TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кејт Мидлтон и љубомори на јатрвата Меган Маркл?

+инфо - 11.10.2018

Откако е омажи за принцот Хари, медиумите ја прогласија Меган Маркл за „стилска икона“. Се чини дека токму поради тоа, пишуваат британските медиуми, нејзината јатрва Кејт Мидлтон по породувањето се одлучила повеќе да се ангажира за сопствениот стил.

Се ожени поранешниот сопруг на Меган Маркл

Слободен Печат - 11.10.2018

Тревор ја запроси својата девојка кратко откако се одржа кралската свадба на принцот Хари и Меган Маркл. Поранешниот маж на Меган Маркл, Тревор Енгелсон, се венчал со својата девојка Трејси, во Калифорнија.

По кралската свадба поранешниот на Меган Маркел се ожени

Локално - 11.10.2018

Поранешниот сопруг на Меган Маркел се оженил. Пет месеци по кралската свадба, Тревор Енгелсон се венча со Трејси Курланд. Двајцата се потпишаа на приватна церемонија во луксузен дом во Калифорнија, објави “Дејли мејл”.

Една боја која Меган Маркл и Кејт Мидлтон никогаш не би ја облекле

Црнобело - 11.10.2018

Британското кралско семејство константно се соочува со критики насочени кон стилот и модните избори, со оглед на тоа што секој чекор им е следен како со лупа. И додека кралицата Елизабета обожава силни и впечатливи бои, Кејт Мидлтон и Меган Маркл ...

Меган Маркл воведе нова забрана: Пријателите му вртат грб на принцот Хари!

Хитпортал - 10.10.2018

Меган Маркл има огромно влијание врз својот сопруг, а јавноста уште еднаш се увери во ова со новите правила кои таа му ги наметнала. Имено војвотката му забранила на принцот Хари да пуши цигари и го натерала почесто да посетува теретана за да се ...

Повторно среќен – Се ожени поранешниот сопруг на Меган Маркл

Канал5 - 10.10.2018

Поранешниот сопруг на војвотката од Сасекс, Меган Маркл , се ожени со наследничка на мулти милионерака компанија. Тревор Енгелсон , кој две години беше во брак со Меган Маркл , се ожени со 32 годишната Трејси Карланд , ќерка на мултимилионер.

Бившиот на Меган Маркл се ожени со мултимилионерка!

Хитпортал - 10.10.2018

Само пет месеци откако Меган Маркл се омажи за принцот Хари, нејзиниот бивш сопруг Тревор Енглелсон повторно заплива во брачните води. Филмскиот продуцент Тревор на вечна љубов и се заколна на 32 годишната Трејси, нутриционстка и ќерќа на милионер.

Експерт за говор на телото открива: Дали Меган Маркл е бремена или уште се чека кралското бебе?

Убавина и Здравје - 10.10.2018

Последните неколку дена, странските медиуми не престануваат да пишуваат за тоа дека Хари и Меган Маркл наскоро ќе добијат бебе Обожавателите веруваат дека наскоро ќе се појави објава за уште една кралска бременост, а оваа вест дополнително била ...

Се ожени поранешниот сопруг на Меган Маркл

Женски магазин - 10.10.2018

Поранешниот сопруг на Меган Маркл, филмскиот режисер Тревор Енгелсон, се ожени со својата долгогодишна девојка, нутриционистката Трејси Карленд, пишува „Дејли меил“. Неговата 32-годишна избраничка е ќерка на мултимилионер, банкар чие богатство се ...

ФОТО: Контроверзната сестра на Меган Маркл во инвалидска количка се појави пред кралскиот дворец, а потегот на ...

Курир - 10.10.2018

Саманта Маркл (53), контроверзната полусестра на Меган Маркл, се појавила неповикана пред дворецот Кенсингтон, а во рацете имала писмо. Таа дошла во Велика Британија за да се соочи со војвотката од Сасекс, поради семејните проблеми.

Блиска пријателка на принцезата Дајана открива: „Хари и Меган Маркл ќе се разведат за три години“

Вистина.мк - 10.10.2018

Симон Симонс беше блиска пријателка на починатата принцеза Дајана, а сега тврди дека редовно зборува со неа. Во интервју за „Daily star“ таа изјави дека Меган Маркл и принцот Хари ќе се разведат за три години.

Поранешниот сопруг на Меган Маркл се ожени со ќерка на мултимилионер

Макфакс - 10.10.2018

Само пет месеци откако Меган Маркл се омажи за принцот Хари, втора шанса на љубовта и даде и нејзиниот поранешен сопруг Тревор Енгелсон. Како што пренесува „Дејли мејл“, Енгелсон се оженил со 32-годишната Трејси Курланд, нутриционистка и ќерка на ...

Дали пристигнува уште едно кралско бебе?!

MTM - 10.10.2018

Странските медиуми не престануваат да пишуваат за тоа дека принцот Хари и Меган наскоро ќе добијат дете. Обожавателите веруваат дека наскоро ќе може да биде објавена уште една кралска бременост, а овие вести дополнително ја стимулирале Меган, која ...

Се ожени поранешниот сопруг на Меган Маркл

Репортер - 11.10.2018

Тревор Енгелсон, поранешниот сопруг на Меган Маркл, се ожени со 32-годишната Трејси Карланд, која е ќерка на мултимилионер. Венчавката се одржа во кругот на пријателите и роднините во куќата на невестата во луксузното предградие на Лос Анџелес, ...

Саманта Маркел се појави пред портите на нејзината сестра Меган

Вистина.мк - 11.10.2018

Саманта Маркл (53), контроверзната полусестра на Меган Маркл, се појавила неповикана пред дворецот Кенсингтон, а во рацете имала писмо. Таа дошла во Велика Британија за да се соочи со војвотката од Сасекс, поради семејните проблеми.

И бившиот сопруг од Меган Маркл си ја најде среќата – се ожени со милионерка

Таратур - 11.10.2018

И Тревор Енгелсон, бившиот сопруг на сегашната војвотка од Сасекс, Меган Маркл, си ја најде љубовната среќа и се ожени со наследничка на мултимилионерска компанија. Тревор Енгелсон , кој две години беше во брак со Меган Маркл , се ожени со ...