TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Реал славеше во шпанската пресметка, ЦСКА не дозволи изненадување во Москва (ВИДЕО)

Дерби - 15.01.2022

Кошаркарите на Реал Мадрид влегоа во победнички ритам во Евролигата, а најнова нивна жртва беше нивниот конкурент од шпанскиот шампионат составот на Басконија кој беше поразен со 89-74. Ова беше дуел во кој домаќиниот по две четвртини се избори за ...

ЦСКА и Реал Мадрид со нови победи во Евролигата

Макфакс - 14.01.2022

Даниел Хекет имаше 27 поени во 26 минути игра, додаде 5 скока за да ги предводи ЦСКА Москва до 90:83 триумф над АСВЕЛ во 21. коло од Евролигата. Американецот со италијански пасош, исто така ја надмина границата од 2.000 поени во кариерата во ...

Реал имаше лесен тренинг и рутински го доби шпанското дерби против Басконија

Gol.mk - 14.01.2022

Шпанското дерби од 21. коло во Евролигата го доби Реал Мадрид , кој одигра убедлив натпревар на домашен терен против Басконија (89-74). Мадриѓани се во серија од четири победи и на чекор од водечката Барселона .

ЦСКА Москва триумфално против Вилербан

Екипа - 14.01.2022

ЦСКА Москва триумфираше против АСВЕЛ Вилербан во Евролигата со 90-83 продолжувајќи ја битката за место веднаш зад водечката двојка на табелата. Русите до победата дојдоа благодарение само на подобрата игра буквално во последните минути кога дојдоа ...

Асвел потфрли во последната четвртина, ЦСКА врза две победи во Евролигата

Gol.mk - 14.01.2022

По подолго време кошаркарите на ЦСКА Москва врзаа две победи во Евролигата, откако по триумфот на гости кај Панатинаикос, вечерва на свој паркет беа поуспешни од екипата на Aсвел, победувајќи ја со 90-83.

ЦСКА голем фаворит против Асвел, шпанско дерби во Мадрид

Gol.mk - 14.01.2022

Негативниот тренд на одложување на натпревари во Евролигата, сепак, остави некаков избор за претстојниот петок, под услов дека во меѓувреме нема да се откаже уште некој натпревар. На програмата според распоредот треба да бидат три натпревари.