TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ханси Флик по поразот од Холштен Кил: Ова е шок за нас, разочарни сме

24Фудбал - 14.01.2021

Тренерот на Баерн Минхен, Ханси Флик не го криеше разочарувањето од елиминацијата во Купот на Германија и тоа од второлигашот Холштен Кил. Кил израмни во 95. минута на 2-2, а потоа перфектно ги изведе пеналите и го елиминираше Баерн Минхен од Купот ...

Првпат по 20 години минхенски Баерн не успеа да го помине 2. коло на Германскиот куп, елиминиран од второлигаш

ММС - 14.01.2021

Во второто коло од фудбалскиот Куп на Германија, синоќа второлигашот Холштајн Кил успеа по изведувањето на ударите од белата точка со резултат 8:7 да го елиминира Баерн од Минхен, баварскиот фудбалски гигант и актуелен шампион на Бундеслигата, ...

Флик: Ова е голем шок за нас

Спортски - 14.01.2021

Германскиот гигант Баерн Минхен доживеа шокантна елиминација во Купот од второлигашот Кил послед изведување на пенали. Баерн ваква рана елиминација во Купот не доживеал цели 20 години, па јасно беше разочарувањето кај Баварците.

Флик во неверување: Ова е разочарување и шок

SportMedia - 14.01.2021

Германскиот гигант Баерн Минхен е елиминиран од Купот на Германија од Кил по изведување на пенали со 5-6 (2-2). Секако ова е гол шок за баварскиот тим, последен пат во 1/16 финалето бил елиминиран пред повеќе од 20 години.

Флик не може да верува дека испадна од Купот: Ова е големо разочарување…

СуперСпорт - 14.01.2021

Баварскиот гигант Баерн Минхен беше поразен од второлигашот Кил по пенали со 5-6, а повторно одбраната на тимот на Ханси Флик изгледаше очајно. Ова е големо изненадување затоа што Баерн испадна рано во Купот, а такво нешто им се случило пред повеќе ...

Ханси Флик не може да верува што се случи: Срам, шок, разочарување…

Екипа - 14.01.2021

Германскиот гигант Баерн Минхен доживеа шокантна елиминација од Купот на Германија од Кил по пеналите со 5-6 (2-2) во натпревар во кој повторно одбраната на баварскиот тим одигра очајно. За Баерн секако е огромен шок елиминацијата во 1/16-финалето.

Кил е во транс, невиден кикс на Баерн 19 години

Оff.net - 14.01.2021

Името на оваа екипа сигурно ви е асоцијација за ракомет, спорт во кој два дена пред нова година станаа европски прваци. Синоќа во фудбал го елиминираа Баерн Минхен на кој последен пат му се случило да испадне во второ коло во сезоната ...

ВИДЕО: Не, не сонуваат: Холштајн Кил го сруши Баерн Минхен на пенали во Покал клубот

Спортклуб - 14.01.2021

Фудбалерите на Баерн Минхен синоќа беа елиминирани од Купот на Германија, во рамки на 1/16- финалната пресметка против нисколигашот Кил, кој по регуларните 2:2 во првите 90 минути, победи на пенали со 6:5.

ВИДЕО: Баерн Минхен елиминиран од второлигаш во Купот на Германија

Дриблинг - 14.01.2021

Фудбалеритена Кил се пласираа во 1/8 финалето од Купот на Германија откако го совладаа Баерн Минехн по изведувањето на пенал рулетот со 6:5. По регуларните 90 минути беше 2:2. Баварците поведоа преку Гнабри во 14 минута, Бартенс израмни во 37 минута.

Милер груб кон новинарката по елиминацијата на Баерн од германскиот куп

Опсервер - 14.01.2021

Напаѓачот на Баерн Минхен, Томас Милер се скара со новинарката која му земаше изјава по синоќешниот пораз од Кил во 1/16 финалето од германскиот куп. Баварците загубија на пенали, а поразот предизвика нервоза кај фудбалерот кој не беше задоволен од ...

Сензација во германскиот куп, второлигашот Холстен Кил го елиминираше Баерн Минхен (ВИДЕО)

24Фудбал - 14.01.2021

Холстен Кил му изедначи на Баерн Минхен на 2-2 во 95. минута од мечот, а откако немаше голови во продолженијата, го победија фаворитот на пенали и се пласираа во осминафиналето од Купот на Германија.

Сензација во Германија: Кил по пенали го исфрли Баерн од Купот! (ВИДЕО)

Gol.mk - 13.01.2021

Фудбалерите на Холштајн Кил го елиминираа најголемиот германски гигант Баерн Минхен од Купот на Германија , откако подобро изведуваа пенали и славеа со 6-5 (2-2). Иако баварската машина беше апсолутно подобра, правеше шанси и беше пред победа, прво ...

Второлигашот Кил сензационално го елиминираше Баерн Минхен од Купот (видео)

OhridNews - 13.01.2021

Второлигашот Кил приреди голема сензација во Купот на Германија, елиминирајќи го Баерн Минхен после изведување на пеналите со 6-5. Регуларниот дел од мечот и продолженија завршија без победни 2-2.

