TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пирло: Јувентус мора да научи да игра без Роналдо и да чита некои ситуации

Спортманија - 29.11.2020

Навивачите ја губат довербата во тренерот, а тој ги критикува играчите. Тренерот на Јувентус, Андреа Пирло, после ремито со Беневенто од 1-1 во 9-тото коло на италијанското првенство. „Го контролиравме првото полувреме и имавме шанси да ја убиеме ...

Беневенто првото реми во Серија А го оствари против шампиониот Јуве, Аталанта изненадена дома

Нетпрес - 29.11.2020

Во последниот натпревар во саботата во рамките на деветтото коло од италијанското фудбалско првенство, Верона изнанадувачки со 2:0 го совлада тимот на домашната Аталанта, додека актуелниот шампион Јувентис одново се избламира ја гостувањето кај ...

Фудбал: Пораз на Реал Мадрид, кикс на Јувентус против Беневенто (видео)

OhridNews - 28.11.2020

Актуелните прваци во Примера и Серија А, Реал Мадрид и Јувентус, немаа свои денови во националните шампионати и не успеаја да забележат нови победи. „Кралевите“ поминаа многу лошо, бидејќи на домашен терен претрпеа пораз од Алавес.

Пирло: Мора да се научиме да победуваме и без Роналдо

Дерби - 28.11.2020

Ремито на Јувентус против Беневенто е уште еден резултат кој воопшто не им се допадна на навивачите на италијанскиот првак, а тренерот Андреа Пирло ги потенцирал слабите страни на својот тим.

Инзаги: Да бевме попаметни ќе го победевме Јувентус

TopSport - 28.11.2020

Тренерот на Беневенто, Филипо Инзаги, ги исповалил своите фудбалери по ремито со актуелниот шампион Јувентус (1:1) во деветото коло, во Серија А. „Пред неколку месеци игравме по кал, на терените во Серија Б.

Заедно освојуваа титули, а вечерва се пресметаа како тренери во Серија А (ФОТО)

Gol.mk - 28.11.2020

Андреа Пирло и Филипо Инзаги беа долгогодишни соиграчи во редовите на Милан и репрезентацијата на Италија , а вечерва се најдоа на спротивните клупи во дуелот меѓу Беневенто и Јувентус (1-1).

Јуве е ништо без Роналдо: Три од петте неуспеси сезонава се кога не играл Португалецот

Спортклуб - 28.11.2020

По некомплетното деветто коло од Серија А, екипата на Јувентус се наоѓа на петтата позиција на табелата, засега со три бода заостанување зад лидерот Милан, но таа разлика утре може да се зголеми на шест.

ВИДЕО: Јувентус без Роналдо ниту Беневенто не го победи

Sport M - 28.11.2020

Јувентус одигра нов разочарувачки меч. Овој пат ремизираше на гостувањето кај Беневенто. Без Кристијано Роналдо, кој доби еден меч одмор, овој тим не е ист како со Португалецот. Јувентус поведе со голот на Мората во 21-та минута, но во судиското ...

Нова разочарувачка партија на Јувентус, освоија само бод во Беневенто

TopSport - 28.11.2020

Фудбалерите на Беневенто и Јувентус одиграа 1:1 во деветтото коло, во Серија А. Актуелниот шампион трет пат сезонава ремизирае на гостински терен. Тимот на Андреа Пирло, нема пораз во првенството, но има повеќе нерешени резултати (пет) од победи ...

ВИДЕО: Јувентус не може да победи без Роналдо, Интер убедлив против Сасуоло

Слободен Печат - 28.11.2020

Актуелниот шампион во Серија А, Јувентус уште еднаш покажа дека знае како да победи доколку во тимот го нема Кристијано Роналдо. „Старата дама“ ремизираше на гостувањето кај Беневенто играјќи 1:1.

(ВИДЕО) Јувентус е потполно немоќен без Кристијано Роналдо

Спортклуб - 28.11.2020

Во деветтото коло од Серија А Јувентус гостуваше кај Беневенто и на крајот стигна само до еден бод (1:1). Најтрофејниот клуб во Италија оваа сезона не игра според очекувањата, а особено е така кога во тимот го нема Кристијано Роналдо, што беше ...

ВИДЕО: Без Роналдо не се победува, Јуве „заглави“ и во Беневенто

Gol.mk - 28.11.2020

Јувентус станува зависен од Кристијано Роналдо , па како и против Верона и Кротоне , без португалскиот ас не успеа да запише победа на гостувањето во Беневенто . Дуелот на младите тренери, поранешни соиграчи од Милан и италијанската репрезентација, ...

