TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се чека епилогот од второстепената комисија за Леонид

Канал5 - 25.02.2024

Демири најавува дека од Австрија ќе бара документација. Постои меѓуинституционална некоординираност во случајот со Леонид Индов кој беше испратен во Австрија, а ФЗО не одобри средства за негово лекување, призна денеска новиот министер за здравство ...

Фондот за здравствено осигурување да даде отчет за сите одлуки од последните неколку години за што и кому се дадени пари за лекување во странство, бара Андоновски

Скопје1

Правобранителот ќе поднесе законски измени додека во Фондот тече жалбена постапка за Леонид

Сител

Омбудсманот за случајот со Леонид: Ќе се бара промена на законите за да се овозможи лекување

Либертас

Кошаркарите го распродадоа „Кале“, парите од билетите ќе одат за лекување на Леонид

Дерби

КФМ во хумана мисија: Средствата од продадените билети одат за лекување на Леонид Индов

Sport 1

РСЕ: Ниту една од 11 институции за рехабилитација не е соодветна за Леонид

Денешен

ТВ21 SportSport Екипа Gol.mk Слободен Печат Sport M Кош 24Инфо

Муцунски: Аеродром за Леонид - таму каде државата е нефункционална, тука сме ние!

Скопје инфо - 24.02.2024

- Аеродром за Леонид – таму каде државата е нефункционална, тука сме ние - општината и граѓаните, порача денеска првиот човек на општина Аеродром Тимчо Муцунски на својот фејсбук профил. - Општина Аеродром, граѓаните, локалните институции, ...

Муцунски со апел за донации за Леонид: Таму каде државата е нефункционална, тука сме ние – граѓаните

4NEWS

Таму каде државата е нефункционална, тука сме ние – граѓаните, објави Муцунски и апелира да се донира за Леонид

Скопје1

Таму каде државата е нефункционална, тука сме ние – граѓаните

Курир

ОПШТИНА АЕРОДРОМ ОРГАНИЗИРА НАСТАНИ ЗА ПОМОШ ЗА ЛЕОНИД „Таму кајшто државата е нефункционална, тука сме ние!“

+инфо

Муцунски со апел за донации за Леонид: Таму каде државата е нефункционална, тука сме ние – граѓаните

Нетпрес

Муцунски повика да се донира за Леонид Индов

Независен

Денешен MakPress Вечер Прес

Средните училишта во Скопје организираа хуманитарен базар за Леонид

Сител - 23.02.2024

Соучениците на Леонид во хуманитарна акција. Со ракотворби, цртежи, колачи, фризерски услуги собираа средства за да помогнат во лекувањето на нивниот другар. Сите училишта се мобилизираа во дворот на средното Ѓорѓи Димитров каде се одржа ...

Град Скопје: Се одржа првиот хуманитарен базар за помош на Леонид Индов

Либертас

Миа Костова: За два дена собравме 450.000 денари за Леонид

Press24

Миа Костова: „Вчера и денес сме собрале околу 450.000 денари за Леонид“

Црнобело

На иницијатива на Арсовска се одржа хуманитарен базар за собирање средства за Леонид

Канал5

Хуманитарен базар за помош на Леонид Индов

МКД

Се одржа првиот хуманитарен базар за помош на Леонид Индов на иницијатива на Град Скопје

24Инфо

Press24 +инфо Скопје инфо ММС 24 Вести Во Центар Н.Македонија Вечер Прес

Град Скопје: Трајко Славески не прифати седница за донирање на месечните паушали за Леонид

А1 On - 23.02.2024

Со жалење констатираме дека претседателот на Советот на Град Скопје Трајко Славески одлучи да не ја прифати иницијативата на градоначалничката Данела Арсовска за свикување на итна седница на Советот со единствена точка на дневен ред – откажување од ...

Град Скопје: Славески и ВМРО-ДПМНЕ не сакаат да се откажат од месечниот паушал кој би се донирал за лекување на Леонид Индов

24Инфо

Град Скопје: Славевски не ја прифати иницијативата за итна седница за помош на Леонид

Канал5

Град Скопје: Славески и ВМРО-ДПМНЕ не сакаат да се откажат од месечниот паушал кој би се донирал за лекување на Леонид Индов

Локално

ГРАД СКОПЈЕ: Славески и ВМРО-ДПМНЕ не сакаат да се откажат од месечниот паушал кој би се донирал за лекување на Леонид Индов

Фактор

Град Скопје со обвинување до Трајко Славески и ВМРО-ДПМНЕ: Не сакаат да се откажат од месечниот паушал и да донираат за лекување на Леонид Индов

Фокус

Град Скопје: Славески не закажа итна седница, за советниците да ги донираат своите 500 евра за Леонид

Press24

ТВ21 4NEWS