TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ова се најубавите жени според хороскопот

Скопје24 - 11.07.2018

Припадничките на овие пет хороскопски знаци сосема лесно го оставаат спротивниот пол без здив. Тие се природно убави и надарени со сите женски атрибути. Погледнете дали сте меѓу нив. Овен Жените припаднички на овој хороскопски знак се со спортска ...

Два хороскопски знаци кои се совршен пар и уживаат во трошењето на парите

Скопје24 - 11.07.2018

Бикот и Овенот се знаци кои можат одлично да функционираат во пар. Жената родена во знакот на Бик е водена од планетата Венера, а мажот роден во знакот на Овен е воден од Марс, и затоа кога тие ќе се поврзат постои можност совршено да функционираат.

Сексуална астролошка компатибилност: Овен и Близнаци

Кафе пауза - 11.07.2018

Овенот живее за предизвик, а Близнакот е заслепен од сексуалната привлечност на Овенот. Под влијание на Меркур, Близнаците истовремено поседуваат и убавина и интелигенција и токму оваа комбинација ги привлекува Овните.

Овие три хороскопски знаци не сакаат никого туку се сакаат само себе

Точка - 11.07.2018

Иако тоа никогаш не би го признале, следните хороскопски знаци имаат поизразени нарцистички карактеристики. Едноставно тие сметаат дека тие се најдобри, исклучително прават сè поради сопствено задоволство.

Сексуална астролошка компатибилност: Овен и Водолија

Кафе пауза - 11.07.2018

Ова може да биде многу предизвикувачка и возбудлива љубовна врска. Овенот и Водолијата претставуваат интересна комбинација од страст, пријателство и сексуална енергија. Нив двајца никогаш нема да им биде здодевно и тие ќе искусат многу убави моменти ...

Овие 3 хороскопски знаци вечно имаат проблеми во љубовта и врските

Канал5 - 10.07.2018

За овие 3 хороскопски знаци астролозите велат дека постојано се оставени во љубовните врски, а како причина за тоа ја наведуваат нивната неподготвеност за приспособување дури ниту на најмала промена во животот.

Видео хороскоп: Јарецот во кратки црти

Кафе пауза - 10.07.2018

Јарците се сериозни, одговорни, независни и одлучни луѓе. Тие се и цврсто приземјени луѓе на кои другите сакаат да се потпираат. Имаат силна волја и висока самодоверба. Затоа и точно знаат кои се, па се чувствуваат удобно во разни социјални ситуации.

Никогаш жена, секогаш љубовница! 6 хороскопски знаци кои се родени љубовници

Среќа.mk - 10.07.2018

Поради ставот, карактерот и животната филозофија, следните хороскопски знаци честопати се наоѓаат во улогата на „другата жена.“ Водолија Овој знак гледа на животот премногу слободно и неконвенционално.

3 хороскопски знаци кои се родени да го променат светот

Среќа.mk - 10.07.2018

Да го промените светот е тешка задача, но сепак е сосема возможно, особено ако сте еден од овие три хороскопски знаци. ОВЕН Овој знак знае како да ги мотивира луѓето. Како го прави тоа? Едноставно, Овенот не се откажува од своите цели без обзир ...

Среќен дневен хороскоп: среда (11 јули, 2018)

Среќа.mk - 10.07.2018

Овен Ова не е добар ден за барање финансиски решенија, а исто така не е добар ни за трошење пари. Многумина од вас, денот ќе го поминат во задлабочени размислувања за различни сфери од животот.

3 хороскопски знаци кои се родени да го променат светот

Скопје24 - 10.07.2018

Да го промените светот е тешка задача, но сепак е сосема возможно, особено ако сте еден од овие три хороскопски знаци. ОВЕН Овој знак знае како да ги мотивира луѓето. Како го прави тоа? Едноставно, Овенот не се откажува од своите цели без обзир ...