TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Шоу на Ињаки и Нико Вилијамс, Атлетик Билбао убедлив против Алмерија

Gol.mk - 30.09.2022

Ниту репрезентативната пауза не го сопре налетот на фудбалерите на Атлетик Билбао во домашниот шампионат. Баскијците на отворањето на седмото коло на Примера одиграа уште еден фантастичен натпревар и пред својата публика славеа со убедливи 3-0 над ...

Браќата Вилијамс го водеа Атлетик Билбао до трета победа во низа (ВИДЕО)

Sport 1 - 30.09.2022

Атлетик Билбао ја победи Алмерија со убедливи 4-0 во рамки на 7.коло во Ла Лига. Ињаки Вилијамс го најави триумфот во 10.минута, а само седум минути подоцна Оиан Сансет зголеми на 2-0. По нешто повеќе од еден час игра во мрежата на гостите погоди и ...

Атлетик Билбао им „дише во врат“ на Реал и Барселона: Лесна победа со Алмерија (ВИДЕО)

Екипа - 30.09.2022

Атлетик Билбао се проби на третата позиција на табелата во Ла Лига веднаш зад Реал Мадрид и Барселона откако славеше убедлива победа од 4-0 против Алмерија во првиот натпревар од 7. коло. Победата на домашните беше најавена со голот на Ињаки ...

Ова што го направија браќата Вилијамс вечерва, не е видено во историјата на Ла Лига

Спортманија - 30.09.2022

Натпреварот помеѓу Атлетик Билбао и Алмерија со кој почна седмото коло во шпанската Ла Лига, испадна дека е историски, затоа што за првпат е видено на еден меч двајца браќа да дадат гол по асистенција на нивен брат.

Билбао лесно со Алмериа

SportMedia - 30.09.2022

Екипата на Атлетик Билбао на домашен терен вечерва успеа да слави со високи и уведливи 4:0 против тимот на Алмериа со 4:0. Инаки Вилиамс и Сансет до 17. минута веќе донесоа водство од 2:0, а Нико Вилиамс и Везга погодија во вториот дел.

Браќата Вилијамс го кренаа Билбао на третото место

TopSport - 30.09.2022

Ињаки и Нико Вилијамс „блеснаа“ за Атлетик Билбао да стигне до убедлива 4:0 победа над Алмерија за петта победа во првите седум кола на Ла лига и искачување на третото место на табелата зад Реал Мадрид и Барселона.

Браќата Вилијамс го кренаа Билбао на третото место

Макфакс - 30.09.2022

Ињаки и Нико Вилијамс „блеснаа“ за Атлетик Билбао да стигне до убедлива 4:0 победа над Алмерија за петта победа во првите седум кола на Ла лига и искачување на третото место на табелата зад Реал Мадрид и Барселона.