TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Чудесен пресврт на Каљари - од 0-2 до пред крајот, до големи 4-3

Gol.mk - 03.12.2019

Најголемото изненадување во италијанската Серија А, екипата на Каљари, на начинот на кој што загуби два бода на гостувањето кај Лече во претходното коло, вечерва освои три. Во последниот дуел од 14.

Шоу на Сардинија: Калјари направи голем пресврт против Сампдорија (Видео)

Дерби - 02.12.2019

Калјари и Сампдорија одиграа неверојатен натпревар со кој го заокружија колото во италијанската Серија А, а домаќините се извлекоа од тешка ситуација и на крајот победија со 4:3. Сампдорија два пати водеше со плус два, вториот пат со 1:3 до 70.

Паратичи со свој став за загубеното прво место на Јувентус и иднината на Роналдо

Дерби - 02.12.2019

Кристијано Роналдо не игра во најдобра форма, а Јувентус со киксот против Сасуоло му ја препушти првата позиција на Интер, кој очигледно ќе биде најголем ривал за титулата сезонава. На вечерашното доделување на наградите за најдобрите играчи во ...

Неверојатна победа на Каљари: Губеа со 2-0 и 3-1, но успеаја да ја добијат Сампдорија (ВИДЕО)

Sport 1 - 02.12.2019

Фудбалерите на Каљари ја совладаа Сампдорија со 4-3 во еден од најдобрите натпревари сезонава во Серија А. На натпревар од 14-то коло во првата италијанската лига, Сампдорија предводена од Клаудио Раниери водеше со 2-0 по 70 минути игра и тоа со ...

Луд меч со седум гола, голем пресврт и победа на Каљари во 96. минута! (ВИДЕО)

24Фудбал - 02.12.2019

Сампдорија водеше со 2-0 и 3-1 на гостувањето кај Каљари но домаќините победија со 4-3 со гол постигнат во последните моменти од судиското продолжение. Каљари и Сампдорија одиграа меч со седум голови од кои дури шест беа постигнати во второто ...

Касано: Постои голем проблем меѓу Роналдо и Сари

Екипа - 02.12.2019

Поранешниот италијански репрезентативец Антонио Касано смета дека меѓу тренерот на Јувентус, Маурицио Сари и првата ѕвезда тимот Кристијано Роналдо постои голем проблем. „Мислам дека Кристијано Роналдо има голем проблем со Сари.

Калјари со голем пресврт до четвртото место во Серија А

Нетпрес - 03.12.2019

Во последниот натпревар од 14-то коло на италијанското фудбалско првенство, Калјари во понеделникот со голем пресврт ја совлада Сампдорија со 4:3, истиснувајќи ја Рома од четвртата позиција на првенствената табела.

СЕРИЈА А: Каљари губеше со 1:3, па победи со гол во 97. минута! (видео)

SportMedia - 02.12.2019

Екипата на Сампдорија ја продолжува лошата серија на резултати кога гостува на Сардинија кај Каљари. „Морнарите“ вечерва беа на прагот да ја запишат првата победа на теренот на Каљари после 12 години пауза, но прокоцкаа предност од 3:1.

Марота за Лаутаро: Трансфер пазарот е непредвидлив

А1 On - 02.12.2019

Главниот извршен директор на Интер, Џузепе Марота сака да го задржи Лаутаро Мартинез во составот, но предупреди дека пазарот е „непредвидлив“. Мартинез веќе има 13 гола за италијанскиот тим во сите натпреварувања, откако во неделата го постигна и ...

Апсолутно луд меч на Сардинија! Четири гола за осум минути, Каљари се врати од 1:3 на 4:3 (видео)

TopSport - 02.12.2019

Каљари и Сампдорија одиграа супер-интересен меч од 14. коло во италијанската Серија А, откако домашниот тим успеа да се врати од негатива од 0:2 и 1:3 за на крајот да слави 4:3 победа со гол во 97.

Меч на сезоната во Серија А: Трилер победа на Каљари против Сампдорија (видео)

OhridNews - 02.12.2019

Екипите на Интер и Јувентус водат жестока битка за врвот во Серија А, но дефинитивно Каљари и Сампдoрија на „Сардења“ стадионот го одиграа мечот во досегашниот дел од сезоната во калчото. Домаќините во последните 15-тина минути анулираа негатива од ...

Касано: Постои голем проблем помеѓу Роналдо и Сари

Точка - 02.12.2019

Антонио Касано смета дека помеѓу тренерот на Јувентус, Маурицио Сари и Кристијано Роналдо постои голем проблем. „Мислам дека Кристијано Роналдо има голем проблем со Сари. Се започна со двете измени по ред, нешто што го иритира секој фудбалер.

