-министерот за здравство фатен како зема 50 евра мито за да изврши операција

24Инфо - 14.10.2019

Коруптивна афера во која е вклучен заменик-министерот за здравство, Асим Муса, објави вечерва истражувачката емисија во Албанија „Фикс фаре“. На објавената снимка новинарот се состанува со заменик-министерот, во улога на пациент кој треба да изврши ...

Заменик министерот за здравство договара 1.000 евра за операција и зема аванс од 50 евра (Видео)

MakPress - 15.10.2019

Екипата на најпознатото албанско истражно шоу, Фикс Фаре, влезе во мисија со заменик министерот за здравство во Македонија, Асим Муса. Како што може да се види на видеото заменик министерот Муса се пазарел со пациент од Албанија за да се изврши ...

Филипче за неговиот заменик фатен во коруптивен скандал: Случајот треба да се расчисти до крај!

Фокус - 15.10.2019

Откако екипата на познатата емисија Фикс фаре на албанската ТВ станица Toп ченел Ин7 го сними македонскиот заменик министер за здравство Асим Муса како прима мито од пациент од Албанија за да му заврши работа за операција во болница во Струга, ...

Заменик министерот за здравство снимен како договара мито за операција (ВИДЕО)

+инфо - 15.10.2019

За операцијата, Муса побарал 1.000 евра, а однапред зел 50 евра. Заменик-министерот за здравство Асим Муса е снимен како договара мито за операција од екипата на најпознатото албанско истражно шоу, Фикс Фаре, кое се емитуваше синоќа на Top Channel.

Топ Ченел: Асим Муса снимен како зема мито

Телма - 15.10.2019

Асим Муса кој беше предложен од Владата во мај минатата година за заменик министер за здравство е снимен како зема мито за операција. „Делото“ е снимено во Струга каде што Муса работи како лекар, а наводно пациентот е новинар.

Заменик министерот за здравство фатен како прима поткуп

iPortal - 15.10.2019

За коруптивна афера, во која е вклучен и заменик министерот за здравство, Асим Муса вчерaвечер објави популарната емисија „Fiks Fare“. Како што пренесе in7.tv новинарот на „Fiks Fare“ се состанал со заменик министерот Муса за да изврши операција.

ВИДЕО: Top Channel го фати заменик министерот за здравство Асим Муса како зема мито

Либертас - 15.10.2019

Заменик-министерот за здравство Асим Муса е вмешан во корупциски скандал при што и е фатен на дело. Муса беше фатен од екипата на најпознатото албанско истражно шоу, Фикс Фаре, кое се емитуваше вечерва во 20:10 часот на Top Channel.

(ВИДЕО) Заменик министерот за здравство снимен како прима мито

Скопје1 - 15.10.2019

Екипата на познатата емисија Фикс фаре на албанската ТВ станица Toп ченел Ин7 го сними македонскиот заменик министер за здравство Асим Муса како прима мито од пациент од Албанија за да му заврши работа за операција во болница во Струга.

Заменик министерто за здравство фатен како прима поткуп

Локално - 15.10.2019

За коруптивна афера, во која е вклучен и заменик министерот за здравство, Асим Муса вчерaвечер објави популарната емисија „Fiks Fare“. Како што пренесе in7.tv новинарот на „Fiks Fare“ се состанал со заменик министерот Муса за да изврши операција.

(Видео) Заменик-министерот за здравство однапред зема пари за извршување операција

OhridNews - 15.10.2019

Коруптивна афера во која е вклучен заменик-министерот за здравство, Асим Муса, објави вечерва истражувачката емисија во Албанија „Фикс фаре“. На објавената снимка новинарот се состанува со заменик-министерот, во улога на пациент кој треба да изврши ...

Заменик министерот за здравство Асим Муса е снимен како прима мито во вредност од 50 евра

ММС - 15.10.2019

Заменик министерот за здравство Асим Муса е снимен како прима мито во вредност од 50 евра. Екипа на албанската телевизија Топ Чанел ИН7 објави видео во популарната емисија Фикс Фате во кое Муса прима поткуп од пациент од Албанија за да му заврши ...

Заменик министерот за здравство снимен како прима мито

Вечер - 15.10.2019

Заменик министерот за здравство Асим Муса е снимен како прима мито во вредност од 50 евра. Екипа на албанската телевизија Топ Чанел ИН7 објави видео во популарната емисија Фикс Фате во кое Муса прима поткуп од пациент од Албанија за да му заврши ...

Скандал-Заменик министерот за здравство Асим Муса снимен како прима мито

Алфа - 15.10.2019

По министерот за здравство Венко Филипче, кој е под истрага за случајот Рекет 2, нов скандал го тресе овој ресор. Овој пат коруптивен и поврзан со неговиот заменик, Асим Муса. Екипа на албанската телевизија Топ Чанел ИН7 објави видео во популарната ...

Заменик министерот Муса се пазари со пациент - снимен како зема мито

Сител - 15.10.2019

Екипата на познатата емисија Фикс фаре на албанската ТВ станица Toп ченел Ин7 го сними македонскиот заменик министер за здравство Асим Муса како прима мито од пациент од Албанија за да му заврши работа за операција во болница во Струга.

Заменик-министерот за здравство ќе се правда на прескоференција

Република - 15.10.2019

На пресконференција во владата, заменик-министерот за здравство Асим Муса ќе ја објасни снимката која ја објави албанска телевизија во која се тврди дека тој договара мито за да се направи операција на албански државјанин кај нас без за да се плати ...

Филипче за неговиот заменик фатен во коруптивен скандал: Случајот треба да се расчисти до крај

Либертас - 15.10.2019

Откако екипата на познатата емисија Фикс фаре на албанската ТВ станица Toп ченел Ин7 го сними македонскиот заменик министер за здравство Асим Муса како прима мито од пациент од Албанија за да му заврши работа за операција во болница во Струга, ...

Асим Муса, заменик министер за здравство фатен како зема мито

Тера - 15.10.2019

Екипата на познатата емисија Фикс фаре на албанската ТВ станица Toп ченел Ин7 го сними македонскиот заменик министер за здравство Асим Муса како прима мито од пациент од Албанија за да му заврши работа за операција во болница во Струга.

(Во живо) Прес конференција на заменикот министер Муса по коруптивниот скандал

24Инфо - 15.10.2019

Заменик министерот за здравство, Асим Муса, денеска ќе одржи прес конфернција, откако во медиумите беше објавена видео снимка која е фатен во нов корупциски скандал. Според снимката Муса прима 50 евра за мито за да изврши операција врз Албанец во ...