На Јувентус тешко му оди без Роналдо, кикс и против Беневенто (ВИДЕО)

24Фудбал - 28.11.2020

Јувентус одигра само 1-1 на гостувањето кај Беневенто, тоа е трет меч како го играат без Кристијано Роналдо против послаб противник и не успеваат да победат. Претходно Јувентус без Роналдо не успеа да ги победи Кротоне и Верона, а денеска киксна ...

Тешко без Роналдо, Беневенто со бод против Јуве, голот го даде играч од Неапол

Спортманија - 28.11.2020

Погодокот кој му донесе бод на Беневенто, посветен на Марадона кој му беше идол на Летиција. Јувентус без Кристијано Роналдо, одигра само 1-1 на гостувањето кај новакот во Серија А, Беневенто, чиј тренер е Филипо Инѕаги, играч кој најславните денови ...

Јувентус прокоцка бодови во Беневенто, Мората заработи црвен по крајот на средбата (Видео)

Дерби - 28.11.2020

Јувентус уште еднаш ги разочара фановите со настапот во Серија А, освојувајќи само бод на гостувањето кај Беневенто (1:1). Гостите доминираа во текот на цел натпревар, но повторно не најдоа начин како да го скршат отпорот на противникот, кој се ...

Јувентус очаен: Не може да го победи ниту Беневенто (ВИДЕО)

Sport 1 - 28.11.2020

Јувентус ја продолжи лошата форма на гостински терен откако денеска одигра само 1-1 кај Беневенто во рамки на 9.коло во Серија А. „Старата дама“ останува на само еден триумф на гости сезонава од пет натпревари.

„Кикс“ на Јувентус, само бод кај Беневенто (ВИДЕО)

SportMedia - 28.11.2020

Јувентус освои само еден бод од гостувањето кај Беневенто, со што актуелниот првак и натаму е далеку од чело на табелата. Ова за нив беше петто „реми“ во деветиот меч. А, се добро почна за Јуве на средбата.

ВИДЕО: Јувентус без Кристијано Роналдо само до бод на гостувањето кај Беневенто

Дриблинг - 28.11.2020

Атуелниот првак на Италија, Јувентус не ја оправда фаворитската улота против Беневенто откако одигра само 1:1 и освои бод во 9 коло од Серија А. „Старата Дама“ настапи без Кристијано Роналдо кој доби одмор а поведе преку Мората во 21 минута.

Беневенто и Јувентус престанаа да играат во 10-та минута (Видео)

Спортманија - 28.11.2020

Вештерките и Старата дама му оддадоа почит на Марадона. Дуелот од италијанската Серија А помеѓу Беневенто и Јувентус кој е во тек, беше прекинат во десеттата минута. Играчите и тренерите на двата тима во 10-та минута со аплауз му оддадоа почит на ...

Јувентус без Роналдо не може ниту со Беневенто (ВИДЕО)

Екипа - 28.11.2020

Јувентус ремизираше (1-1) на гостувањето со Беневенто во 9. коло од Серија А. Тимот од Торино без Роналдо во составот, кој доби одмор, не успеа да стигне до трите бода и покрај тоа што дојде до водство со голот на Мората во 21. минута од средбата.

ВИДЕО: Интер се приближи до Милан на врвот во Серија А

Спортклуб - 28.11.2020

Интер успеа да врза две победи во Серија А, овој пат на гостувањето кај Сасуоло. Претходно го победија Торино, денеска Сасуоло па сега се на само два бода од лидерот Милан кој има и натпревар помалку.

Интер убедлив во Сасуоло за да се врати на самиот врв

Sport M - 28.11.2020

Интер денеска славеше во натпреварот од деветтото коло во италијанската Серија А на гостувањето во Сасуоло со 3:0. Знаеа дека ќе биде многу тежок натпревар за секого, па се очекуваше голема борба денес, но со два гола во првите 15 минути Интер ја ...

ВИДЕО: Најубедливиот Интер сезонава го сруши Сасуоло на „Мапеи Стадиум“

Gol.mk - 28.11.2020

Второпласираната екипа во Серија А, изненадувањето Сасуоло го претрпе првиот пораз сезонава, откако целосно потфрли и на „Мапеи Стадиум“ капитулираше пред Интер со 0-3 (0-2), во првиот натпревар од деветтото коло на Серија А.

Интер се поправи и убедливо славеше против Сасуоло

Кајгана - 28.11.2020

Тимот на Интер оставри втор триумф во низа во Серија А откако денеска со убедливи 3:0 победи на незгодното гостување кај Сасуоло. Се очекуваше тежок натпревар за „Нераѕурите“ со оглед на тоа што домаќинот во овој натпревар влезе како второпласиран и ...

