TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Федерер: Ќе играм на Вимблдон, а потоа…

Екипа - 17.09.2019

Еден од најдобрите тенисери на сите времиња, Роџер Федерер најави дека ќе биде дел од Вимблдон 2020 година, но не е сигурен дали ќе игра потоа. Швајцарецот на терените на „Ол-ингланд“ клубот триумфираше осум пати, а годинава го загуби финалето ...

Ѓоковиќ: Би сакал да кажам, ама навистина не знам кога ќе се вратам

Gol.mk - 17.09.2019

Најдобриот тенисер на АТП листата, Новак Ѓоковиќ не можеше да открие за колку време ќе се врати на тениските терени, откако поради повреда на рамото беше приморан предвреме да го заврши настапот на УС Опен.

Ѓоковиќ: Идеално би било да можам да играм на турнирот во Токио

MakPress - 17.09.2019

Повредата на рамото го оддалечи лидерот на АТП листата Новак Ѓоковиќ од УС опен, а Србинот се уште не знае кога ќе може да се врати на терените. Сепак, првиот светски рекет е оптимист и верува дека ќе може да се појави на турнирот во Токио.

Ѓоковиќ: Повредата посериозна отколку што мислев

+инфо - 17.09.2019

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ истакна дека сè уште не знае кога ќе се врати на натпреварите. Поради повреда на рамото, Србинот се повлече од УС Опен и продолжува да се опоравува. Првиот светски рекет се надева дека ќе може да се врати на теренот на ...

Федерер ќе игра до Вимблдон, а потоа…

TopSport - 17.09.2019

Роџер Федерер најавил дека ќе настапи на Вимблдон наредната година, но не бил сигурен дали потоа воопшто ќе го пријави учеството на некој друг турнир. Швајцарецот осум од своите 20 гренд-слем титули освоил во Вимблдон.

Не знам што да кажам, повредата е сериозна!

Вечер - 17.09.2019

Светскиот тениски рекет број еден, Србинот Новак Ѓоковиќ откри кога би можел да се врати на терените. Тој мораше предвреме да го заврши настапот на САД Опен поради повреда на рамото. Би сакал да кажам кога ќе се вратам, но навистина не знам точно.

Ѓоковиќ за неполна недела ќе биде трет на вечната листа и ќе ја почне потерата по својот идол (ФОТО)

Sport 1 - 17.09.2019

Актуелниот најдобар светски тенисер Новак Ѓоковиќ од идниот понеделник ќе биде трет на вечната листа на АТП по број на минати недели на првото место достигнувајќи го легендарниот Иван Лендл, откако оваа недела го мина Џими Конорс и сега само две ...

Ѓоковиќ го кажа тоа што неговите навивачи не сакаа да го слушнат

Спортклуб - 16.09.2019

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ денеска гостуваше на РТС и откри детали за својата повреда на рамото која го принуди да се откаже во четвртфиналето од УС Опен. За жал, призна дека повредата е од посериозна природа и дека не знае кога точно ќе се ...

Ѓоковиќ го помина Конорс, следен е Лендл

Слободен Печат - 16.09.2019

Српскиот тенисер денеска ја започна 269 недела како лидер на АТП ранг листата. Новак Ѓоковиќ, денеска ја започна 269. недела на првото место на АТП ранг листата со што успеа да го помине легендарниот американски тенисер Џими Конорс.

Мајката на Новак Ѓоковиќ ја отвори душата: Понекогаш помислувам: Боже, јас ова дете го родив за народ, а најмалку за ...

Магазин - 16.09.2019

Дијана Ѓоковиќ, мајка на Новак Ѓоковиќ по прв пат во јавноста раскажала детали за животот на Новак кои малкумина до сега ги знаат. Дијана во големото интервју за „Блиц“ раскажала низ што Новак минувал како дете, но и што се таа како мајка ...

Majката на Ѓоковиќ oткрива: Ноле на 11 години се двоумеше дали да продолжи со тенисот

PressingTV - 16.09.2019

Дијана Ѓоковиќ, мајката на најдобриот светски тенисер открива дека минале низ многу тешки моменти во текот на неговото созревање и пробив во врвот. Проблемите најмногу биле финансиски бидејќи немале доволно пари да го праќаат на врвни турнири.

Федерер: Надал? Имав и јас свои моменти

Слободен Печат - 16.09.2019

Швајцарскиот тенисер не е загрижен поради податокот дека набрзо може да го изгуби првото место на вечната листа по бројот на освоено грен слем титули. Рафаел Надал неодамна на УС Опен го подигна 19.

Ѓоковиќ го надмина Конорс по бројот на недели како лидер на АТП листата

Вечер - 16.09.2019

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, денеска ја почна својата 269-та недела на врвот на светската ранг-листа, и со тоа се искачи на четвртата позиција на сите времиња, надминувајќи го Џими Конорс.

