TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонските твитерџии се разголеа - #твитеркалендар 2014 (фото +18)

Црнобело - 30.12.2013

Дел од најпопуларните на Твитер заедницата се фотографираа разголени за #твитеркалендар . Фотосесијата ја направи фотографката Ивана Батев Целта на овој календар е испраќање позитивна порака за ...

Разголена твитерџика позира пред панорамата на Скопје (+18)

Скопје инфо - 29.12.2013

Во неделата во Скопје официјално беше промовирано новото издание на твитер календарот. Сакајќи да им се помогне на маргинализираните заедници во општеството, 25 храбри, паметни и убави твитер мажи и ...

ГАЛЕРИЈА: Погледнете го новиот #ТвитерКалендар

Либертас - 29.12.2013

25 членови на Твитер-заедницата, оваа година се дел од традиционалниот #ТвитерКалендар. Со цел да испратат позитивна порака за сексуалното здравје и образование тие се фотографираа голи пред ...

Eротика, фотки и #TвитерKалендар за 2014-та

IT.mk - 29.12.2013

Објавен е #ТвитерКалендар за 2014-та година . Ако ланскиот календар беше направен само со девојки кои сакаа да ја подигнат свеста за ракот на дојката, во овој календар се вклучени и машките твитерџии.

[Фото] Излезе #твитеркалендарот за 2014, во поддршка на маргинализираните заедници

Радио МОФ - 29.12.2013

25-мина млади и одважни луѓе, членови на Твитер-заедницата, оваа година се дел од веќе традиционалниот #ТвитерКалендар – тие се фотографираа голи, со цел да испратат позитивна порака за сексуалното ...

ФОТО18+: Македонските твитерџии се разголија за ТвитерКалендар 2014

Сител - 29.12.2013

Направен со фотографии на Ивана Батев, #ТвитерКалендар за 2014-та, кој беше претставен денеска во скопското кафуле Излет, доби добри критики од македонските твитерџии кои го оценија како„храбар“ и ...

Многу еротика на едно место, промовиран годинешниот твитер календар

Скопје инфо - 29.12.2013

Сакајќи да им се помогне на маргинализираните заедници во општеството, 25 храбри и убави твитер мажи и жени се разголеа пред објективот на фотографката Ивана Батев Хуманитарниот Твитер календар за ...

ФОТО: Македонските твитерџии позираа голи

А1 On - 29.12.2013

Македоснаката Твитер заедницата, односно 25 млади членови на социјалната мрежа, оваа година се дел од веќе традиционалниот #ТвитерКалендар – тие се фотографираа голи, со цел да испратат позитивна ...

Промовиран хуманитарниот календар на „Твитер“ за 2014 (фотогалерија)

Република - 29.12.2013

Хуманитарниот календар на Твитер за 2014 година беше промовиран денеска во скопското кафуле „Излет“ . Календарот, чија цел е да се испрати позитивна порака за сексуалното здравје и образование, е ...

ФОТО: Македонските твитерџии позираа голи во име на сексуалното здравје

Локално - 29.12.2013

25-мина млади и одважни луѓе, членови на Твитер-заедницата, оваа година се дел од веќе традиционалниот #ТвитерКалендар – тие се фотографираа голи, со цел да испратат позитивна порака за сексуалното ...

Македонските твитерџии се разголија за Календар

ЗаЗабава - 29.12.2013

Направен со фотографии на Ивана Батев, #ТвитерКалендар за 2014-та, кој беше претставен денеска во скопското кафуле Излет, доби добри критики од македонските твитерџии кои го оценија како храбар и ...

ДА за сексуалното здравје и образование - #твитеркалендар

Факултети - 29.12.2013

Денеска беше промовиран хуманитарниот Твитер календар за 2014 година, чија цел е да се испрати позитивна порака за сексуалното здравје и образование. Сакајќи да им се помогне на маргинализираните ...

„#Твитер-календар“: „твитерџиите“ се разголија! (фото)

Убавина и Здравје - 29.12.2013

Еден сосема поинаков календар, необичен, оригинален… Направен со фотографии на Ивана Батев , #ТвитерКалендар за 2014-та, кој беше претставен денес во скопското кафуле „Излет“, доби добри критики од ...

Македонскиот Твитер Календар за 2014 година / Фото

Lider - 30.12.2013

Направен со фотографии на Ивана Батев, ТвитерКалендар за 2014-та, кој беше претставен денеска во скопското кафуле Излет, доби добри критики од македонските твитерџии кои го оценија како„храбар“ и ...

Промоција на хуманитарен Твитер календар за 2014 година

Н.Македонија - 29.12.2013

Хуманитарен Твитер календар за 2014 година, чија цел е да се испрати позитивна порака за сексуалното здравје и образование, ќе биде промовиран денеска во скопското кафуле „Излет“ Сакајќи да им се ...

Популарни твитерџии се разголеа пред објективот за хуманитарни цели

+инфо - 29.12.2013

Второто издание на Твитер календарот, правен со најпопуларните твитерџии и твитерџики од оваа заедница за помош на социјално загрозените, ќе биде промовиран денеска во скопското кафуле „Излет“.

