TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЕК одобри втора транша од помошта за бегалците во Турција...

Н.Македонија - 14.03.2018

ЕК одобри втора транша од помошта за бегалците во Турција Европската комисија денеска го одобри вториот финансиски пакет од три милијарди евра помош за Турција за приемот на сириски бегалци на нејзина територија.

Европски ревизори: Претпристапната помош за Турција нe дава добри резултати

Алфа - 14.03.2018

Европскиот ревизорски суд денеска соопшти дека финансиската помош од ЕУ за Турција во претпристапниот процес не дава добри резултати. Европскиот ревизорски суд денеска соопшти дека финансиската помош од ЕУ за Турција во претпристапниот процес не ...

Европски ревизори: Претпристапната помош за Турција не дава добри резултати

А1 On - 14.03.2018

Европскиот ревизорски суд денеска соопшти дека финансиската помош од ЕУ за Турција во претпристапниот процес не дава добри резултати. Како што јави дописникот на МИА од Брисел, Судот смета дека резултатите од деветте милијарди евра дадени за Турција ...

ЕУ помошта за Турција не ги дава саканите резултати

Нова ТВ - 14.03.2018

Европските ревизори денес информираа дека претпристапната помош за Турција нe дава добри резултати. Како што јави дописникот на МИА од Брисел, Судот смета дека резултатите од деветте милијарди евра дадени за Турција меѓу 2007 и 2020 година до ...