TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

20 во 2020, Баерн се прошета и до титулата од Купот на Германија (ВИДЕО)

24Фудбал - 04.07.2020

Баерн Минхен без многу проблеми го совлада Баер Леверкузен во финалето за титула број 20 во Купот на Германија, „баварците“ славеа со 2-4 на „Олимпискиот“ стадион во Берлин. На почетокот од октомври, Баерн беше во криза.

Баерн без никаков проблем ги совлада „фармацевтите“ и стигна до двојна круна во Германија (Видео)

СуперСпорт - 04.07.2020

Екипата на Баерн Минхен ја обезбеди двојната круна во Германија откако славеше со 4:2 во финалниот натпревар од германскиот Куп против Баер Леверкузен. „Баварците“ во ниту еден момент не дозволија да се постави прашање кој ќе биде победник на овој ...

Никој не може да им застане на патот: Баварскиот гигант го освои и германскиот куп!

Sport M - 04.07.2020

Баерн Минхен вечерва го совлада Баер Леверкузен со 4:2 во Берлин и со тоа го освои германскиот куп. Баварците влегоа на овој натпревар како големи фаворити, и на крајот стигнаа до триумф и победа, и нов трофеј, без поголеми проблеми.

Баерн го освои и Купот на Германија (ВИДЕО)

Слободен Печат - 04.07.2020

Претходно ја одбрани титулата во Бундеслигата, вечерва ја комплетираше „двојната круна“, а сега следна цел на баварскиот гигант ќе биде Лигата на шампионите. Денеска во големото финале од Купот на Германија на Олимпискиот стадион во Берлин екипата ...

Левандовски со мајсторски гол стави печат на трофејот на Баерн во германскиот Куп (Видео)

Дерби - 04.07.2020

Баерн Минхен доминираше во финалето на германскиот куп против Баер Леверкузен (4:2) и заслужено си обезбеди нова двојна круна сезонава. Германскиот првак не дозволи изненадување во финалето против амбициозните „фармацевти“ и веќе во 24.

Баер доцна се разбуди, Баерн ја освои јубилејната 20. титула во купот (Видео)

Спортманија - 04.07.2020

Двојната круна во Германија е за Баварците по победата од 4:2 во Берлин Баерн Минхен освои нова двојна круна, а вечерва со победа од 4:2 против Баер Леверкузен во Берлин ја одбрани титулата во националниот куп на Германија.

Чуден гол во финалето на Купот: Ноер асистира, Левандовски погодува (ВИДЕО)

SportMedia - 04.07.2020

Роберт Левандовски не престанува да „тресе“, а во финалето на Купот вечерва два пати ја погоди мрежата на Баер Леверкузен. Особено првиот гол е малку чуден, односно Ноер исфрли, Левандовски смири, шутна, и грешката на Храдецки донесе водство од ...

ВИДЕО: Баерн го грабна 20. пехар во Купот и моќно ја обедини „двојната круна“

Gol.mk - 04.07.2020

Баерн Минхен со победа над Баер Леверкузен (2-4) во Купот на Германија ја спушти завесата во сезоната на германскиот фудбал и доминантно ја обедини „двојната круна“. По освоениот шампионат, „баварците“ на Флип одиграа одлично за последен пат оваа ...

Во Германија без конкуренција: Баерн Минхен со трофејот и од Купот (ВИДЕО)

SportMedia - 04.07.2020

Баерн Минхен стигна до двојната круна во Германија, откако вечерва го освои и трофејот од Купот со победата над Баер Леверкузен со 4:2. Алаба од слободен удар, и Гнабри после една супер акција му донесоа предност на Баерн од 2:0 на полувремето.

Баерн Минхен го освои германскиот Куп (ВИДЕО)

Sport 1 - 04.07.2020

Баерн Минхен го освои германскиот Куп, откако во финалето славеше против Баер Леверкузен со 4-2. Давид Алаба погоди во 16. минута од мечот, а веднаш потоа Серж Гнабри зголеми на 2-0. Третиот погодок за Баварците го постигна Роберт Левандовски, по ...

