TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(АРХИВА) Власта чека помош и од Груевски за уставни измени, ќе заигра ли пак ножот во грб во опозицијата?

Фокус - 18.09.2023

Текстот е објавен на 24 ноември 2022 година во неделникот Фокус со број 1.416. Откако беа усвоени измени на Кривичниот законик, со кои се скратија казните за делата „злоупотреба на службена положба“ и „злосторничко здружување“ и на тој начин се ...

Ахмети е убеден дека ќе има уставни измени – ВМРО-ДПМНЕ му одговорија дека мнозинство нема да има

ТВ21

Уставни измени, договор засега нема, ќе има ли „пазар“?

24 Вести

(ВИДЕО) Во 360° на МРТ 1: Интервју со Ахмети за уставните измени, моќта на Груби, „планот Заев-Мицкоски“, семејните бизниси…

360 степени

Ахмети уверува дека нема договор со ВМРО-ДПМНЕ ниту за уставните измени, ниту за измените на КЗ

Канал5

Ахмети се отвори: Нема никаков договор со ВМРО-ДПМНЕ, јасно кажаа дека се против бугарски диктат, Мицкоски беше и против новиот Кривичен законик

Алфа

Николоски за интервјуто на Ахмети на ТВ21: Се согласувам дека нема договор со ВМРО-ДПМНЕ за уставни измени

ТВ21

Денешен Слободен Печат Lider Нетпрес Република Локално Expres ТВ21

Заев за ТВ 24: Не е точно дека сум имал тајни средби со Груевски и Ахмети за КЗ

24 Вести - 18.09.2023

Не точно дека сум имал тајни средби со Али Ахмети и Никола Груевски за кривичниот законик, вели вечерва за ТВ 24 поранешниот премиер Зоран Заев по изјавата на неговиот екс коалициски партнер Ахмети дека на тајни средби се догаварале контроверзните ...

Заев: Не е точно дека сум имал тајни средби со Груевски и Ахмети за КЗ

24Инфо

„Изјавата на Ахмети не е вистина“ – Заев демантира дека имал тајни средби со Ахмети и Груевски за измените на Кривичниот законик

365

Заев, Груевски и Ахмети имале тајни средби за измените на Кривичниот законик, тврди лидерот на ДУИ

еМагазин

Тајни средби меѓу Заев, Ахмети и Груевски за Кривичниот законик, измените се крчкале 3 години!

Фокус

Али Ахмети за измените на Кривичниот законик: Дојдовме до моментот каде се согласивме сите и на крај се повлече ВМРО-ДПМНЕ

Нетпрес

Стоилковски: Пендаровски мора да одговори кој тоа барал од него амнестија

MakPress

Антропол Скопје1 Република Денешен +инфо Независен МКД Press24

Каков „бугарски диктат“, тоа е француско-германски предлог – вели Ахмети за изјавите на Мицкоски

360 степени - 18.09.2023

„Бундестагот гласаше за признавање на јазикот, културата, македонската нација, има иницијатива во американскиот Конгрес, американскиот Сенат за чествување на културата, јазикот, историјата на Македонија, да не ја пропуштиме шансата бидејќи историски ...

(ВИДЕО) Дали е жива идејата Заев–Мицкоски за влада без ДУИ – одговара Ахмети

360 степени

Ахмети го уништи Груби и откри дека Мицкоски не е кабает за кривичниот законик (ВИДЕО)

Expres

Груби: Амнестија за Груевски барале вмровски крила незадоволни од Мицкоски

Фокус

Ахмети за изјавите на Мицкоски: Каков „бугарски диктат“, тоа е француско-германски предлог

Press24

(ВИДЕО) Дали е жива идејата Заев–Мицкоски за влада без ДУИ – одговара Ахмети

Либертас

Ахмети за тврдењата на Мицкоски: Каков „бугарски диктат“, тоа е француско-германски предлог

Независен

Фокус 24Инфо

(видео)„Мојот син е архитект“, но Ахмети потврдува дека син му има и сопствеништво во фирми коишто се во енергетскиот ...

Телма - 18.09.2023

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети на прашањата во однос на фирмите сопственост на неговото семејство рече сите институции слободно да извршат истрага, а ако треба да се формираат комисии и надвор од институциите.

