TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Груевски го остави Бејли да чека речиси 1 час

24 Вести - 15.10.2015

Цели 45 минути американскиот амбасадор во земјава Џес Бејли го чекаше премиерот Никола Груевски на свеченото отворање на новите простории во училиштетото за деца со оштетен вид во Кисела Вода кои се американска донација.

Бејли не го дочека Груевски

Телма - 15.10.2015

Американскиот амбасадор Бејли имаше трпение дури 45 минути да го чека премиерот Груевски за заеднички да ги отворат новите простории на училиштето Димитар Влахов во Кисела Вода. Кога и овој повеќе од пристоен период на чекање помина, реши сам со ...

Груевски грубо го понижи американскиот амбасадор

+инфо - 15.10.2015

Премиерот во заминување, Никола Груевски, речиси цел час го оставил да чека американскиот амбасадор Џес Бејли, на отворањето на реновираното училиште „Димитар Влахов“ во Скопје. Откако му пукнал филмот, Бејли решил самиот, во придружба на министерот ...

Бејли: Јанева ја доби поддршката од сите пратеници и партии

Телма - 15.10.2015

- Довербата на Јанева и ја дадоа 108 пратеници, таа доби поддршка од четирите партии, изјави пред малку американскиот амбасадор Џес Бејли. Според него сите треба да го имаат тоа во предвид.

Со еден час доцнење Груевски дојде во Кисела Вода

Телма - 15.10.2015

Со еден час задоцнување премиерот Грувски дојде на свеченоста на американската амбасада за отворање на училиштетото за деца со оштетен вид во Кисела Вода. Предходно американскиот амбасадор во Македонија Џес Бејли го чекаше 45 минути премиерот ...

Груевски не се појави, Бејли сам го отвори училиштето

Телма - 15.10.2015

Американскиот амбасадор во Македонија Џес Бејли го чекаше денеска 45 минути премиерот Груевски да се појави на отворањето на реновираното училиште „Димитар Влахов“ и подоцна реши самиот со министерот за образование Адеми да влезе да ги поздрави ...

(ВИДЕО) Бејли: Потребен е независен судски процес за прислушуваните материјали

А1 On - 15.10.2015

Претстои уште многу важна работа да се заврши, а малку време за да се постигне тоа, изјави денеска американскиот амбасадор Џес Бејли за обврските кои треба да се спроведат согласно роковите од договорот од Пржино.

Бејли: Претстои работа што треба да се заврши

МРТ - 15.10.2015

Денеска се очекуваат реакции и на владејачката ВМРО-ДПМНЕ и на опозициската СДСМ... Претстои уште многу работа која што треба да се заврши, изјави денеска американскиот амбасадор Џес Бејли кој очекува дека тимот на обвинителката Јанева ќе биде ...

Бејли го чекаше Груевски 45 минути и сам го отвори училиштето

Фокус - 15.10.2015

Откако првиот човек на владата не се појави, Бејли реши самиот со министерот за образование Абдулаќим Адеми да влезе да ги поздрави учениците и да го отвори училиштето Американскиот амбасадор во Македонија Џес Бејли го чекаше денеска 45 минути ...

Бејли: На специјалната обвинителка треба да ѝ се дадат ресурсите што ѝ се потребни

Репортер - 15.10.2015

„Пратениците, четирите политички партии и Советот на јавни обвинители ја изгласаа специјалната јавна обвинителка врз основа на нејзината професионалност. Сметам дека треба да ѝ ги дадат ресурсите што ѝ се потребни за да ја зврши својата важна ...

Бејли: Напредокот на Македонија зависи од тимот на Јанева

Макфакс - 15.10.2015

Американскиот амбасадор, Џес Бејли смета дека Специјалната јавна обвинителка, Катица Јаева треба да го добие тимот што го бара затоа што процесите кои се во нејзина надлежност се многу значајни за напредокот на Македонија.

(ВИДЕО) Бејли не го дочека Груевски

Репортер - 15.10.2015

Американскиот амбасадор Бејли имаше трпение дури 45 минути да го чека премиерот Груевски за заеднички да ги отворат новите простории на училиштето Димитар Влахов во Кисела Вода, извор телма Кога и овој повеќе од пристоен период на чекање помина, ...

Бејли: Јанева има поддршка од четирите партии

+инфо - 15.10.2015

Довербата на Јанева и ја дадоа 108 пратеници, таа доби поддршка од четирите партии, изјави пред малку американскиот амбасадор Џес Бејли, кој присуствуваше на пуштање во употреба на реконструираното училиште за слепи во Кисела Вода, јави Телма .

Бејли го чекаше Груевски 45 минути

+инфо - 15.10.2015

Со еден час задоцнување премиерот Грувски дојде на свеченоста на американската амбасада за отворање на училиштето за деца со оштетен вид во Кисела Вода, јави Телма . Предходно американскиот амбасадор во Македонија Џес Бејли го чекаше 45 минути ...