Баерн и до трофејот во Купот на Германија

Екипа - 04.07.2020

Баерн Минхен, сосема очекувано, стигна и до трофејот во Купот на Германија триумфирајќи во финалето против Баер Леверкузен со 4-2. Баварците победата ја најавија уште во 16.минута со голот на Алаба. Гнабри во 24.минута зголеми на 2-0.

Баерн по 20. пат го освои германскиот куп

Опсервер - 04.07.2020

Берлин, 4 јули 2020 () – Во финалето на фудбалскиот Куп на Германија, Баерн Минхен вечерва во Берлин го совлада Баер Леверкузен со 4:2. За Баварците ова е 20-ти трофеј од националниот куп што е рекорд во германскиот фудбал.

Готово е: Алкантара се збогуваше од Баерн, се сели во Ливерпул

Екипа - 04.07.2020

По седум години и 230 одиграни натпревари, Тијаго Алкантара го напушта Баерн Минхен и се сели во Ливерпул. 29-годишниот Алкантара, кој ги мина сите млади категории на Барселона, беше единствената но ултимативна желба на Пеп Гвардиола кога ...

Флик: Ќе размислуваме за Сане по финалето на Купот

Дерби - 04.07.2020

Лерој Сане го комплетираше трансферот во Баерн Минхен и со тоа се најде во центарот на вниманието, но во таборот на „баварците“ кога се во прашање играчите и стручниот штаб се фокусирани на нешто друго, тоа е финалето на Купот на Германија против ...

Од цел билтен, ова е најсигурниот меч на кој треба да има многу голови

Спортманија - 04.07.2020

На последните седум меѓусебни средби во просек има по 4,7 голови Баерн Минхен ја одбрани титулата во Бундеслигата, а вечерва ќе оди во поход на двојна круна, за повторување на ланскиот успех.

Мотиви не недостигаат, Леверкузен и Баерн Минхен ќе се борат за Куп-титула

Gol.mk - 04.07.2020

Откако Баер Леверкузен извиси за место во Лигата на шампионите и заврши како петтопласиран тим во Бундеслигата, фокусот на избраниците на Питер Бош е кон финалето од Купот на Германија против Баерн Минхен.

Румениге потврди заминување од Баерн: Преговаравме ама изгледа сака да проба нешто ново

Спортски - 04.07.2020

Во изминатиот период се пишуваше за можното заминување на Тиаго Алкантара од Баерн Минхен, сега на оваа тема зборуваше извршниот директор на клубот од Минхен, Карл-Хајнц Румениге. Румениге потврди дека шпанскиот репрезентативец одбил да го продолжи ...

Флик: Мораме да бидеме претпазливи, Баер игра брзо и атрактивно во напад

Gol.mk - 04.07.2020

Иако малкумина веруваа во него, Ханси Флик испиша историја во редовите на Баерн Минхен , а вечерва ќе има нова можност за освојување на трофеј на германско тло. Откако на доминантен начин триумфираа во Бундеслигата, Баварците се пред нов предизвик и ...

Баерн оди по дуплата круна – вечерва е финалето во Купот на Германија

Макфакс - 04.07.2020

Баерн Минхен и Баер Леверкузен вечерва на Олимпискиот стадион во Берлин ќе се борат за трофејот во Купот на Германија. Баерн е најдоминантниот тим во Германија во своите витрини има 19 пехари од Купот, додека Леверкузен само еднаш победиле во ова ...

Румениге отворено: Тијаго сака да си оди, Хаверц нема да го купиме годинава

Спортклуб - 04.07.2020

Голем број битки во последните неколку месеци доби Баерн Минхен. Без обештетување го зеде Александер Нибел, но и Танги Куаси, за само 49.000.000 го купи Лерој Сане, ги продолжи договорите со Томас Милер, Мануел Нојер, наскоро би требало и со Давид ...

