TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Еден загинат, 37 повредени во судар на автобус и џип кај Младеновац во Србија

Телма - 29.05.2024

Во сударот на автобус и патнички автомобил кај Младеновац во Србија, еден од возачите загина, а повеќе од 30 патници се повредени. Несреќата се случила во 5.40 часот на приодниот пат кој од Младеновац води кон автопатот, кај клучката Мали Пожаревац.

Познато е како се случила несреќата кај Младеновац

Скопје1

Судар на автобус со патнички автомобил кај Мали Пожаревац – возачот загина, повеќе од 30 повредени

OhridNews

Тешка сообраќајна несреќа кај Младеновац: Едно лице загина, повеќе од 30 се повредени/ФОТО

Вечер Прес

ФОТО | Тешка сообраќајка во Србија: Еден мртов, над триесет повредени откако се судрија автобус и автомобил

Слободен Печат

🎥📷 СУДИР НА АВТОБУС И ПАТНИЧКИ АВТОМОБИЛ КАЈ МЛАДЕНОВАЦ Еден од возачите загина, а повеќе од 30 патници се повредени

+инфо

Тешка сообраќајка кај Младеновац – во директен судир со автобус загина возачот на автомобилот, 30 луѓе се повредени

Фокус

ТВ21 Локално 24Инфо Сител А1 On Либертас Курир Тера

(ФОТО+ВИДЕО) Едно лице загина, а повеќе од 30 се повредени во сообраќајка меѓу возило и автобус во близина на Белград

360 степени - 29.05.2024

Како што се гледа на фотографиите и видеата поставени на социјалните мрежи, предниот дел на автомобилот е целосно уништен, а според коментарите на очевидците на местото на несреќата и предниот дел на автобусот бил набиен од ударот Едно лице загина, ...

(ФОТО и ВИДЕО) Страотна несреќа во Младеновац, еден загинат и 20 повредени

Скопје1

(ВИДЕО) Едно лице загина, а повеќе од 30 се повредени во сообраќајка меѓу возило и автобус во близина на Белград

Алсат-М

Возачот на автомобилот, најверојатно, влегол во погрешна лента, објави Дачиќ по тешката несреќа во Младеновац

Макфакс - 29.05.2024

Министерот за внатрешни работи Ивица Дачиќ зборуваше за тешката сообраќајна несреќа во која беа повредени 37 лица, што се случи утринава во Младеновац и изјави дека уште еднаш апелира до учесниците во сообраќајот да бидат многу внимателни.

Возачот на автомобилот најверојатно влегол во погрешна лента, објави Дачиќ по тешката несреќа во Младеновац

Опсервер

Нови детали за сообраќајката кај Младеновац - ова е причината за сударот

Скопје инфо

Возачот на автомобилот најверојатно влегол во погрешна лента, објави Дачиќ по тешката несреќа во Младеновац

Centar

Возачот на автомобилот најверојатно влегол во погрешна лента, објави Дачиќ по тешката несреќа во Младеновац

Точка

Дачиќ по тешката сообраќајка во која се повредени 37 лица: Возачот на автомобилот најверојатно влегол во погрешна лента

Локално

Позната причината за тешката сообраќајка во Младеновац

Press24

ПОВЕЌЕТО ПАТНИЦИ ИМААТ ПОВРЕДИ НА ГЛАВАТА Откриена причината за страшната сообраќајка во Младеновац

+инфо - 29.05.2024

Дел од повредените треба да се пренесат во други болници, повеќето се со повреди на главата, а дел со ортопедски повреди. Според последните информации, во Ургентниот центар во Белград се примени вкупно 37 лица откако се повредени во тешка ...

Откриена причина за страшната сообрајќа во Младеновац

Нетпрес

АВТОМОБИЛОТ ЦЕЛОСНО СМАЧКАН, СТАКЛО НА СИТЕ СТРАНИ: страшни слики на местото на сообраќајната несреќа кај Младеновац ...

Фактор - 29.05.2024

Страшни сцени на местото на несреќата кај Младеновац новинарите пронашле на лице место каде се судриле автомобил и приградски автобус на релација 493. Возачот на патничко возило загина, а повеќе од триесет лица се повредени во тежок судар што се ...

Автомобилот целосно смачкан, стакло на сите страни: Страшни фотографии од местото на тешката сообраќајна несреќа кај Младеновац

4NEWS

(Видео) Тешка сообраќајна несреќа кај Младеновац: автобус удри во автомобил, има загинати, над 20 лица повредени

Макфакс - 29.05.2024

Возачот на патничко возило загина утрово во судир со автобус во близина на Младеновац, а 30 луѓе се донесени во итниот центар, според Танјуг. Директниот судир на автобусот и теренскиот автомобил се случил околу 5:40 на патот Мали Ватревац – ...

(Видео) Тешка сообраќајна несреќа кај Младеноновац: автобус удри во автомобил, има загинати, над 20 лица се повредени

Опсервер

(Видео) Тешка сообраќајна несреќа кај Младеновац: автобус удри во автомобил, има загинати, над 20 лица се повредени

MTM

[ВИДЕО] Тешка сообраќајна несреќа кај Младеновац: автобус удри во автомобил, има загинати, над 20 лица се повредени

Точка

[ВИДЕО] Тешка сообраќајна несреќа кај Младеновац: автобус удри во автомобил, има загинати, над 20 лица се повредени

Скопје инфо

ВИДЕО: Директен судир на автобус и автомобил кај Младеновац, еден загинат и голем број повредени

Press24

Тешка сообраќајна несреќа кај Младеновац: автобус удри во автомобил, има загинати, над 20 лица се повредени

Centar