Касано за проблемот на Кристијано Роналдо со Сари

Спортклуб - 02.12.2019

Поранешниот репрезентативец на Италија, Антонио Касано, верува дека на релација Сари – Роналдо има сериозен проблем, кој мора да биде решен. Сари веќе неколкупати го замени Кристијано Роналдо од натпреварите на Јуве, по што имаше и нервозна реакција ...

Јуве крие голем скандал помеѓу Роналдо и Сари

Локално - 02.12.2019

Поранешниот италијански напаѓач Антонио Касано изјави дека шампионот Јувентус крие голем скандал меѓу тренерот Маурисио Сари и sвездата Кристијано Роналдо. По ремито против Сасуоло (2: 2) среде Торино, каде петкратниот освојувач на „Златната топка“ ...

Касано: Роналдо има голем проблем со Сари

TopSport - 02.12.2019

Кристијано Роналдо има „голем проблем“ со тренерот на Јувентус, Маурицио Сари, тврди пензионираниот Антонио Касано, коментирајќи ги последните одлуки на тренерот кои го оставија Португалецот исфрустриран.

Според Касано во Јувентус се обидуваат да прикријат голем проблем: Кристијано има проблем со..

Дерби - 02.12.2019

Поранешниот италијански репрезентативец и член на неколку големи тимови од Серија А, Антонио Касано смета дека во Јувентус има голем проблем поврзан со Кристијано Роналдо. Имнео, Касано посочи дека Роналдо има проблем со тренерот Маурисио Сари, а од ...

Директорот на Интер: Во јануари ќе купуваме, а Лаутаро…

Спортски - 02.12.2019

Интер оваа сезона игра одлично и вчера со победата над СПАЛ изби на првото место на табелата после 14 одиграни кола во Серија А. Конте покажа дека му е достоен ривал на Јувентус, но јавно побара тимот да биде засилен во зимскиот преоден рок.

Касано: Во Јувентус имаат сериозен проблем кој го кријат

Спортски - 02.12.2019

Поранешниот италијански напаѓач Антонио Касано изјави дека во Јувентус постои голем проблем кој сега сите јасно го гледаат. Јувентус вчера освои само бод на свој терен против Сасуоло (2:2) тоа го искористи Интер кој ја превзема лидерската позиција.

Роналдо го „спречи“ Јувентус да победи против Сасуоло? (ВИДЕО)

СуперСпорт - 02.12.2019

Кристијано Роналдо се најде на погрешно место во погрешно време, па беше еден од трагичарите на Јувентус на мечот против Сасуоло во неделата (2-2). Роналдо во 70. минута при резултат 2-2 го „спречи“ Паоло Дибала да постигне гол, кој најверојатно ќе ...

ТИКЕТ НА ДЕНОТ: Каљари подготвен за нов успех

SportMedia - 02.12.2019

Фантастичниот состав на Каљари кој веќе 11 последователни меча не знае за пораз во Серија А, денеска на домашен терен ја пречекува Сампдорија во обид да го продолжи ова позитивно искуство.

Роналдо со порака до навивачите на Јуве по киксот со Сасуоло (ФОТО)

24Фудбал - 02.12.2019

Интер целосно профитираше од киксот на својот голем ривал сезонава во битката за титулата од „Серија А“, „Нероаѕурите“ се искачија на првото место со бод во однос на Јувентус. Италијанскиот првак Јувентус одигра само реми од резултат 2-2 на домашен ...

Сари полуде после првиот домашен кикс: Игравме без мозок!

Спортманија - 02.12.2019

Тренерот на Јуве беше бесен после ремито со Сасуоло, со играчите зборувал само 30 секунди. Јувентус му го препушти првото место на Интер, и тоа со кикс на свој терен против Сасуоло, а тоа е нешто необично за Маурицио Сари, под чие водство Јуве ...

Роналдо како дефанзивец спречи сигурен гол на Дибала (видео)

OhridNews - 02.12.2019

Составот на Јувентус му го препушти лидерското место на Интер во Серија А. „Бјанконерите“, на домашен терен неочекувано ремизираа со Сасуоло 2-2, а Интер на погреши против Спал (2-1) и се искачи на врвот.

Интер е нов лидер на Серија А

А1 On - 01.12.2019

Интер го победи СПАЛ со 2:1 и се најде на првото место на табелата во италијанскиот фудбалски шампионат. Интер го искористи киксот на Јувентус кој на свој терен првпат не успеа да победи откако на клупата е тренерот Сари, и одигра само 2:2 против ...

