TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заврши летниот одмор за Лазаров и за Манасков

Екипа - 22.07.2019

Кире Лазаров и Дејан Манасков го искористија првиот дел од летото за да ги „наполнат батериите“, за од денеска и двајцата македонски репрезентативци да означат почеток на работните обврски за наредната сезона.

Заврши одморот за Лазаров (ФОТО)

24 Ракомет - 22.07.2019

Новиот тренер на Нант, Алберто Ентрериос, кој го замени Тјери Анти, означи старт на подготовките на францускиот тим. Покрај нашиот Кире Лазаров, на собирот беа присутни сите ракометари, меѓу кои и шесте нови засилувања.