Второлигашот Кил на пенали ја прекина низата на Баерн во германскиот куп

TopSport - 13.01.2021

Второлигашот Холштајн Кил, клуб кој никогаш не се натпреварувал во Бундеслигата, стигна до драматична победа на пенали над Баерн Минхен за пласман во осминафиналето од ДФБ купот, откако по 90, па и по 120 минути резултатот беше 2:2.

Шок во германскиот Куп: Баерн Минхен елиминиран од второлигаш (ВИДЕО)

Sport 1 - 13.01.2021

Актуелниот германски и европски шампион Баерн Минхен ги заврши настапите во домашниот Куп, бидејќи на пенали беше елиминиран од второлигашот Кил. По регуларните 90 минути резултатот беше 2-2, а трагичар во пенал-рулетот кај фаворитот беше Марк Рока.

Холштајн Кил го шокираше Баерн во германскиот куп (Видео)

Дерби - 13.01.2021

Баерн Минхен не успеа да се пласира во осминафиналето на германскиот куп, откако вечерва е поразен на пенали од второлигашот Холштајн Кил. Во регуларниот дел беше 2:2, гол немаше ниту во продолжението, па пенал рулетот заврши во корист на домашниот ...

Пенал-рулетот донесе сензационална елиминација на Баерн во германскиот куп

Спортманија - 13.01.2021

Баварците неочекувано испаднаа во дуелот против второлигашот Холштајн Кил и ќе немаат можност за хет-трик во популарниот ДФБ покал Баерн Минхен сензаципнално испадна во 1/16-на финалето во германскиот куп, откако по подобро изведување на пенали ги ...

Сензација: Малиот Кил го елиминираше големиот Баерн Минхен (ВИДЕО)

Екипа - 13.01.2021

Холштен Кил приреди сензација во Купот на Германија успевајќи да го елиминира европскиот шампион Баерн Минхен по изведување на пеналите. Гостите поведоа со голот на Серж Гнабри уште во 14. минута.

Огромна сензација во Купот на Германија: Баерн елиминиран од второлигашот Кил!

SportMedia - 13.01.2021

Да беше ова дуел на ракометните тимови на Кил и на Баерн, и немаше да биде чудно Кил да победи, но кога е во прашање фудбалот, и тоа како е невобичаено. Ете, и тоа се случи, па така големиот Баерн Минхен, падна на „колена“ пред второлигашот, кој оди ...

ВИДЕО: Мајсторски слободен на Сане, Баерн преку Кил до следната рунда

Gol.mk - 13.01.2021

Фудбалерите на Баерн Минхен без премногу трошење го добија Холштеин Кил со 1-2 (0-1), во рамки на шеснаестинафиналето во Купот на Германија . Иако домашниот тим успеа да израмни по голот за предност на Гнабри, искуството и квалитетот си го направија ...

Мајсторија на Сане од слободен удар 🎥

Спортски - 13.01.2021

Баерн Минхен со погодокот на Сане во 48. минута води со 2:1 против Кил. Фудбалерот на Баерн ја намести топката на дваесетина метри од голот. Феноменално погоди од слободен удар и му донесе на својот тим предност од ...

Баерн Минхен е исфрлен од второлигаш, Германија ќе добие нов освојувач на купот (ВИДЕО)

МКД - 14.01.2021

Холстен Кил му изедначи на Баерн Минхен на 2-2 во 95. минута од мечот, а откако немаше голови во продолженијата, го победија фаворитот на пенали и се пласираа во осминафиналето од Купот на Германија.

Второлигашот Кил на пенали ја прекина низата на Баерн во германскиот куп

Макфакс - 14.01.2021

Второлигашот Холштајн Кил, клуб кој никогаш не се натпреварувал во Бундеслигата, стигна до драматична победа на пенали над Баерн Минхен за пласман во осминафиналето од ДФБ купот, откако по 90, па и по 120 минути резултатот беше 2:2.

Германски куп: Милер се скара со новинарката која му побара изјава по елиминацијата на Баерн

Денешен - 14.01.2021

Напаѓачот на Баерн Минхен, Томас Милер се скара со новинарката која му земаше изјава по синоќешниот пораз од Кил во 1/16 финалето од германскиот куп. Баварците загубија на пенали, а поразот предизвика нервоза кај фудбалерот кој не беше задоволен од ...

ВИДЕО: Милер груб кон новинарката по елиминацијата на Баерн од германскиот куп

Курир - 14.01.2021

Напаѓачот на Баерн Минхен, Томас Милер се скара со новинарката која му земаше изјава по синоќешниот пораз од Кил во 1/16 финалето од германскиот куп. Баварците загубија на пенали, а поразот предизвика нервоза кај фудбалерот кој не беше задоволен од ...

Милер груб кон новинарката по елиминацијата на Баерн од германскиот куп

MakPress - 14.01.2021

Напаѓачот на Баерн Минхен, Томас Милер се скара со новинарката која му земаше изјава по синоќешниот пораз од Кил во 1/16 финалето од германскиот куп. Баварците загубија на пенали, а поразот предизвика нервоза кај фудбалерот кој не беше задоволен од ...