Рутинска победа на Интер кај Сасуоло

TopSport - 28.11.2020

Фудбалерите на Интер славеа рутинска победа кај Сасуоло (3:0), во првиот натпревар од денешната програма во Серија А. Екипата на Антонио Конте прашањето околу конечниот победник гореши во воведните 14 минути од натпреварот.

Сасуоло си даде неверојатен автогол, заканите од тифозите на Интер вродија со плод (Видео)

Дерби - 28.11.2020

Интер се очекуваше да има далеку потешка задача на гостувањето кај Сасуоло со оглед на лошата форма и акумулираниот замор, но интересно, гостите од Милано можеби го одиграа и најдобриот натпревар во последно време во ситуација кога добија директна ...

Интер се опорави од поразот од Реал Мадрид со сигурна победа над Сасуоло (ВИДЕО)

24Фудбал - 28.11.2020

На отварањето на 9. коло во Серија А, Интер на гостувањето кај Сасуоло славеше со 0-3 и се опорави од поразот од Реал Мадрид во Лигата на шампиони. Избраниците на Антонио Конте беа во лошо расположение откако во средата загубија дома од Реал Мадрид ...

Интер немаше проблеми на гостувањето кај Сасуоло 🎥

Спортски - 28.11.2020

Интер денес во рамките во натпревар од деветтото коло во италијанската Серија А славеше на гости кај Сасуоло со 3:0. Гостувањата на „Мапеј“ знаат да бидат тешки за многу екипи, па се очекуваше голема борба и денес.

Заканата од навивачите делуваше: Интер го растури Сасуоло (видео)

Спортманија - 28.11.2020

Било кој друг резултат на „Мапеј“ ќе беше проблематичен за Конте и неговите играчи Во пресрет на овој меч, навивачите на Интер испратија заканувачка порака до фудбалерите дека ќе ги чекаат со бејзбил палки доколку не го победат Сасуоло.

Интер брзопотезно го реши Сасуоло за да скокне на второто место во Калчото (ВИДЕО)

Sport 1 - 28.11.2020

Милански Интер брзопотезно го реши Сасуоло и тоа во воведните 15 минути од мечот, за да стигне до лесна и убедлива победа со 3-0 по која „нераѕурите“ скокнаа на второто место на калчолигашката табела прескокнувајќи го денешниот противник.

Калчолигашите во проблеми: Неколку клуба немаат пуштено плата од август

Спортманија - 28.11.2020

Меѓу нив се Наполи на Елиф Елмас и Џенова на Горан Пандев Наполи, Џенова, Лацио, Беневенто и Сампдорија се клубовите од Серија А кои до 1 декември имаат рок да ги исплатат платите на играчите и останатите вработени кои доцнат од август.

Сасуоло конечно загуби, Интер ги однесе бодовите од „Мапеи“ (видео)

SportMedia - 28.11.2020

Екипата на Сасуоло дури во 9. коло го доживеа првиот пораз во Серија А. „Зелено-црните“ долго оддолеваа но сега налетаа на расположениот Интер кој ги однесе бодовите од „Мапеи“ стадионот. Денеска Интер со 3:0 го совлада Сасуоло.

Натпреварите во Серија А во чест и сеќавање на Марадона: Интер триумфално со Сасуоло

Екипа - 28.11.2020

Интер без никакви проблеми убедливо со 0-3 славеше на гостувањето против Сасуоло во 9. коло од Серија А, на натпреварите кои викендов во Италија се во знакот и на Диего Армандо Марадона. „Нераѕурите“ победата ја најавија уште во 4.

ВИДЕО:  Интер фаќа приклучок кон врвот во Серија А, Сасуоло без одговор

Дриблинг - 28.11.2020

Фудбалерите на Интер славеа на гостувањето кај Сасуоло со 3:0 и со ова се доближија на два бода до лидерот Милан кој има и натпревар помалку. Санчез во 4 минута, Чирчес во 14 со автогол и Галинарди во 60 минута беа главните виновници на гостинската ...

Пандев и Елмас немаат земено плата за септември, дури пет клубови од Серија А доцнат со исплати, но ги користат ...

24Фудбал - 28.11.2020

Според „Газета дело Спорт“, Наполи, Лацио, Беневенто, Џенова и Сампдорија се уште ги немаат исплатено фудбалерите за месец септември, имаат уште три дена да го направат тоа. Поради пандемијата на ковид-19, Серија А донесе одлука дека клубовите ...

