TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Член на ФИФА објасни како Роналдо изнудува пенал

Курир - 26.11.2022

Фудбалскиот свет будно го следи Светското првенство во Катар и случувањата на натпреварите, а прашина во јавноста се крена кога на Кристијано Роналдо му беше досуден пенал на натпреварот против Гана.

ФИФА изнудениот пенал на Роналдо го нарече „апсолутна генијалност“

TopSport - 26.11.2022

Еден од најконтроверзните моменти во досегашниот тек од Мундијалот во Катар беше пеналот кој Кристијано Роналдо го изнуди, а потоа го реализираше на натпреварот против Гана. Португалија на крајот победи со 3:2, а Роналдо стана првиот фудбалер кој ...

ФИФА изнудениот пенал на Роналдо го нарече „апсолутна генијалност“

Макфакс - 26.11.2022

Еден од најконтроверзните моменти во досегашниот тек од Мундијалот во Катар беше пеналот кој Кристијано Роналдо го изнуди, а потоа го реализираше на натпреварот против Гана. Португалија на крајот победи со 3:2, а Роналдо стана првиот фудбалер кој ...

Изнудениот пенал на Роналдо, според ФИФА е „апсолутна генијалност“

А1 On - 26.11.2022

Еден од најконтроверзните моменти во досегашниот тек од Мундијалот во Катар беше пеналот кој Кристијано Роналдо го изнуди, а потоа го реализираше на натпреварот против Гана. Португалија на крајот победи со 3:2, а Роналдо стана првиот фудбалер кој ...