Салихамиџиќ со последната изјава стави голем знак прашалник врз иднината на еден играч на Баерн

Дерби - 04.07.2020

Баерн Минхен во текот на вчерашниот ден го промовираше фудбалерот на Манчестер Сити, Лерој Сане како ново засилување за клубот. Офанзивецот ќе го носи дресот со број 10 со што и официјално се потврдува дека Фелипе Кутињо дефинитивно ќе се врати во ...

Ливерпул во пол позиција за ангажман Тиаго, од Баерн Минхен признаваат дека играчот сака да си замине

Дриблинг - 04.07.2020

Тиаго Алкантара најверојатно ќе го напушти Баерн Минхен ова лето откако се презаситил од тоа што го нуди Бундес лигата и сака нов предизвик во кариерата. Поранешниот плејмејкер на Барселона е трансфер цел на повеќче тимови од Европа, но опцијата да ...

Румениге: Не го пуштаме Тијаго без пари

Опсервер - 04.07.2020

Минхен, 4 јули 2020 () – Претседателот на одборот на Баерн (Минхен) Карл-Хајнц Румениге разјасни една од најактуелните теми околу баварскиот клуб, имено желбата на Тијаго Алкантара да се пресели во Ливерпул.

Румениге индиректно најавува продажба: Не планираме да ги загубиме Тиаго и Алаба без отштета

Дерби - 03.07.2020

Карл-Хајнц Румениге денеска отворено признал дека Тиаго Алкантара побарал да му биде дозволен трансфер во друг клуб, но засега нема конкретни преговори. Извршниот директор на Баерн Минхен зборувал за трансфер стратегијата на клубот, а меѓу темите ...

Флик потврди за Тиаго Алкантара: Сака да се проба на друго место

SportMedia - 03.07.2020

Тиаго Алкантара е пред трансфер во Ливерпул. Искусниот играч од средниот ред би можел да отиде на „Енфилд“, после седм сезони минати во Минхен. Одличниот шпански фудбалер, ја одбил можноста да остане во Баерн, и посакувал нов предизвик.

Румениге: Целта на Баерн е да ги привлече најдобрите германски репрезентативци

А1 On - 03.07.2020

Претседателот на одборот на директори на Баерн (Минхен) Карл-Хајнц Румениге рече дека целта на баварските гиганти е да ги привлечат најдобрите германски играчи. Шампионот на Бундеслигата го финализира трансферот на репрезентативецот Лерој Сане од ...

Алкантара се договори со Ливерпул

А1 On - 03.07.2020

Играчот од средниот ред на Баерн (Минхен) Тиаго Алкантара е блису до трансфер во Ливерпул. Според Sport.es, 29-годишниот шпански репрезентативец веќе ги договорил личните услови со „црвените“ и му соопштил на германскиот клуб дека сака да премине во ...

Алкантара се договори со Ливерпул

MakPress - 03.07.2020

Играчот од средниот ред на Баерн (Минхен) Тиаго Алкантара е блису до трансфер во Ливерпул. Според Sport.es, 29-годишниот шпански репрезентативец веќе ги договорил личните услови со „црвените“ и му соопштил на германскиот клуб дека сака да премине во ...

Румениге: Целта на Баерн е да ги привлече најдобрите германски репрезентативци

MakPress - 03.07.2020

Претседателот на одборот на директори на Баерн (Минхен) Карл-Хајнц Румениге рече дека целта на баварските гиганти е да ги привлечат најдобрите германски играчи. Шампионот на Бундеслигата го финализира трансферот на репрезентативецот Лерој Сане од ...

Флик претпазлив пред куп финалето со Баер

MakPress - 03.07.2020

Тренерот на Баерн Минхен, Ханс-Дитер Флик претпазлив во пресрет на утрешното финалето на Купот на Германија против Баер Леверкузен. – Ова е финале и ова е нешто посебно. Задоволен сум од работата на тимот.

