TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лејкерси го привлекоа најмалиот Адетокумбо

Вечер - 22.07.2019

Екипата на Лос Анџелес Лејкерс ги договорија услугите со еден од браќата Адетокумбо. Станува збор за 21-годишниот кошаркар Костас Адетокумбо, кој е најмлад од тројцата браќа кошаркари, Јанис и Танасис кои се играчи на Милвоки.

Лејкерси го привлекоа помладиот брат на Јанис Адетокунбо

Опсервер - 22.07.2019

Лос Анџелес Лејкерс продолжија со летната селекција и во текот на викендот, откако го привлекоа Костас Адетокунбо во неделата. Костас (21) е помлад брат на актуелниот освојувач на наградата „МВП“ на Националната кошаркарска асоцијација – Јанис ...

Хет-трик на браќата Адетокумбо во НБА

TopSport - 22.07.2019

Лос Анџелес Лејкерс во своите редови донесоа еден од браќата Адетокумбо. „Езерџиите“ со 21 годишниот кошаркар потпишале договор кој во САД го нарекуваа „двонасочен“. Костас Адетокумбо е најмлад од тројцата браќа кошаркари, Јанис и Танасис се играчи ...

Адетокумбо во Лејкерс!

Basketball - 22.07.2019

Иако се чинеше дека е готов ростерот за новата сезона, втората најтрофејна франшиза во НБА додаде уште еден играч. Нов член на тимот е помладиот брат на Јанис Адетокумбо, Костас кој доаѓа од Далас Маверикс.

Адетокумпо во Лос Анџелес Лејкерс

Слободен Печат - 22.07.2019

Лос Анџелес Лејкерс продолжија со летната селекција и во текот на викендот, откако го ангажираа Костас Адетокумпо во неделата. Тој беше ослободен пред неколку дена од Далас Маверикс и потпиша со Лејкерси како слободен агент.

Хет-трик на браќата Адетокумбо во НБА

Макфакс - 22.07.2019

Лос Анџелес Лејкерс во своите редови донесоа еден од браќата Адетокумбо. „Езерџиите“ со 21 годишниот кошаркар потпишале договор кој во САД го нарекуваа „двонасочен“. Костас Адетокумбо е најмлад од тројцата браќа кошаркари, Јанис и Танасис се играчи ...

Лејкерси го привлекоа помладиот брат на Јанис Адетокунбо

MakPress - 22.07.2019

Лос Анџелес Лејкерс продолжија со летната селекција и во текот на викендот, откако го привлекоа Костас Адетокунбо во неделата. Костас (21) е помлад брат на актуелниот освојувач на наградата „МВП“ на Националната кошаркарска асоцијација – Јанис ...