Познато е зошто Роналдо нема да игра против Беневенто, ова не му се случило досега

Дриблинг - 28.11.2020

Јувентус денеска се среќава со Беневенто, средбата клубот од Торино ја игра на гости, важи за апсолутен фаворит, но ке игра без првата ѕвезда во тимот Кристијано Роналдо. Тренерот Андреа Пирло откри која е причината за отсуството на Роналдо од овој ...

Наинголан ќе го пропушти мечот со Сасуоло поради повреда

Опсервер - 28.11.2020

Милано, 28 ноември 2020 () – Играчот за врска на Интер, Раџа Наинголан нема да може да учествува во натпреварот од 9. коло на италијанскиот шампионат против Сасуоло, соопштува прес-службата на „нероаѕурите“.

Пандев и Елмас уште немаат добиено плата за септември

МКД - 28.11.2020

Според „Газета дело Спорт“, Наполи, Лацио, Беневенто, Џенова и Сампдорија се уште ги немаат исплатено фудбалерите за месец септември, имаат уште три дена да го направат тоа. Поради пандемијата на ковид-19, Серија А донесе одлука дека клубовите ...

Наинголан ќе го пропушти мечот со Сасуоло поради повреда

Либертас - 28.11.2020

Играчот за врска на Интер, Раџа Наинголан нема да може да учествува во натпреварот од 9. коло на италијанскиот шампионат против Сасуоло, соопштува прес-службата на „нероаѕурите“. Триесет и двегодишниот Белгиец се здоби со повреда на мускул на ...

Наинголан ќе го пропушти мечот со Сасуоло поради повреда

А1 On - 28.11.2020

Играчот за врска на Интер, Раџа Наинголан нема да може да учествува во натпреварот од 9. коло на италијанскиот шампионат против Сасуоло, соопштува прес-службата на „нероаѕурите“. Триесет и двегодишниот Белгиец се здоби со повреда на мускул на ...

Наинголан ќе го пропушти мечот со Сасуоло поради повреда

MakPress - 28.11.2020

Играчот за врска на Интер, Раџа Наинголан нема да може да учествува во натпреварот од 9. коло на италијанскиот шампионат против Сасуоло, соопштува прес-службата на „нероаѕурите“. Триесет и двегодишниот Белгиец се здоби со повреда на мускул на ...

Интер се опорави од поразот од Реал Мадрид со сигурна победа над Сасуоло (ВИДЕО)

МКД - 28.11.2020

На отварањето на 9. коло во Серија А, Интер на гостувањето кај Сасуоло славеше со 0-3 и се опорави од поразот од Реал Мадрид во Лигата на шампиони. Избраниците на Антонио Конте беа во лошо расположение откако во средата загубија дома од Реал Мадрид ...

Јувентус без Роналдо не е ист, кикс против Беневенто (ВИДЕО)

МКД - 28.11.2020

Јувентус одигра само 1-1 на гостувањето кај Беневенто, тоа е трет меч како го играат без Кристијано Роналдо против послаб противник и не успеваат да победат. Претходно Јувентус без Роналдо не успеа да ги победи Кротоне и Верона, а денеска киксна ...

Нова разочарувачка партија на Јувентус, освоија само бод во Беневенто

Макфакс - 28.11.2020

Фудбалерите на Беневенто и Јувентус одиграа 1:1 во деветтото коло, во Серија А. Актуелниот шампион трет пат сезонава ремизирае на гостински терен. Тимот на Андреа Пирло, нема пораз во првенството, но има повеќе нерешени резултати (пет) од победи ...

Нова разочарувачка партија на Јувентус, освоија само бод во Беневенто

Опсервер - 28.11.2020

Фудбалерите на Беневенто и Јувентус одиграа 1:1 во деветтото коло, во Серија А. Актуелниот шампион трет пат сезонава ремизирае на гостински терен. Тимот на Андреа Пирло, нема пораз во првенството, но има повеќе нерешени резултати (пет) од победи ...

Инзаги: Да бевме попаметни ќе го победевме Јувентус

Макфакс - 28.11.2020

Тренерот на Беневенто, Филипо Инзаги, ги исповалил своите фудбалери по ремито со актуелниот шампион Јувентус (1:1) во деветото коло, во Серија А. „Пред неколку месеци игравме по кал, на терените во Серија Б.

Инзаги: Да бевме попаметни ќе го победевме Јувентус

Опсервер - 28.11.2020

Тренерот на Беневенто, Филипо Инзаги, ги исповалил своите фудбалери по ремито со актуелниот шампион Јувентус (1:1) во деветото коло, во Серија А. „Пред неколку месеци игравме по кал, на терените во Серија Б.