Румениге: Не го пуштаме Тијаго без пари

Курир - 04.07.2020

Претседателот на одборот на Баерн Минхен Карл-Хајнц Румениге разјасни една од најактуелните теми околу баварскиот клуб, имено желбата на Тијаго Алкантара да се пресели во Ливерпул. Шефот на баварците потврди дека шпанскиот репрезентативец одбил да ...

Румениге: Не го пуштаме Тијаго без пари

Сител - 04.07.2020

Претседателот на одборот на Баерн (Минхен) Карл-Хајнц Румениге разјасни една од најактуелните теми околу баварскиот клуб, имено желбата на Тијаго Алкантара да се пресели во Ливерпул. Шефот на баварците потврди дека шпанскиот репрезентативец одбил да ...

Румениге: Не го пуштаме Тијаго без пари

Денешен - 04.07.2020

Претседателот на одборот на Баерн (Минхен) Карл-Хајнц Румениге разјасни една од најактуелните теми околу баварскиот клуб, имено желбата на Тијаго Алкантара да се пресели во Ливерпул. Шефот на баварците потврди дека шпанскиот репрезентативец одбил да ...

Румениге: Не го пуштаме Тијаго без пари

4NEWS - 04.07.2020

Претседателот на одборот на Баерн (Минхен) Карл-Хајнц Румениге разјасни една од најактуелните теми околу баварскиот клуб, имено желбата на Тијаго Алкантара да се пресели во Ливерпул. Шефот на баварците потврди дека шпанскиот репрезентативец одбил да ...

Румениге: Не го пуштаме Тијаго без пари

24 Вести - 04.07.2020

Претседателот на одборот на Баерн (Минхен) Карл-Хајнц Румениге разјасни една од најактуелните теми околу баварскиот клуб, имено желбата на Тијаго Алкантара да се пресели во Ливерпул. Шефот на баварците потврди дека шпанскиот репрезентативец одбил да ...

Румениге потврди: Алкантара си заминува од Баерн

Sport 1 - 04.07.2020

Извршниот директор на Баерн од Минхен, Карл-Хајнц Румениге, говореше за желбата на Тијаго Алкантара да се пресели во Ливерпул, која беше актуелна изминатите неколку недели. Шефот на баварците потврди дека шпанскиот репрезентативец одбил да го обнови ...

Баерн оди по дуплата круна – вечерва е финалето во Купот на Германија

MTM - 04.07.2020

Баерн Минхен и Баер Леверкузен вечерва на Олимпискиот стадион во Берлин ќе се борат за трофејот во Купот на Германија. Баерн е најдоминантниот тим во Германија во своите витрини има 19 пехари од Купот, додека Леверкузен само еднаш победиле во ова ...

„Фармацевтите“ го сакаат трофејот во германскиот куп

Сител - 04.07.2020

Баерн Минхен и Баер Леверкузен вечерва на Олимпискиот стадион во Берлин ќе се борат за трофејот во Купот на Германија. Баерн е најдоминантниот тим во Германија во своите витрини има 19 пехари од Купот, додека Леверкузен само еднаш победиле во ова ...

Румениге: Алкантара нема да го пуштиме бесплатно!

Слободен Печат - 04.07.2020

Претседателот на одборот на Баерн Минхен, Карл-Хајнц Румениге разјасни една од најактуелните теми околу баварскиот клуб, имено желбата на Тијаго Алкантара да се пресели во Ливерпул. Шефот на баварците потврди дека шпанскиот репрезентативец одбил да ...

Румениге: Не го пуштаме Тијаго без пари

MakPress - 04.07.2020

Претседателот на одборот на Баерн (Минхен) Карл-Хајнц Румениге разјасни една од најактуелните теми околу баварскиот клуб, имено желбата на Тијаго Алкантара да се пресели во Ливерпул. Шефот на баварците потврди дека шпанскиот репрезентативец одбил да ...

