TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Касано: За Влаховиќ подобро ќе беше да оди во Арсенал или Тотенхем

Спортски - 29.01.2022

Легендарниот италијански фудбалер Антонио Касано смета дека Душан Влаховиќ и Јувентус не се добар спој во овој момент. Влаховиќ од вчера и официјално е нов играч на Јувентус, а Касано смета дека овој трансфер не е добар за никого.

„Зошто Јувентус, а на Арсенал? Јуве е Јуве“

Спортски

„Зошто го избравте Јувентус наместо Арсенал? Затоа што Јуве си е – Јуве!“

СуперСпорт

Агентот на Влаховиќ објасни зошто Србинот го одби Арсенал и го одбра Јувентус

24Фудбал

Арсенал се насочува кон Осимен

Спортски

ВИДЕО: Одличниот српски напаѓач Влаховиќ и официјално во Јувентус

Слободен Печат - 28.01.2022

Фудбалскиот клуб Јувентус вечерва го официјализираше трансферот на српскиот репрезентативен напаѓач, Душан Влаховиќ . Досегашниот играч на Фиорентина потпиша договор со клубот од Торино до 30 јуни 2026 година (трансфер вреден 75 милиони евра), со ...

Влаховиќ бил изненаден кога влегол во соблекувалната на Јувентус (ВИДЕО)

Sport M

Јувентус го промовираше скапоценото засилување: Влаховиќ четири години во Торино

Дерби

Јуве го претставија Душан Влаховиќ – тој е новиот DV7

Макфакс

Влаховиќ потпиша за Јувентус и избра легендарен број на дрес! 📸

СуперСпорт

Влаховиќ потпиша договор со Јуве и си избра „тежок број“ на дресот

Спортклуб

ВИДЕО: Душан Влаховиќ е новата седумка на Јувентус

Дриблинг

Sport M 24Фудбал МакФудбал Макфакс Независен СуперСпорт Точка Спортски