TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Германец фатен додека „летал“ со 249 км/ч во Швајцарија, веројатно го чекаат две години затвор

365 - 12.02.2019

34-годишен Германец бил фатен во неделата на автопатот А7 во близина на Боденското езеро (ака. Констанс) во Швајцарија, додека возел со 249 км/ч наспроти дозволените 120 км/ч. Полицијата на лице место му ја одземала возачката и му го запленила ...

Германец може да заврши во затвор зaшто во Швајцарија возел со 250 километри на час

Макфакс - 12.02.2019

Германски државјанин во Швајцарија возел со брзина од 249 километри на час на дел од патот каде што ограничувањето е 120 километри, па покрај паричната глоба и одземањато на возачката дозвола, му се заканува и затворска казна, објавија германските ...

Германец во Швајцарија возел со 249 km/h и сега може да заврши в затвор

Факултети - 12.02.2019

Германски државјанин во Швајцарија го возел својот автомобил со брзина од 249 километри на час на делница каде што ограничувањето на брзината е 120 километри на час, за што покрај парична казна и одземање на возачката дозвола може да добие и до ...

Германец во Швајцарија возел 249 км/ч, му се заканува затвор

Независен - 12.02.2019

Државјанин на Германија возел со брзина од 249 км/ч низ Швајцарија на дел од пат каде ограничувањето е 120 км/ч. Сега му се заканува парична казна и одземање на возачка дозвола, како и затворска казна, објавија германските медиуми.

Германец во Швајцарија возел 249 км на час, му се заканува затвор

Нетпрес - 12.02.2019

Германски државјанин е приведен во Швајцарија откако возел со 249 километри на час на место каде што дозволената брзина е 120 км/х, па сега покрај паричната казна и одземање на возачката дозвола му се заканува и затворска казна.

Канадски тинејџер возел Ауди со 246 км/час , полицијата драстично го казнила (ВИДЕО)

Канал5 - 11.02.2019

Полициската патрола во канадската област Онтарио уапсила 19 годишно момче кое возело Ауди со 246 км/час. Драстично пречекорената брзина не се толку честа појава во Канада , така што на момчето му е одредена драконска казна.

Германец може да заврши во затвор зошто во Швајцарија возел со 250 километри на час

24Инфо - 12.02.2019

Германски државјанин во Швајцарија возел со брзина од 249 километри на час, на дел од патот каде ограничувањето е 120 километри, па покрај паричната голоба и одземањато на возачката дозвола му се заканува и затворска казна, објавија германските ...

Поради пребрзо возење во Швајцарија, на Германец му се заканува затвор

+инфо - 12.02.2019

Германски државјанин во Швајцарија го возел својот автомобил со брзина од 249 километри на час на делница каде што ограничувањето на брзината е 120 километри на час, за што покрај парична казна и одземање на возачката дозвола, може да добие и до ...

Германец во Швајцарија возел 249 км/ч, би можел со години да биде во затвор

МКД - 12.02.2019

Еден германски државјанин е фатен во Швајцарија како вози со брзина од 249 км/ч на место каде што е дозволено да се вози 120 км/ч и сега, покрај паричната казна и одземањето на возачката дозвола, му се заканува и затворска казна, јавуваат германски ...

Тинејџер од Канада го „цапал“ Аудито 246 км/час – еве со какви последици се соочува

Таратур - 12.02.2019

19-годишно момче од Онтарио, Канада, било запрено од канадските полициски служби и уапсено поради тоа што возело автомобил Ауди со брзина од 246 км/час. Бидејќи драстичното пречекорување на брзината не е толку честа појава во Канада, на момчето му е ...

Швајцарија: На Германец му се заканува затвор поради пребрзо возење

Слободен Печат - 12.02.2019

Инцидентот се случил во неделата близу Боденското Езеро. Полицијата веднаш му ја одзела дозволата, го запленила автомобилот и го привела возачот. Германски државјанин во Швајцарија го возел својот автомобил со брзина од 249 километри на час, на ...

Тинејџер го возел своето „Ауди“ со 246 км/час, еве со какви последици се соочува

Курир - 12.02.2019

19-годишно момче од Онтарио, Канада, било запрено од канадските полициски служби и уапсено поради тоа што возело автомобил Ауди со брзина од 246 км/час. Бидејќи драстичното пречекорување на брзината не е толку честа појава во Канада, на момчето му е ...

Германец може да заработи затвор во Швајцарија поради пребрзо возење

Опсервер - 12.02.2019

Германски државјанин во Швајцарија го возел својот автомобил со брзина од 249 километри на час на делница каде што ограничувањето на брзината е 120 километри на час, за што покрај парична казна и одземање на возачката дозвола, може да добие и до ...

Tинејџер го возел своето „Ауди“ со 246 км/час, еве со какви последици се соочува

Пулс24 - 12.02.2019

19-годишно момче од Онтарио, Канада, било запрено од канадските полициски служби и уапсено поради тоа што возело автомобил Ауди со брзина од 246 км/час. Бидејќи драстичното пречекорување на брзината не е толку честа појава во Канада, на момчето му е ...