TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мунир си отиде, Барса се најде во проблеми

Спортклуб - 12.01.2019

Заминувањето на Мунид Ел Хадади во Севиља ја остави Барселона без соодветна замена за Луис Суарес на позицијата централен напаѓач. Дембеле и Кутињо не се тоа иако и двајцата знаат да даваат голови, исто како и најдобриот фудбалер на сите времиња ...

Мунир може да направи деби за Севиља без ниту еден тренинг

Локално - 12.01.2019

Новата аквизиција на Севиља, Мунир Ел Хадади официјално позираше со дрес на „Рамон Санчез Писхуан“. 23-годишниот фудбалер беше привлечен од Барселона за трансферна сума од околу 1 милион евра и потпиша договор со „бело-црвените“ до летото 2023 ...

Барселона експресно најде замена за Мунир

Екипа - 12.01.2019

Барселона потврди дека Мунир Ел Хадади повеќе не е играч на овој тим, јасно наведувајќи дека ќе мора да бара нов напаѓач. Мунир не беше задоволен од минутажата добиена во Барса па се одлучи да го напушти клубот.

Мунир и официјално е ново засилување за Севиља

SportMedia - 12.01.2019

За сума од само 1 милион евра, младиот Ел Хадади се сели од Каталонија во Андалузија. Севиља продолжува да се засилува во зимскиот преоден рок. Последните информации велат дека во составот од Андалузија пристигнува и фудбалерот на Барселона, Мунир ...

Мунир замина, Барса пред ангажман на искусен голгетер од Премиер лигата!

Спортски - 12.01.2019

Барселона вчера потврди дека Мунир Ел Хадади повеќе не е нивни играч, па јасно е дека каталонскиот клуб ќе побара напаѓач кој би имал улога на резерва во овој преоден рок. Мунир не беше задоволен со минутажата на „Камп Ноу“ и одлучи да го напушти ...

ОФИЦИЈАЛНО: Барса го позајми Мунир во Севиља до крајот на сезоната

Gol.mk - 12.01.2019

Севиља и Барселона го завршија трансферот на Мунир Ел Хадади, откако вечерва во Каталонија беше договорена позајмица на 23-годишниот напаѓач кој не добива шанса кај Ернесто Валверде. Преминот до крајот на сезоната, Севиља ќе ја чини нешто повеќе од ...

(ВИДЕО) Крај на маките: Барса го продаде играчот што го спаси Реал од „петарда“ на Бернабе

Спортклуб - 11.01.2019

Еден од позајмуваните фудбалери на Барселона последните години, Мунир Ел Хадади конечно си замина од Камп Ноу. За нешто повеќе од еден милион евра, тој е продаден на Севиља која сезонава е еден од конкурентите за шампионската титула во Ла Лига.

Севилја го потврди доаѓањето на Мунир

TopSport - 11.01.2019

Севилја го потврди договорот со шпанските шампиони Барселона за потпис на напаѓачот Мунир Ел Хадади во петокот. На 23-годишниот шпански интернационалец договорот му завршуваше на крајот на сезоната, и на крајот тој заминува во Андалузија за само 1 ...

Севилја си купи фудбалер на Барселона за 1 милион евра

Sport 1 - 11.01.2019

Мунир ел Хадади од денеска е нов фудбалер на Севилја, откако Барселона се согласи да го продаде шест месеци пред да му истече договорот. Андалузискиот клуб ќе плати обештетување од само 1 милион евра за голгетерот, кој не се снајде во дресот на ...

Барселона го испрати Мунир во шпански ривал

Дерби - 11.01.2019

Барселона денеска официјално се раздели со Мунир Ел Хадади, кој на двострано задоволство реши да ја продолжи кариерата во друг клуб. Изборот на Мунир е Севилја, клубот кој ќе плати нешто повеќе од 1 милион евра за овој трансфер и кој подолго време ...

Фудбалер на Барселона се сели во Севилја

СуперСпорт - 11.01.2019

Од редовите на Барселона и официјално соопштија дека нивниот досегаше фудбалер, Мунир Ел Хадади ќе се пресели во Севилја уште од денес. 23 годишниот фудбалер се очекуваше да потпише за Севилја кога неговиот договор ќе истече во јуни, но откако ...

Барселона го позајми својот голгетер на лутиот ривал

Вечер - 12.01.2019

За оваа позајмица тимот од Каталонија ќе земе нешто повеќе од еден милион евра. Инаку, Севилја сезонава е еден од најсериозните конкуренти на Барселона кога во прашање е шампионската титула во Ла Лига.

Барселона го позајми својот голгетер на лутиот ривал

Sport M - 12.01.2019

За оваа позајмица тимот од Каталонија ќе земе нешто повеќе од еден милион евра. Инаку, Севилја сезонава е еден од најсериозните конкуренти на Барселона кога во прашање е шампионската титула во Ла Лига.