Твитерџии во акција за помош на маргинализираните

Нова ТВ - 29.12.2013

Денеска во скопското кафуле „Излет“ ќе биде промовиран хуманитарниот Твитер календар за 2014 година, чија цел е да се испрати позитивна порака за сексуалното здравје и образование.Сакајќи да им ...

Хуманитарен Твитер календар за 2014 година

А1 On - 29.12.2013

Хуманитарниот Твитер календар за 2014 година, чија цел е да се испрати позитивна порака за сексуалното здравје и образование, ќе биде промовиран денеска во скопското кафуле Излет.

Хуманитарен календар на „Твитер“ за 2014 година

Република - 29.12.2013

Со една цел, да се испрати позитивна порака за сексуалното здравје и образование, денеска ќе биде промовиран хуманитарниот Твитер календар за 2014 година во скопското кафуле Излет.

Хуманитарен Твитер календар за 2014 година

24 Вести - 29.12.2013

Хуманитарниот Твитер календар за 2014 година, чија цел е да се испрати позитивна порака за сексуалното здравје и образование, ќе биде промовиран денеска во скопското кафуле Излет.

Хуманитарен Твитер-календар со голи жени и мажи

Телеграф - 29.12.2013

Пред објективот на фотографката Ивана Батев се разголеа 25 храбри, паметни и убави твитер мажи и жени Хуманитарниот Твитер календар за 2014 година, чија цел е да се испрати позитивна порака за ...

Промоција на хуманитарен Твитер календар

Курир - 29.12.2013

Во скопското кафуле Излет денеска ќе биде промовиран хуманитарниот Твитер календар за 2014 година, чија цел е да се испрати позитивна порака за сексуалното здравје и образование.

Хуманитарен Твитер календар за 2014 година

Либертас - 29.12.2013

Денеска во скопското кафуле „Излет“ ќе биде промовиран хуманитарниот Твитер календар за 2014 година, чија цел е да се испрати позитивна порака за сексуалното здравје и образование.Сакајќи да им ...

Хуманитарен Твитер календар за 2014 година

Канал5 - 29.12.2013

Хуманитарниот Твитер календар за 2014 година, чија цел е да се испрати позитивна порака за сексуалното здравје и образование, ќе биде промовиран денеска во скопското кафуле Излет.

Промоција на Твитер календар 2014

Вечер Прес - 29.12.2013

Денеска во 14 часот во скопското кафуле Излет ќе се одржи промоција на хуманитарниот Твитер календар за 2014 година, чија цел е да се испрати позитивна порака за сексуалното здравје и образование.

Хуманитарен Твитер календар за 2014 година

Сител - 29.12.2013

Хуманитарниот Твитер календар за 2014 година, чија цел е да се испрати позитивна порака за сексуалното здравје и образование, ќе биде промовиран денеска во скопското кафуле Излет.

Хуманитарен Твитер календар за 2014 година

Алфа - 29.12.2013

Хуманитарниот Твитер календар за 2014 година, чија цел е да се испрати позитивна порака за сексуалното здравје и образование, ќе биде промовиран денеска во скопското кафуле Излет.

Хуманитарен разголен Твитер календар за 2014 година

Локално - 29.12.2013

Денеска во скопското кафуле „Излет“ ќе биде промовиран хуманитарниот Твитер календар за 2014 година, чија цел е да се испрати позитивна порака за сексуалното здравје и образование.Сакајќи да им ...

Хуманитарен Твитер календар за 2014 година

Скопје инфо - 29.12.2013

Хуманитарниот Твитер календар за 2014 година, чија цел е да се испрати позитивна порака за сексуалното здравје и образование, ќе биде промовиран денеска во скопското кафуле Излет.

Промоција на хуманитарен Твитер календар за 2014

Lider - 29.12.2013

Хуманитарниот Твитер календар за 2014 година, чија цел е да се испрати позитивна порака за сексуалното здравје и образование, ќе биде промовиран денеска во скопското кафуле Излет.

Твитерџиите се разголија на календар за помош на маргинализираните заедници

еМагазин - 29.12.2013

Хуманитарниот Твитер календар за 2014 година, чија цел е да се испрати позитивна порака за сексуалното здравје и образование, беше промовиран денеска (29 декември) во скопското кафуле Излет.

Промоција на #твитеркалендар за 2014

Оff.net - 28.12.2013

На 29 декември, во 14 часот во скопското кафуле Излет ќе се одржи промоција на хуманитарниот Твитер календар за 2014 година, чија цел е да се испрати позитивна порака за сексуалното здравје и ...

Хуманитарен Твитер календар за 2014 година

Inpress - 29.12.2013

Скопје, 29. декември 2013 (ИНПРЕС) Хуманитарниот Твитер календар за 2014 година, чија цел е да се испрати позитивна порака за сексуалното здравје и образование, ќе биде промовиран денеска во ...