Баерн оди по дуплата круна – вечерва е финалето во Купот на Германија

Точка - 04.07.2020

Баерн Минхен и Баер Леверкузен вечерва на Олимпискиот стадион во Берлин ќе се борат за трофејот во Купот на Германија. Баерн е најдоминантниот тим во Германија во своите витрини има 19 пехари од Купот, додека Леверкузен само еднаш победиле во ова ...

Румениге: Не го пуштаме Тијаго без пари

Sport M - 04.07.2020

Претседателот на одборот на Баерн (Минхен) Карл-Хајнц Румениге разјасни една од најактуелните теми околу баварскиот клуб, имено желбата на Тијаго Алкантара да се пресели во Ливерпул. Шефот на баварците потврди дека шпанскиот репрезентативец одбил да ...

Баерн по 20. пат го освои германскиот куп

А1 On - 04.07.2020

Во финалето на фудбалскиот Куп на Германија, Баерн Минхен вечерва во Берлин го совлада Баер Леверкузен со 4:2. За Баварците ова е 20-ти трофеј од националниот куп што е рекорд во германскиот фудбал. Најблиску до Баерн е Вердер Бремен со шест трофеи.

Баерн по 20. пат го освои германскиот куп

Курир - 04.07.2020

Во финалето на фудбалскиот Куп на Германија, Баерн Минхен вечерва во Берлин го совлада Баер Леверкузен со 4:2. За Баварците ова е 20-ти трофеј од националниот куп што е рекорд во германскиот фудбал. Најблиску до Баерн е Вердер Бремен со шест трофеи.

Баерн призна, ѕвездата од идното лето во друг клуб, дали е тоа европскиот првак?!

Sport M - 03.07.2020

Како што е најавено, сега е потврдено од страна на првиот човек на Баерн Минхен, Карл Хајнс Румениге. Тијаго Алкантара ова лето го напушта Минхен. Шпанецот ја одбил понудата да го продолжи договорот, а образложението е дека сака нови предизвици.

Румениге: Ќе ги сослушаме понудите, Тиаго сака нов предизвик

Gol.mk - 03.07.2020

Тиаго Алкантара е меѓу најважните фудбалери во редовите на Баерн Минхен , но тоа не значи дека е недопирлив. Последниве денови се шпекулира дека Шпанецот е посакуван во Ливерпул од Јирген Клоп, а ниту играчот нема против таков трансфер.

Флик претпазлив пред финалето на Купот на Германија

А1 On - 03.07.2020

Тренерот на Баерн Минхен, Ханс-Дитер Флик e претпазлив во пресрет на утрешното финалето на Купот на Германија против Баер Леверкузен. – Ова е финале и ова е нешто посебно. Задоволен сум од работата на тимот.

Алкантара пред трансфер во Ливерпул

Макфакс - 03.07.2020

Преговорите помеѓу Ливерпул и Баерн Минхен околу трансферот на Тијаго Алкантара влегле во завршна фаза, пишува каталонскиот „Спорт“. Ливерпул и 29 годишниот фудбалер веќе ги договориле деталите од договорот, останува уште Баерн да ја соопшти сумата ...

Румениге: Целта на Баерн е да ги привлече најдобрите германски репрезентативци

Алсат-М - 03.07.2020

Претседателот на одборот на директори на Баерн (Минхен) Карл-Хајнц Румениге рече дека целта на баварските гиганти е да ги привлечат најдобрите германски играчи. – Нашата цел е да ги собереме најдобрите германски фудбалери во Баерн, а привлекувањето ...

Алкантара се договори со новиот шампион на Англија

+инфо - 03.07.2020

Договорот на Алкантара со Баварците е до летото 2021 година. Тој веќе одби да го потпише новиот договор што му беше предложен. Играчот од средниот ред на Баерн (Минхен) Тиаго Алкантара е блису до трансфер во Ливерпул.