Лаутаро ги врати Интер на врвот во Серија А (Видео)

Макфакс - 01.12.2019

Фудбалерите на Интер се вратија на челната позиција во Серија А. Интер го искористија киксот на Јувентус и со победата 2:1 над СПАЛ го презедеоа врвот. Во текот на целиот натпревар Интер доминираше, а мечот го реши двојниот стрелец Лаутаро Мартинез.

Сасуоло во Торино го сопре Јуве, Интер на врвот

Нетпрес - 01.12.2019

Фудбалерите на Сасуоло приредија изненадување во редбата од 14-то коло од италијанското првенство одигрувајќи во Торино 2:2 со актуелниот шампион Јувентус, што го искористи Интер кој потешко од очекуваното го совлада дома со 2:1 Гостите му пружија ...

Кикс на Јувентус, Интер нов лидер во Серија А (видео)

OhridNews - 01.12.2019

Составот на Интер е нов лидер на табелата во италијанската Серија А. „Нероазурите“ на домашен терен со 2-1 го совладаа Спал и го искорисија подарокот од Сасуоло кој издржа во Торино ремизирајќи со Јувентус 2-2.

Јувентус загуби два бода против Сасуоло

MakPress - 01.12.2019

Италијанскиот фудбалски шампион, Јувентус на домашен терен и одигра само 2:2 против Сасуоло, во првиот денешен меч од Серија А. Бонучи во првото и Кристијано Роналдо во второто полувреме погодија за Јувентус, а мрежата на Буфон ја затресоа Бога и ...

Јувентус загуби два бода против Сасуоло

А1 On - 01.12.2019

Италијанскиот фудбалски шампион, Јувентус на домашен терен и одигра само 2:2 против Сасуоло, во првиот денешен меч од Серија А. Бонучи во првото и Кристијано Роналдо во второто полувреме погодија за Јувентус, а мрежата на Буфон ја затресоа Бога и ...

Јувентус со „кикс“, Интер е нов лидер во Калчото

Фокус - 01.12.2019

Интер го победи СПАЛ со 2:1 и се најде на првото место на табелата во италијанскиот фудбалски шампионат. Интер го искористи киксот на Јувентус кој на свој терен првпат не успеа да победи откако на клупата е тренерот Сари, и одигра само 2:2 против ...

Интер го искористи киксот на Јувентус и се искачи на врвот во Серија А

Локално - 01.12.2019

Интер го победи СПАЛ со 2:1 и се најде на првото место на табелата во италијанскиот фудбалски шампионат. Интер го искористи киксот на Јувентус кој на свој терен првпат не успеа да победи откако на клупата е тренерот Сари, и одигра само 2:2 против ...

Лаутаро ги искачи Интер на чело во Калчото

iPortal - 01.12.2019

Интер го победи СПАЛ со 2:1 и се најде на првото место на табелата во италијанскиот фудбалски шампионат. Интер го искористи киксот на Јувентус кој на свој терен првпат не успеа да победи откако на клупата е тренерот Сари, и одигра само 2:2 против ...

Интер е нов лидер на Серија А

24 Вести - 01.12.2019

Интер го победи СПАЛ со 2:1 и се најде на првото место на табелата во италијанскиот фудбалски шампионат. Интер го искористи киксот на Јувентус кој на свој терен првпат не успеа да победи откако на клупата е тренерот Сари, и одигра само 2:2 против ...

Интер е нов лидер на Серија А

MakPress - 02.12.2019

Интер го победи СПАЛ со 2:1 и се најде на првото место на табелата во италијанскиот фудбалски шампионат. Интер го искористи киксот на Јувентус кој на свој терен првпат не успеа да победи откако на клупата е тренерот Сари, и одигра само 2:2 против ...

Откриена тајната на Јувентус: Скандалот е меѓу Роналдо и Сари, еве за што станува збор

Курир - 02.12.2019

Поранешниот италијански напаѓач Антонио Касано изјави дека шампионот Јувентус крие голем скандал меѓу тренерот Маурисио Сари и sвездата Кристијано Роналдо. По ремито против Сасуоло (2: 2) среде Торино, каде петкратниот освојувач на „Златната топка“ ...

КАСАНО Е УБЕДЕН: Јувентус крие голем скандал меѓу Сари и Роналдо

iPortal - 02.12.2019

Поранешниот италијански напаѓач Антонио Касано изјави дека шампионот Јувентус крие голем скандал меѓу тренерот Маурисио Сари и sвездата Кристијано Роналдо. По ремито против Сасуоло (2: 2) среде Торино, каде петкратниот освојувач на „Златната топка“ ...

