TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сончево со температури до 16 степени

Макфакс - 23.02.2020

Времето претпладне студено, а преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб променлив ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 11 до 16 степени. Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност и со слаб претежно ...

Денескa и утре сончево со мала до умерена облачност

МКД - 23.02.2020

Наутро студено, а преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен променлив ветер. Дневните температури ќе бидат во Скопје 15 Целзиусови степени, Маврово 7, Охрид 11, Крива Паланка и Берово 12, Кавадарци 14, Битола 13, ...

Сончево со мала умерена облачност

Опсервер - 23.02.2020

– Времето наутро ќе биде студено, а преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен променлив ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од минус седум до нула степени.

Студ, дожд и снег цела недела низ Македонија – детална прогноза за времето

Centar - 23.02.2020

Во следните денови ќе биде суво со мала до умерена облачност. Утре наутро ќе е доста студено, а потоа утринските малку ќе се покачат. Ќе дува и повремено силен ветер најизразен во понеделник и среда.

Времето утре…

Бриф - 06.03.2020

Времето претпладне во земјава ќе биде облачно, а попладне претежно во западните и северните делови ќе има повремен дожд, само на највисоките планини од снег. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер кој краткотрајно ќе засилува долж Повардарието и во ...

Облачно со засилен северен ветер, во Маврово нов снег

МКД - 22.02.2020

По синоќешните врнежи од дожд и снег, денеска ќе преовладува променливо облачно време со умерен до засилен северен ветер. Претпладне на повисоките места и на планините ќе има услови за слаб снег.

Детална метео анализа: Следните неколку денови стабилно и суво, температурите во пораст

Фокус - 22.02.2020

Денес особено во северните предели од држвава, и тоа особено претпладнево ќе има услови за сосема слабо и локално провејување на снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Максималните дневни температури на воздухот ќе се искачуваат во ...

Претпладне облачно, попладне сончево со северен ветер

Локално - 22.02.2020

Времето претпладне во поголем дел од земјава ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено изразен долж Повардарието.

Ветровито и посвежо, од утре стабилизација

Кумановски м. - 22.02.2020

Во текот на ноќта и утринава времето беше облачно со повремен слаб снег на планините и понекаде на повисоките места. На пониските места имаше слаб дожд. Дуваше слаб до умерен северен ветер. Loading...

Денес не очекува студено време, а на некои места и внржи од снег: Од утре следува промена на времето

Скопје24 - 21.02.2020

Во земјава ќе преовладува променливо облачно време со умерен до засилен северен ветер. Претпладне на повисоките места и на планините ќе има услови за слаб снег. Утринската температура ќе се движи од минус 6 до 4 степени, а дневната од минус 2 до 11 ...

Снег, па сонце – Драстична промена на времето

Centar - 21.02.2020

Утре ќе преовладува променливо облачно време со умерен до засилен северен ветер. Претпладне на повисоките места и на планините ќе има услови за слаб снег. Во следните денови времето ќе биде стабилно, повремено со засилен ветер.

Облачно и ветровито време

Сител - 22.02.2020

Во земјава ќе преовладува променливо облачно време со умерен до засилен северен ветер. Претпладне на повисоките места и на планините ќе има услови за слаб снег. Утринската температура ќе се движи од минус 6 до 4 степени, а дневната од минус 2 до 11 ...

Денеска облачно и ветровито време, од утре промена

Скопје инфо - 22.02.2020

Во земјава ќе преовладува променливо облачно време со умерен до засилен северен ветер. Претпладне на повисоките места и на планините ќе има услови за слаб снег. Утринската температура ќе се движи од минус 6 до 4 степени, а дневната од минус 2 до 11 ...

Променливо облачно време со умерен до засилен северен ветер

Слободен Печат - 22.02.2020

Утринската температура ќе се движи од минус 6 до 4 степени, а дневната од минус 2 до 11 степени. Во земјава ќе преовладува променливо облачно време со умерен до засилен северен ветер. Претпладне на повисоките места и на планините ќе има услови за ...

Претпладне облачно, попладне сончево со северен ветер

А1 On - 22.02.2020

Времето претпладне во поголем дел од земјава ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено изразен долж Повардарието.

Претпладне облачно, попладне сончево со северен ветер

Нетпрес - 22.02.2020

Времето претпладне во поголем дел од земјава ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено изразен долж Повардарието.

Претпладне облачно, попладне сончево со северен ветер

Опсервер - 22.02.2020

– Времето претпладне во поголем дел од земјава ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено изразен долж Повардарието.

Променливо облачно време со северен ветер

Макфакс - 22.02.2020

Времето денеска претпладне ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено изразен долж Повардарието, информира УХМР. Во текот на денот облачноста ќе се намалува.

Претпладне облачно, попладне сончево со северен ветер

+инфо - 22.02.2020

Времето претпладне во поголем дел од земјава ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено изразен долж Повардарието.

Претпладне облачно, попладне сончево со северен ветер

24 Вести - 22.02.2020

Времето претпладне во поголем дел од земјава ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено изразен долж Повардарието.

Претпладне облачно, попладне сончево со северен ветер

24Инфо - 22.02.2020

Времето претпладне во поголем дел од земјава ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено изразен долж Повардарието.

Претпладне облачно, попладне сончево со северен ветер

CivilMedia - 22.02.2020

Времето претпладне во поголем дел од земјава ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено изразен долж Повардарието.

Претпладне облачно, попладне сончево со северен ветер

Курир - 22.02.2020

Времето претпладне во поголем дел од земјава ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено изразен долж Повардарието.

Претпладне облачно, попладне сончево со северен ветер

Канал5 - 22.02.2020

Времето претпладне во поголем дел од земјава ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено изразен долж Повардарието.

