TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хит број еден на интернет: Освои бронза со 16 години, но личи како да има барем 30 повеќе! (Фото)

Дерби - 12.07.2018

Во моменти кога фудбалските фанови можат да здивнат од случувањата на Светското првнство каде денес и утре се слободни денови, на социјалните мрежи во изминативе неколку часа посебен хит стана една дебата која се отвори од страна на симпатизерите ...

Кој лаже? Атлетичарката со 16 години за која зборува цел свет (ФОТО)

МКД - 12.07.2018

Во Финска се одржува Светското првенство во атлетика за атлетичари до 20 години а по првиот ден голема контроверзија предизвика Гримавит Гебрзихаир од Етиопија За тоа дека спортистите од Африка често знаат да излажат за своите години е добро ...