TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

39-годишник од Никуштак бил пронајден застрелан во возило кај Радуша

Фактор - 06.08.2022

Едно лице без знаци на живот, со прострелни рани, било пронајдено вчера во раните утрински часови во возило од типот „рено меган“ со регистарски таблички на раскрсницата меѓу скопските села Радуше и Свиларе.

39-годишник од Никуштак е пронајден застрелан во возило кај Радуша

Нетпрес

Убиство во Радуша – Полицијата со детали

Centar

Во кола со прострелна рана пронајден жител на Никуштак

Kumanovo News - 05.08.2022

Жител на липковското село Никуштак ноќеска бил пронајден со прострелна рана и без знаци на живот во неговиот автомобил на крстосницата помеѓу скопските села Радуша и Свиларе. Полициските службеници од Сарај го пронашле лицето со повреда од огнено ...

ТРАГЕДИЈА: Младо лице пронајдено мртво, познат неговиот идентитет

Курир

Убиен кумановец пронајден застрелан во „меган“ во Радуша

24Инфо

Пронајден починат маж во автомобил кај Радуша

МКД

Маж без знаци за живот пронајден во возило во Скопје

Скопје инфо

Убиен маж пронајден во автомобил кај Свиларе

Фокус

Во возило пронајден починат 39-годишен маж со прострелни рани

еМагазин - 05.08.2022

Лице без знаци на живот, со повреда од огнено оружје пронајден е ноќеска во 1:40 часот по полноќ, во патничко возило „рено меган“ со пробни регистарски таблички на крстосницата помеѓу селата Радуша и Свиларе, скопско.

Среде ноќ пронајден изрешетан во возило во Свиларе

Република

39 годишен маж пронајден починат во возило, на телото имал траги од прострелна рана

MakPress

Маж најден застрелан во автомобил во близина на Радуша

А1 On

Убиен маж, пронајден застрелан во автомобил во Скопје

Макфакс - 05.08.2022

Триесет и деветгодишен маж е пронајден мртов ноќеска во автомобил на самата крстосница помеѓу с.Радуша и с.Свиларе, скопско. Според информациите, се работи за А.А.(39) од с.Никуштак, општина Липково, а бил пронајден во возило „рено меган“ со пробни ...

Убиен маж, пронајден застрелан во автомобил во Скопје

Точка

Пронајден застрелан маж во автомобил кај Радуша/Свиларе

Телма

Маж најден застрелан во автомобил во скопско

Нетпрес - 05.08.2022

Ноќта кон петокот околу 1,40 часот на самата крстосница меѓу селата Радуша и Свиларе, во скопско, полициски службеници од Полициското одделение Сарај во патничко возило „рено меган“ со пробни регистарски таблички пронашле лице без знаци на живот, со ...

Трагедија: 39-годишен маж пронајден мртов, имал повреда од огнено оружје

Press24

Убиство во скопско

Фокус

Убиство во скопско

Локално