TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Норвешка обезбеди четвртфинале на СП

Sport 1 - 08.12.2023

Ракометарките на Норвешка запишаа уште една победа на Светското првенство (СП), откако вечерва беа подобри од Словенија со 34-21. Словенија даде поголем отпор во првото полувреме (12-17), а потоа се распадна во вторите 30 минути кога Норвешка стигна ...

Норвешка во четвртфиналето на СП 2023, Холанѓанките сигурни со Украина

Gol.mk - 08.12.2023

Уште една репрезентација се пласираа во четвртфиналето на Светското првенство (СП) во ракомет кај жени кое се игра овој месец, тоа е селекцијата на Норвешка. Норвежанките беа убедливи во натпреварот против Словенија (34-21).

Норвешка преку Словенија во четвртфиналето на СП

24Инфо - 08.12.2023

Ракометарките на Норвешка ја совладаа Словенија (34:21) и се пласираа во четвртфиналето на Светското првенство (СП). Словенија посериозен отпор пружи во првото полувреме (12:17), а во вториот дел целосна доминација имаше Норвешка која стигна до ...

СП 2023: Светскиот првак преку Словенија до четвртфинале, Холандија не виде мака со Украина

24 Ракомет - 08.12.2023

Еден од трите домаќини, Норвешка, оствари нова победа на Мундијалот, откако славеше лесно против Словенија со 34-21. Херем ги предводеше стрелците кај Норвешка со шест погодоци, додека по пет гола дадоа Офтедал, Мерк и Реистад.

Норвешка преку Словенија во четвртфиналето на СП

Курир - 09.12.2023

Ракометарките на Норвешка ја совладаа Словенија (34:21) и се пласираа во четвртфиналето на Светското првенство (СП). Словенија посериозен отпор пружи во првото полувреме (12:17), а во вториот дел целосна доминација имаше Норвешка која стигна до ...