ФОТО: Груевски не се појави – Бејли чекаше 45 минути, па сам го отвори училиштето

Либертас - 15.10.2015

Американскиот амбасадор во Македонија Џес Бејли го чекаше денеска 45 минути премиерот Грувски да се појави на отворањето на реновираното училиште „Димитар Влахов“ и подоцна реши самиот со министерот за образование Адеми да влезе ги поздрави ...

Бејли: Претстои уште многу работа да се заврши, а малку време за тоа

Република - 15.10.2015

Претстои уште многу важна работа да се заврши, а малку време за да се постигне тоа, изјави денеска американскиот амбасадор Џес Бејли за обврските кои треба да се спроведат согласно роковите од договорот од Пржино.

Бејли: Пратениците и партиите ја поддржаа Јанева, многу е важно да и се верува и да биде независна

МКД - 15.10.2015

„Што се однесува до тимот на Јанева, таа имаше изјава по Советот на обвинители. Таа кажа дека и требаат персонални ресурси. Би потсетил дека 108 пратеници и четирите партии гласаа и ја поддржаа едногласно поради нејзиниот професионализам, став и ...

Бејли: На специјалната обвинителка треба да ѝ се дадат ресурсите што ѝ се потребни

Локално - 15.10.2015

„Пратениците, четирите политички партии и Советот на јавни обвинители ја изгласаа специјалната јавна обвинителка врз основа на нејзината професионалност. Сметам дека треба да ѝ ги дадат ресурсите што ѝ се потребни за да ја зврши својата важна ...

Напредокот на Македонија зависи од тимот на Јанева

Вечер Прес - 15.10.2015

Американскиот амбасадор, Џес Бејли смета дека Специјалната јавна обвинителка, Катица Јаева треба да го добие тимот што го бара затоа што процесите кои се во нејзина надлежност се многу значајни за напредокот на Македонија.

Бејли: Јанева доби поддршка од четирите партии – тоа треба да го имаат предвид

Либертас - 15.10.2015

Довербата на Јанева и ја дадоа 108 пратеници, таа доби поддршка од четирите партии, изјави пред малку американскиот амбасадор Џес Бејли, кој присуствуваше на пуштање во употреба на реконструираното училиште за слепи во Кисела Вода, јави Телма .

Груевски му доцнел еден час на американскиот амбасадор Бејли

Локално - 15.10.2015

Со еден час задоцнување премиерот Грувски дојде на свеченоста на американската амбасада за отворање на училиштетото за деца со оштетен вид во Кисела Вода. Предходно американскиот амбасадор во Македонија Џес Бејли го чекал 45 минути премиерот Грувски ...

Груевски не се појави Бејли сам го отвори училиштето

Бриф - 15.10.2015

Американскиот амбасадор во Македонија Џес Бејли го чекаше денеска 45 минути премиерот Грувски да се појави на отворањето на реновираното училиште „Димитар Влахов“ и подоцна реши самиот со министерот за образование Адеми да влезе ги поздрави ...

Бејли: Многу работа, малку време

Локално - 15.10.2015

Претстои уште многу важна работа да се заврши, а малку време за да се постигне тоа, изјави денеска американскиот амбасадор Џес Бејли за обврските кои треба да се спроведат согласно роковите од договорот од Пржино.

Бејли: Напредокот на Македонија зависи од тимот на Јанева

Точка - 15.10.2015

Американскиот амбасадор, Џес Бејли смета дека Специјалната јавна обвинителка, Катица Јаева треба да го добие тимот што го бара затоа што процесите кои се во нејзина надлежност се многу значајни за напредокот на Македонија.

Бејли: Јанева ја доби поддршката од сите пратеници и партии

Бриф - 15.10.2015

– Довербата на Јанева и ја дадоа 108 пратеници, таа доби поддршка од четирите партии, изјави пред малку американскиот амбасадор Џес Бејли. Според него сите треба да го имаат тоа во предвид.

Бејли: Јанева ја доби поддршката од сите пратеници и партии

Утрински - 15.10.2015

Претстои уште многу важна работа да се заврши, а малку време за да се постигне тоа, изјави американскиот амбасадор Џес Бејли за обврските кои треба да се спроведат согласно роковите од договорот од Пржино.

Бејли: Има многу работа, а малку време за спроведување на договорот

Р.С.Европа - 15.10.2015

Претстои уште многу важна работа да се заврши, а малку време за да се постигне тоа, изјави денеска американскиот амбасадор Џес Бејли за обврските кои треба да се спроведат согласно роковите од договорот од Пржино.

Бејли: Претстои уште многу работа да се заврши, а малку време за тоа

Алфа - 15.10.2015

Претстои уште многу важна работа да се заврши, а малку време за да се постигне тоа, изјави денеска американскиот амбасадор Џес Бејли за обврските кои треба да се спроведат согласно роковите од договорот од Пржино.

Бејли: Претстои уште многу работа да се заврши, а има малку време за тоа

24 Вести - 15.10.2015

Претстои уште многу важна работа да се заврши, а малку време за да се постигне тоа, изјави денеска американскиот амбасадор Џес Бејли за обврските кои треба да се спроведат согласно роковите од договорот од Пржино.

