TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Апсење вчера на Табановце: Арачиновец приведен заради фалсификување исправа

Република - 20.03.2019

Вчераутро околу 06 часот, на Граничниот премин „Табановце“ бил приведен Џ.Б. (30) од село Арачиново, скопско. При проверка било утврдено дека лицето се наоѓа на СТОП – Листата за сторено кривично дело „фалсификување исправа“ по член 378 став 3 од ...

Двајца Албанци уапсени на граничниот премин „Табановце“

Press24 - 19.03.2019

Синоќа во 23.00 часот на Граничниот премин „Табановце“ ,биле уапсени две лица. Според пријавеното, при проверка на 22- годишната Л.А од Република Албанија, било констатирано дека се наоѓала на листата со мерка „’забрана за влез’’ до 09.09.2020.

Две лица од Албанија приведени на Табановце

Кумановски м. - 19.03.2019

Двајца државјани на Албанија вчера биле приведени на граничниот премин „Табановце. Во 23.00 часот при проверка на лицето Л.А.(22) од Република Албанија, било констатирано дека се наоѓала на листата со мерка „забрана за влез’’ до 09.09.2020. loading..

Арачиновец сакал да излезе од државата, а претходно фалсификувал исправа

Скопје1 - 20.03.2019

На 19.03.2019 во 06.15 часот на Граничниот премин „Табановце“бил приведен Џ.Б.(30) од село Арачиново, скопско. При проверка било утврдено дека лицето се наоѓа на СТОП-Листата за сторено кривично дело „фалсификување исправа“ по член 378 став 3 од ...

Двајца албански државјани приведени на Табановце

Сител - 19.03.2019

Синоќа во 23.00 часот на Граничниот премин „Табановце“ , при проверка на лицето Л.А.(22) од Република Албанија, било констатирано дека се наоѓала на листата со мерка „’забрана за влез’’ до 09.09.2020.

Апсење вчера на Табановце: Арачиновец приведен заради фалсификување исправа

Курир - 20.03.2019

Вчераутро околу 06 часот, на Граничниот премин „Табановце“ бил приведен Џ.Б. (30) од село Арачиново, скопско. При проверка било утврдено дека лицето се наоѓа на СТОП – Листата за сторено кривично дело „фалсификување исправа“ по член 378 став 3 од ...

Албанка која имала забрана за влез приведена на Табановце

Скопје1 - 19.03.2019

На 18.03.2019 во 23.00 часот на Граничниот премин „Табановце“ , при проверка на лицето Л.А.(22) од Република Албанија, било констатирано дека се наоѓала на листата со мерка „’забрана за влез’’ до 09.09.2020.

Приведување на Табановце

Centar - 12.04.2019

На 11.04.2019 во 20.45 часот на Граничниот премин „Табановце“, при пасошка контрола, било утврдено дека патната исправа на лицето M.A.(31) од Република Албанија била фалсификувана. Лицето било приведено и предадено на полициски службеници од СВР ...

Албанка со забрана за влез во Македонија, приведена на „Табановце“

Курир - 19.03.2019

На 18.03.2019 во 23.00 часот на Граничниот премин „Табановце“, при проверка на лицето Л.А.(22) од Република Албанија, било констатирано дека се наоѓала на листата со мерка „забрана за влез’’ до 09.09.2020.

Апсење на Табановце и скопскиот Аеродром

Press24 - 20.03.2019

Во 06.15 часот вчера на Граничниот премин „Табановце“ бил приведен 30-годишниот Џ.Б. од село Арачиново, скопско. При проверка било утврдено дека лицето се наоѓа на СТОП-Листата за сторено кривично дело „фалсификување исправа“ по член 378 став 3 од ...

Двајца албански државјани приведени на Табановце

ТВ21 - 19.03.2019

Синоќа во 23.00 часот на Граничниот премин „Табановце“ , при проверка на лицето Л.А.(22) од Република Албанија, било констатирано дека се наоѓала на листата со мерка „’забрана за влез’’ до 09.09.2020.

Апсење на Табановце: Арачиновец приведен заради фалсификување исправа

Скопје инфо - 20.03.2019

Вчераутро околу 06 часот, на Граничниот премин „Табановце“ бил приведен Џ.Б. (30) од село Арачиново, скопско. При проверка било утврдено дека лицето се наоѓа на СТОП – Листата за сторено кривично дело „фалсификување исправа“ по член 378 став 3 од ...

Албанец илегално влегол во Македонија

Курир - 19.03.2019

На 18.03.2019 во 23:30 часот на Граничниот премин „Табановце“, на излез од РСМ, при проверка на лицето О.Е.(43) од Република Албанија, било констатирано дека лицето остварило илегален влез.

Арачиновец приведен на Табановце

Кумановски м. - 20.03.2019

На Граничниот премин „Табановце“ вчера околу 06:15 часот бил приведен Џ.Б.(30) од село Арачиново, скопско. Како што информираат од полицијата, при проверка било утврдено дека лицето се наоѓа на СТОП-Листата за сторено кривично дело „фалсификување ...

Двајца албанци уапсени на ГП “Табановце”

Опсервер - 20.03.2019

На 18.03.2019 во 23.00 часот на Граничниот премин „Табановце“ , при проверка на лицето Л.А.(22) од Република Албанија, било констатирано дека се наоѓала на листата со мерка „’забрана за влез’’ до 09.09.2020.

Арачиновец приведен на „Табановце“

МКД - 20.03.2019

Вчераутро околу 06 часот, на Граничниот премин „Табановце" бил приведен Џ.Б. (30) од село Арачиново, скопско. При проверка било утврдено дека лицето се наоѓа на СТОП – Листата за сторено кривично дело „фалсификување исправа“ по член 378 став 3 од ...