Ѓоковиќ го мина Конорс, следен е Лендл

Точка - 16.09.2019

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ја започна 269 недела на првото место на АТП-листата. Ѓоковиќ на вечната листа го мина Џими Конорс и сега се наоѓа на четвртото место. Пред Ѓоковиќ се Иван Лендл (270), Пит Сампрас (286) и Роџер Федерер (310).

Ѓоковиќ го мина Конорс, следен е Лендл

TopSport - 16.09.2019

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ја започна 269 недела на првото место на АТП-листата. Ѓоковиќ на вечната листа го мина Џими Конорс и сега се наоѓа на четвртото место. Пред Ѓоковиќ се Иван Лендел (270), Пит Сампрас (286) и Роџер Федерер (310).

РЕТКО Е ВО СРБИЈА: Навивачите со Ѓоковиќ во Белград! (ФОТО)

Слободен Печат - 16.09.2019

Наредниот турнир на кој српскиот тенисер би требало да игра е натпреварувањето од Серија 500 во Токио кој започнува на 30 септември. Најдобриот српски и светски тенисер Новак Ѓоковиќ е во Белград.

Федерер ќе игра до Вимблдон, а потоа…

Макфакс - 17.09.2019

Роџер Федерер најавил дека ќе настапи на Вимблдон наредната година, но не бил сигурен дали потоа воопшто ќе го пријави учеството на некој друг турнир. Швајцарецот осум од своите 20 гренд-слем титули освоил во Вимблдон.

Ѓоковиќ не знае кога ќе може да се врати на теренот

MTM - 17.09.2019

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ истакна дека сè уште не знае кога ќе се врати на натпреварите. Поради повреда на рамото, Србинот се повлече од УС Опен и продолжува да се опоравува. Првиот светски рекет се надева дека ќе може да се врати на теренот на ...

Ѓоковиќ не знае кога ќе може да се врати на теренот

Опсервер - 17.09.2019

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ истакна дека сè уште не знае кога ќе се врати на натпреварите. Поради повреда на рамото, Србинот се повлече од УС Опен и продолжува да се опоравува. Првиот светски рекет се надева дека ќе може да се врати на теренот на ...

Ѓоковиќ не знае кога ќе може да се врати на теренот

А1 On - 17.09.2019

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ истакна дека сè уште не знае кога ќе се врати на натпреварите. Поради повреда на рамото, Србинот се повлече од УС Опен и продолжува да се опоравува. Првиот светски рекет се надева дека ќе може да се врати на теренот на ...

Ѓоковиќ не знае кога ќе може да се врати на теренот

Локално - 17.09.2019

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ истакна дека сè уште не знае кога ќе се врати на натпреварите. Поради повреда на рамото, Србинот се повлече од УС Опен и продолжува да се опоравува. Првиот светски рекет се надева дека ќе може да се врати на теренот на ...

Ѓоковиќ го надмина Конорс по бројот на недели како лидер на АТП листата

Нетпрес - 17.09.2019

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, денеска ја почна својата 269-та недела на врвот на светската ранг-листа, и со тоа се искачи на четвртата позиција на сите времиња, надминувајќи го Џими Конорс.

Ѓоковиќ го надмина Конорс по бројот на недели како лидер на АТП листата

Опсервер - 17.09.2019

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, денеска ја почна својата 269-та недела на врвот на светската ранг-листа, и со тоа се искачи на четвртата позиција на сите времиња, надминувајќи го Џими Конорс.

Ѓоковиќ го надмина Конорс по бројот на недели како лидер на АТП листата

MakPress - 16.09.2019

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, денеска ја почна својата 269-та недела на врвот на светската ранг-листа, и со тоа се искачи на четвртата позиција на сите времиња, надминувајќи го Џими Конорс.

Ѓоковиќ го надмина Конорс по бројот на недели како лидер на АТП листата

А1 On - 16.09.2019

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, денеска ја почна својата 269-та недела на врвот на светската ранг-листа, и со тоа се искачи на четвртата позиција на сите времиња, надминувајќи го Џими Конорс.

Ѓоковиќ го надмина Конорс по бројот на недели како лидер на АТП листата

Курир - 16.09.2019

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, денеска ја почна својата 269-та недела на врвот на светската ранг-листа, и со тоа се искачи на четвртата позиција на сите времиња, надминувајќи го Џими Конорс.

Ѓоковиќ пред Конорс по бројот на недели како лидер на АТП листата

+инфо - 16.09.2019

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, денеска ја почна својата 269-та недела на врвот на светската ранг-листа, и со тоа се искачи на четвртата позиција на сите времиња, надминувајќи го Џими Конорс.

Ѓоковиќ го мина Конорс, следен е Лендл

Макфакс - 16.09.2019

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ја започна 269 недела на првото место на АТП-листата. Ѓоковиќ на вечната листа го мина Џими Конорс и сега се наоѓа на четвртото место. Пред Ѓоковиќ се Иван Лендел (270), Пит Сампрас (286) и Роџер Федерер (310).