TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Маск: Се надевам ќе изградиме град на Марс пред Трета светска војна

Кајгана - 21.10.2020

Елон Маск ги откри плановите за изградба на првиот град на Марс. Маск на конференцијата „Mars Society“ рече дека проектите за развој на град на Марс се во тек и треба да бидат завршени пред да се случи некоја катастрофа на планетата Земја.

Илон Маск: Се надевам дека ќе направивме град на Марс пред да избие Трета светска војна!

Слободен Печат - 21.10.2020

Илон Маск откри нови планови за создавање град на Марс, кој ќе може да биде целосно самоодржлив и чиј опстанок нема да зависи од Земјата. Говорејќи на годишната конференција „Mars Society“, основачот и извршен директор на SpaceX рече дека проектите ...

Елон Маск ја откри локацијата на првата база на Марс

Кајгана - 20.10.2020

Ексцентричниот милијардер Елон Маск откри интересни информации за амбициозен проект со кој во иднина луѓето би требало да ја колонизираат Месечината. Тој најави дека проектот ќе стане оперативен за четири години, кога е планиран првиот лет до ...

Илон Маск: Изгледа нема друг живот во нашиот Сончев Систем

Факултети - 20.10.2020

Потрагата заврши. - Изгледа дека нема никаков живот во овој Сончев Систем - изјавил милијардерот и извршен директор на „Спејс-Екс“, Илон Маск, во неодамнешна објава на социјалната мрежа „Твитер“. Очигледно тој мислел на живот надвор од Земјата.