Нема нацизам, туку анимозитет кон корумпираната ДУИ

Слободен Печат

Ахмети: УЈП влезе во компанијата на мојот син, нека проверуваат се што е спорно во фирмите на моите роднини

ТВ21

Ахмети: Се води добро смислена нацистичка кампања против мене и ДУИ

Слободен Печат

Ахмети тврди дека се води „нацистичка кампања“ против ДУИ

Локално

Ахмети тврди дека се води „нацистичка кампања“ против ДУИ

Фокус

Ахмети: Нацистичка кампања против ДУИ и фирмите на моите роднини

МКД

Либертас Независен Фактор Lider

На избори со заедничка листа – Ахмети: Да се обединиме сите албански партии и СДСМ

ТВ21 - 18.09.2023

Сите албански партии и СДСМ со заедничка листа на следните парламентарни избори. Ова е желбата на лидерот на ДУИ, Али Ахмети, која ја откри во едно поинакво интервју во ТВ21. Ахмети вели дека ова е целта и на европскиот фронт, секоја партија со ...

Ахмети: Сите албански партии со СДСМ на заедничка листа на парламентарните избори, а тие да се одржат заедно со претседателските

Expres

(ВИДЕО) Едно поинакво интервју со Али Ахмети вечерва во „360 степени“ на МРТ 1

360 степени

Ахмети за заеднички претседателски и парламентарни избори: За ова прашање мора да има конструктивна дебата

ТВ21

Али Ахмети: Нацистичка кампања против ДУИ, конспирација дека Албанците ни ја земаат државата и економијата

ТВ21

Поранешен министер за финансии на исповед пред Ахмети: Правевме се за да ги отстраниме Албанците од процесот на приватизација, да работев правилно немаше да има војна во 2001

ТВ21

Ахмети: Националистичка кампања против ДУИ, конспирација дека Албанците ни ја земаат државата и економијата

Zoom

Република Денешен CivilMedia Нова ТВ Frontline Скопје1 Денешен

Кој барал амнестија за Груевски кај Пендаровски?

ММС - 18.09.2023

„Да бидам и поекплицитен – на едно неформално ниво пред 7-8 месеци некои актери од политичката сцена ме консултираа околу таа можност (н.з. помилување на Груевски), што мислам за таа можност, и реков децидно дека тоа не би го направил никогаш, ...

Гаши до Пендаровски: Ти благодарам – Дали претседателот го демантираше лидерот на Алтернатива?!

ТВ21

Гаши му се заблагодари на Пендаровски бидејќи „потврдил“ дека Ахмети молел за амнестија за Груевски!

Слободен Печат

Гаши смета оти Пендаровски потврдил дека Ахмети барал амнестија на Груевски!

Фокус

Пендаровски фрли жешка топка во рацете на партиите – кој барал амнестија за Груевски?

Мета

Гаши смета оти Пендаровски потврдил дека Ахмети барал амнестија на Груевски!

Либертас

Гаши: Ахмети ги молел меѓународните фактори за амнестија за Груевски

МКД

Zoom Локално Фактор

Али Ахмети: Уставните измени, историска можност за Македонците, ако се вистински патриоти ќе гласаат ЗА

ТВ21 - 17.09.2023

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети во ексклузивно интервју за ТВ21 од неговиот дом порача дека уставните измени се историска можност за Македонците. Според него, ако тие се вистински патриоти ќе гласаат ЗА. „Уставните измени се сериозно прашање.

Ахмети: Да ги внесеме Бугарите во Уставот, со зачленувањето во ЕУ се отвора преспектива

Либертас

Ахмети: Да ги внесеме Бугарите во Уставот, со зачленувањето во ЕУ се отвора преспектива

Курир

АЛИ АХМЕТИ АГИТИРА ЗА ВНЕСУВАЊЕ НА БУГАРИТЕ ВО УСТАВОТ Ако се вистински патриоти, Македонците ќе гласаат ЗА?!

+инфо

Ахмети: Да ги внесеме Бугарите во Уставот, со зачленувањето во ЕУ се отвора преспектива

Zoom

Ахмети: Да ги внесеме Бугарите во Уставот, со зачленувањето во ЕУ се отвора преспектива

Во Центар

АХМЕТИ: Да ги внесеме Бугарите во Уставот, тоа е за доброто на државата!

Денешен

Expres 24Инфо Нетпрес МКД MakPress