Јуве крие голем скандал помеѓу Роналдо и Сари

+инфо - 02.12.2019

Поранешниот италијански напаѓач Антонио Касано изјави дека шампионот Јувентус крие голем скандал меѓу тренерот Маурисио Сари и sвездата Кристијано Роналдо. По ремито против Сасуоло (2: 2) среде Торино, каде петкратниот освојувач на „Златната топка“ ...

Касано: Роналдо има голем проблем со Сари

Макфакс - 02.12.2019

Кристијано Роналдо има „голем проблем“ со тренерот на Јувентус, Маурицио Сари, тврди пензионираниот Антонио Касано, коментирајќи ги последните одлуки на тренерот кои го оставија Португалецот исфрустриран.

Јуве крие голем скандал помеѓу Роналдо и Сари

ММС - 02.12.2019

Торино, 2 декември 2019 (МИА) – Поранешниот италијански напаѓач Антонио Касано изјави дека шампионот Јувентус крие голем скандал меѓу тренерот Маурисио Сари и sвездата Кристијано Роналдо. По ремито против Сасуоло (2: 2) среде Торино, каде ...

Јуве крие голем скандал помеѓу Роналдо и Сари

Бриф - 02.12.2019

Поранешниот италијански напаѓач Антонио Касано изјави дека шампионот Јувентус крие голем скандал меѓу тренерот Маурисио Сари и sвездата Кристијано Роналдо. По ремито против Сасуоло (2: 2) среде Торино, каде петкратниот освојувач на „Златната топка“ ...

Јуве крие голем скандал помеѓу Роналдо и Сари

Вечер - 02.12.2019

Поранешниот италијански напаѓач Антонио Касано изјави дека шампионот Јувентус крие голем скандал меѓу тренерот Маурисио Сари и sвездата Кристијано Роналдо. По ремито против Сасуоло (2: 2) среде Торино, каде петкратниот освојувач на „Златната топка” ...

Касано: Јувентус умешно крие голем скандал меѓу Сари и Роналдо

MakPress - 02.12.2019

Поранешниот италијански напаѓач Антонио Касано изјави дека шампионот Јувентус крие голем скандал меѓу тренерот Маурисио Сари и sвездата Кристијано Роналдо. По ремито против Сасуоло (2: 2) среде Торино, каде петкратниот освојувач на „Златната топка“ ...

Јуве крие голем скандал помеѓу Роналдо и Сари

А1 On - 02.12.2019

Поранешниот италијански напаѓач Антонио Касано изјави дека шампионот Јувентус крие голем скандал меѓу тренерот Маурисио Сари и sвездата Кристијано Роналдо. По ремито против Сасуоло (2: 2) среде Торино, каде петкратниот освојувач на „Златната топка“ ...

Јуве крие голем скандал помеѓу Роналдо и Сари

Опсервер - 02.12.2019

Поранешниот италијански напаѓач Антонио Касано изјави дека шампионот Јувентус крие голем скандал меѓу тренерот Маурисио Сари и sвездата Кристијано Роналдо. По ремито против Сасуоло (2: 2) среде Торино, каде петкратниот освојувач на „Златната топка“ ...

Марота за Лаутаро: Трансфер пазарот е непредвидлив

MakPress - 02.12.2019

Главниот извршен директор на Интер, Џузее Марота сака да го задржи Лаутаро Мартинез во составот, но предупреди дека пазарот е „непредвидлив“. Мартинез веќе има 13 гола за италијанскиот тим во сите натпреварувања, откако во неделата го постигна и ...

Во меч со седум гола, Каљари направи голем пресврт и победи во 96. минута (ВИДЕО)

МКД - 02.12.2019

Сампдорија водеше со 2-0 и 3-1 на гостувањето кај Каљари но домаќините победија со 4-3 со гол постигнат во последните моменти од судиското продолжение. Каљари и Сампдорија одиграа меч со седум голови од кои дури шест беа постигнати во второто ...

Марота за Лаутаро: Трансфер пазарот е непредвидлив

Опсервер - 03.12.2019

Главниот извршен директор на Интер, Џузее Марота сака да го задржи Лаутаро Мартинез во составот, но предупреди дека пазарот е „непредвидлив“. Мартинез веќе има 13 гола за италијанскиот тим во сите натпреварувања, откако во неделата го постигна и ...