Бејли: Сe што смета Јанева дека и треба, треба да и се даде

Фокус - 15.10.2015

Ќе напоменам дека 108 пратеници на Парламентот, четирите политички партии и Советот на обвинители ја избраа едногласно поради нејзиниот професионализам и правичност и мислам дека тие би сакале да и ги дадат средствата коишто таа смета дека и се ...

Бејли: Има многу работа, а малку време за спроведување на договорот од Пржино

Вест - 15.10.2015

Претстои уште многу важна работа да се заврши, а малку време за да се постигне тоа, изјави денеска американскиот амбасадор Џес Бејли за обврските кои треба да се спроведат согласно роковите од договорот од Пржино.

Бејли: На Јанева треба да и се овозможи она што таа мисли дека и е потребно

Нова ТВ - 15.10.2015

Американскиот амбасадор во земјава, Џес Бејли, смета дека тимот кој го бара специјалната обвинителка Катица Јанева и плановите за нејзината работа, треба да и бидат овозможени. - Ќе напоменам дека 108 пратеници на Парламентот, четирите политички ...

Бејли: Претстои уште многу работа да се заврши, а малку време за тоа

Сител - 15.10.2015

Претстои уште многу важна работа да се заврши, а малку време за да се постигне тоа, изјави денеска американскиот амбасадор Џес Бејли за обврските кои треба да се спроведат согласно роковите од договорот од Пржино.

Бејли: На Јанева треба да и се овозможи она што таа мисли дека и е потребно

Либертас - 15.10.2015

Довербата на Јанева и ја дадоа 108 пратеници, таа доби поддршка од четирите партии, изјави пред малку американскиот амбасадор Џес Бејли, кој присуствуваше на пуштање во употреба на реконструираното училиште во Кисела Вода, јави Телма .

Бејли: Претстои уште многу работа да се заврши, а малку време за тоа

Канал5 - 15.10.2015

Претстои уште многу важна работа да се заврши, а малку време за да се постигне тоа, изјави денеска американскиот амбасадор Џес Бејли за обврските кои треба да се спроведат согласно роковите од договорот од Пржино.

БЕЈЛИ: Jанева треба да ги добие сите средства што ѝ се неопходни

Телеграф - 15.10.2015

Според него, многу е важно да се спроведе веродостоен независен судски процес за прашањата што произлегоа од прислушуваните материјали Претстои уште многу важна работа да се заврши, а малку време за да се постигне тоа, изјави денеска американскиот ...

Бејли: Претстои уште многу работа да се заврши, а малку време за тоа

Вечер Прес - 15.10.2015

Претстои уште многу важна работа да се заврши, а малку време за да се постигне тоа, изјави денеска американскиот амбасадор Џес Бејли за обврските кои треба да се спроведат согласно роковите од договорот од Пржино.

ОБНОВЕНО Бејли: Времето е кратко, а има уште многу работи да се завршат

+инфо - 15.10.2015

Претстои уште многу важна работа да се заврши, а малку време за да се постигне тоа, изјави денеска американскиот амбасадор Џес Бејли за обврските кои треба да се спроведат согласно роковите од договорот од Пржино, јави МИА.

Бејли: Јанева ја избраа 108 пратеници, 4 политички партии и Советот на јавни обвинители

еМагазин - 15.10.2015

Претстои уште многу важна работа да се заврши, а малку време за да се постигне тоа, изјави денеска американскиот амбасадор Џес Бејли за обврските кои треба да се спроведат согласно роковите од договорот од Пржино.

Бејли: Уште многу важни работи треба да се завршат, а време има малку

Капитал - 15.10.2015

„Претстои уште многу важни работи да се завршат, а има малку време за да се постигне тоа“, изјави денеска американскиот амбасадор Џес Бејли за обврските што треба да се спроведат од Договорот од Пржино.

Бејли: Престои уште многу работа, а малку време

Нетпрес - 15.10.2015

Претстои уште многу важна работа да се заврши, а малку време за да се постигне тоа. Ова го изјави американскиот амбасадор Џес Бејли во однос на обврските кои треба да се спроведат согласно роковите од договорот од Пржино.

Бејли: Претстои уште многу работа да се заврши, а малку време за тоа

Lider - 15.10.2015

Претстои уште многу важна работа да се заврши, а малку време за да се постигне тоа, изјави денеска американскиот амбасадор Џес Бејли за обврските кои треба да се спроведат согласно роковите од договорот од Пржино.

Бејли: Претстои уште многу работа да се заврши, а малку време за тоа

Курир - 15.10.2015

Претстои уште многу важна работа да се заврши, а малку време за да се постигне тоа, изјави денеска американскиот амбасадор Џес Бејли за обврските кои треба да се спроведат согласно роковите од договорот од Пржино.

(ВИДЕО) Бејли: Потребен е независен судски процес за прислушуваните материјали

Репортер - 15.10.2015

Претстои уште многу важна работа да се заврши, а малку време за да се постигне тоа, изјави денеска американскиот амбасадор Џес Бејли за обврските кои треба да се спроведат согласно роковите од договорот од Пржино.