Претпладне облачно, попладне сончево со северен ветер

Денар - 22.02.2020

Времето претпладне во поголем дел од земјава ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено изразен долж Повардарието.

Времето денеска ќе биде претпладне облачно, попладне сончево

Р.С.Европа - 22.02.2020

Времето претпладне во поголем дел од земјава ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено изразен долж Повардарието.

Претпладне облачно, попладне сончево со северен ветер

Либертас - 22.02.2020

Времето претпладне во поголем дел од земјава ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено изразен долж Повардарието.

Променливо облачно време со северен ветер

Н.Македонија - 22.02.2020

Времето денеска претпладне ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено изразен долж Повардарието, информира УХМР. Во текот на денот облачноста ќе се намалува.

Денеска очекувајте студено време, а на некои места и внржи од снег - од утре промена на времето

Press24 - 22.02.2020

Во земјава ќе преовладува променливо облачно време со умерен до засилен северен ветер. Претпладне на повисоките места и на планините ќе има услови за слаб снег. Утринската температура ќе се движи од минус 6 до 4 степени, а дневната од минус 2 до 11 ...

Променливо облачно време со северен ветер

MTM - 22.02.2020

Времето денеска претпладне ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено изразен долж Повардарието, информира УХМР. Во текот на денот облачноста ќе се намалува.

Променливо облачно време со северен ветер

Centar - 22.02.2020

Времето денеска претпладне ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено изразен долж Повардарието, информира УХМР. Во текот на денот облачноста ќе се намалува.

Претпладне облачно, попладне сончево со северен ветер

Алсат-М - 22.02.2020

Времето претпладне во поголем дел од земјава ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено изразен долж Повардарието.

Денеска очекувајте студено време, а на некои места и внржи од снег – од утре промена на времето

ТВ21 - 22.02.2020

Во земјава ќе преовладува променливо облачно време со умерен до засилен северен ветер. Претпладне на повисоките места и на планините ќе има услови за слаб снег. Утринската температура ќе се движи од минус 6 до 4 степени, а дневната од минус 2 до 11 ...

ДОАЃА ЛЕТО ВО ФЕВРУАРИ: Температурите во пораст- детална временска прогноза

Магазин - 22.02.2020

Денес особено во северните предели од државава, и тоа особено претпладнево ќе има услови за сосема слабо и локално провејување на снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Максималните дневни температури на воздухот ќе се искачуваат ...

Претпладне облачно, попладне сончево со северен ветер

MakPress - 22.02.2020

Времето претпладне во поголем дел од земјава ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено изразен долж Повардарието.

Променливо облачно време со северен ветер

Точка - 22.02.2020

Времето денеска претпладне ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено изразен долж Повардарието, информира УХМР. Во текот на денот облачноста ќе се намалува.

Време: Сончево до 18 степени

Денешен - 23.02.2020

Времето во Македонија наутро ќе биде студено, а преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен променлив ветер. Утринската температура ќе се движи од минус 7 до нула, а дневната од минус 8 до 18 степени.

Наутро студено, преку денот сончево со умерена облачност

А1 On - 23.02.2020

Времето во земјава наутро ќе биде студено, а преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен променлив ветер. Утринската температура ќе се движи од минус 7 до нула, а дневната од минус 8 до 18 степени.

Времето денес сончево и топло со мала до умерена облачност

Скопје инфо - 23.02.2020

Наутро студено, а преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен променлив ветер. Во Скопје не очекува сончево време со дневни температури од 7 до 15 степени. Утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност.

Сончево со мала умерена облачност

Слободен Печат - 23.02.2020

Минималната температура ќе биде во интервал од минус седум до нула степени. Максималната температура ќе се движи од седум до 18 степени. Времето наутро ќе биде студено, а преку денот сончево со мала до умерена облачност.

Студено утро, сончев ден со променлив ветер

24 Вести - 23.02.2020

Времето во земјава наутро ќе биде студено, а преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен променлив ветер. Утринската температура ќе се движи од минус 7 до нула, а дневната од минус 8 до 18 степени.

Сончево со температура до 18 степени

MakPress - 23.02.2020

Времето наутро ќе биде студено, а преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен променлив ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од минус седум до нула степени.

Сончево со мала умерена облачност

Frontline - 23.02.2020

Во следните три дена времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер, најизразен долж Повардарието Времето наутро ќе биде студено, а преку денот сончево со мала до умерена облачност.

Сончево со мала умерена облачност и температура до 18 степени

24Инфо - 23.02.2020

Времето наутро ќе биде студено, а преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен променлив ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од минус седум до нула степени.

Времето денеска: Сончево со мала умерена облачност

ММС - 23.02.2020

Времето наутро ќе биде студено, а преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен променлив ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од минус седум до нула степени.

Сончево со мала умерена облачност и температура до 18 степени

Курир - 23.02.2020

Времето наутро ќе биде студено, а преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен променлив ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од минус седум до нула степени.

Сончево со променлив ветер, температурата до 21 степен

+инфо - 23.02.2020

Во следните три дена времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер, најизразен долж Повардарието. Времето наутро ќе биде студено, а преку денот сончево со мала до умерена облачност.

Временска прогноза

iPortal - 18.03.2020

Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Од изутрина ќе дува умерен, повремено засилен претежно североисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од 3 до 3, а дневната од 11 до 19 степени.

Утрово студено, преку денот сончево

Нетпрес - 23.02.2020

Времето во земјава наутро ќе биде студено, а преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен променлив ветер. Утринската температура ќе се движи од минус 7 до нула, а дневната од минус 8 до 18 степени.

Сончево со мала умерена облачност

Локално - 23.02.2020

Времето наутро ќе биде студено, а преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен променлив ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од минус седум до нула степени.