TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски: Колку повеќе СДСМ удира, толку повеќе народот се обединува во нашата борба

Курир - 12.07.2019

Велат ако нешто трае повеќе од една година значи дека ветува дека може да се постигне многу, кога тоа нештото трае 5 години значи дека може да опстои на сите турбуленции и предизвици, а она што трае повеќе од 10 години, веќе прераснува во традиција ...

(Видео) Мицкоски: ПОДЕМ е нашиот верен сојузник и партнер во нашата борба за подобра иднина

Макфакс - 12.07.2019

Велат ако нешто трае повеќе од една година значи дека ветува дека може да се постигне многу, кога тоа нештото трае 5 години значи дека може да опстои на сите турбуленции и предизвици, а она што трае повеќе од 10 години, веќе прераснува во традиција ...

Мицкоски: ПОДЕМ е нашиот верен сојузник и партнер во нашата борба за подобра иднина

24Инфо - 12.07.2019

Велат ако нешто трае повеќе од една година значи дека ветува дека може да се постигне многу, кога тоа нештото трае 5 години значи дека може да опстои на сите турбуленции и предизвици, а она што трае повеќе од 10 години, веќе прераснува во традиција ...

Мицкоски: Колку повеќе СДСМ удира, толку повеќе народот се обединува во нашата борба

Нетпрес - 12.07.2019

Велат ако нешто трае повеќе од една година значи дека ветува дека може да се постигне многу, кога тоа нештото трае 5 години значи дека може да опстои на сите турбуленции и предизвици, а она што трае повеќе од 10 години, веќе прераснува во традиција ...

Мицкоски: Колку повеќе СДСМ удира, толку повеќе народот се обединува во нашата борба

Сител - 12.07.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обрати на свеченоста по повод 11-годишнината од основањето на Партијата на обединети демократи на Македонија ПОДЕМ чиј претседател е д-р Живко Јанкулоски.

Мицкоски: Борбата за подобра иднина трае, и ќе заврши кога катастрофата наречена Заев ќе замине во темната историја

ТВ21 - 12.07.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски синоќа имаше обраќање по повод прославата од 11 годишнината од основањето на Партијата на обединети демократи на Македонија ПОДЕМ. „Со полна сигурност можам да кажам дека ПОДЕМ е нашиот верен сојузник и ...

Мицкоски на 11-годишнината од основањето на ПОДЕМ

Канал5 - 12.07.2019

Во име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да ви ја честитам 11 годишнината од основањето на Партијата на обединети демократи на Македонија ПОДЕМ. Почитуван претседателе на Партијата на обединети демократи на Македонија ПОДЕМ д-р Живко Јанкулоски Почитувани ...

Мицкоски: Големината на една партија е во големината на љубовта кон Татковината

MakPress - 12.07.2019

Почитуван претседателе на Партијата на обединети демократи на Македонија ПОДЕМ д-р Живко Јанкулоски Почитувани членови, почитувани поддржувачи, Почитувани гости и присутни, Велат ако нешто трае повеќе од една година значи дека ветува дека може да се ...

(ВИДЕО) Мицкоски: Во животот немам заработено нечесно ниту едно пенкало

Фокус - 12.07.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се обрати по повод 11 години од формирањето на ПОДЕМ. Тој ја честиташе годишнината на оваа партија, додавајќи дека е тоа е партија верен сојузник на ВМРО-ДПМНЕ за подобра иднина на Македонија.