TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Реал ја освои Москва и обезбеди домашна предност во плејофот, Џејмс го реши Олимпијакос (Видео)

Дерби - 15.03.2019

Бранителот на титулата во Евролигата, Реал Мадрид славеше на гостувањето во Москва кај Химки со 100-75 и на тој начин обезбеди домашна предност во плејофот во најквалитетното европско натпреварување.

ВИДЕО: Витални победи на Анадолу Ефес во Тел Авив и на Милано над Олимпијакос

Gol.mk - 15.03.2019

Вечерва се играа првите пет натпревари од 27. коло на Евролигата, па полека се наѕираат сите учесници во четвртфиналето. Најголема дилема до крајот на април која екипа од која позиција ќе стартува пред елиминационите натпревари.

Евролига: Реал обезбедија домашна предност, Милано го „казни“ Олимпијакос (видео)

TopSport - 14.03.2019

Актуелниот шампион од Евролигата, Реал Мадрид стигна до импресивна 100:75 победа на гости кај рускиот Химки за да осигура домашна предност во плеј-офот со скор 20-6, додека Армани Милано е на чекор од плеј-офот по супер-важната 66:57 победа над ...

Хаос во грчката кошарка, Олимпијакос не излегува на мегдан со ПАО

Basketball - 14.03.2019

Кошаркарско дерби меѓу вечните ривали во грчкото првенство нема да има претстојниот викенд. Олимпијакос ја оствари својата најава и потврди дека нема да има против Панатинаикос на дуелот кој беше закажан за 17 март во 16 часот по средноевропско ...

Денот на Кралевите и спектакуларниот Џејмс

Basketball - 14.03.2019

Реал Мадрид го совлада Химки (75:100) и обезбеди предност во плеј-оф разигрувањето за пласман на финалниот турнир, однонсо една од првите 4 позиции. Кралевите се во обид да се искачат и на врвот, со 20 победи и 6 порази.

КК Олимпијакос сака да игра во АБА-лигата

Макфакс - 14.03.2019

Директорот на АБА-лигата, Крешимир Новосел, потврдил дека кошаркарскиот клуб Олимпијакос сака да се вклучи во регионалното натпреварување. Шпекулациите дека Олимпијакос сакаат да се натпреваруваат во АБА-лигата започнаа по скандалот во Купот на ...

Реал ја освои Москва и обезбеди домашна предност во плејофот, Џејмс го реши Олимпијакос

Точка - 15.03.2019

Бранителот на титулата во Евролигата, Реал Мадрид славеше на гостувањето во Москва кај Химки со 100-75 и на тој начин обезбеди домашна предност во плејофот во најквалитетното европско натпреварување.

Евролига: Реал обезбедија домашна предност, Милано го „казни“ Олимпијакос (видео)

Макфакс - 14.03.2019

Актуелниот шампион од Евролигата, Реал Мадрид стигна до импресивна 100:75 победа на гости кај рускиот Химки за да осигура домашна предност во плеј-офот со скор 20-6, додека Армани Милано е на чекор од плеј-офот по супер-важната 66:57 победа над ...