TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кога Селма Хаек оди на свадба, речиси никој не гледа во невестата: Издание на славната актерка кое со денови нема да ...

Точка - 30.01.2023

Актерката Селма Хаек била гостинка на долгоочекуваната венчавка на славните, па успеала да ги украде сите погледи. Латиноамериканскиот пејач и актер Марк Ентони (54), на домашната јавност познат како поранешен сопруг на Џенифер Лопез, повторно се ...

Марк Ентони се ожени четврти пат, пејачот се венча со бивша мисица на Парагвај

Репортер - 30.01.2023

Марк Ентони се венчаше по четврти пат. Новата сопруга е Надија Фереира, бивша натпреварувачка за Мис од Парагвај, а свадбата ја направија викендов во музејот Перез Арт во Мајами. Меѓу гостите имаше голем број познати ѕвезди како Дејвид и Викторија ...

ФОТО | Марк Ентони се ожени со најубавата жена на светот: Четврти брак на славниот пејач

Слободен Печат - 30.01.2023

Латино ѕвездата Марк Ентони (54) вчера се ожени по четврти пат, а невеста е манекенката и мис Парагвај Надја Фереира (23), учесничка на елитното натпреварување Мис Универзум. Музичарот и убавицата се во врска осум месеци, а пејачот на Надја ѝ подари ...

(Фото) Сите детали за свадбата на Марк Ентони и Надија Фереира: Венчаница од соништата, вип гости кои танцувале до ...

Еспресо - 30.01.2023

Марк Ентони, пејач и танчер и поранешен сопруг на Џенифер Лопез, се ожени за Надија Фереира, модека – поранешна Мис Универзум, и приреди огромна забава за нивните гости, од кои многумина припаѓаат на забавната и музичката индустрија и се ...

СЕ ОЖЕНИ ПОРАНЕШНИОТ СОПРУГ НА ЏЕНИФЕР ЛОПЕЗ Марк Ентони по четврти пат кажа „да“ (ФОТО)

+инфо - 30.01.2023

Поранешниот сопруг Џенифер Лопез Марк Ентони се ожени по четврти пат. Неговата нова сопруга е моделот Надија Фереира, 31 година помлада од него. Поранешниот сопруг Џенифер Лопез Марк Ентони се ожени по четврти пат.

Се ожени поранешниот сопруг на Џеј Ло, Марк Ентони: Нивните деца не беа на свадбата

Локално - 30.01.2023

Поранешниот сопруг на пејачката се омажи за Надија Фереира која има само 23 години , па е 31 година помлада од него. Ова е четврта венчавка на Марк Ентони. Парот се венча во Мајами осум години по нивната свршувачка.

ФОТО: По четврти пат се ожени Марк Ентони, еве како изгледаше 31 година помладата невеста

Курир - 30.01.2023

Поранешниот сопруг на Џенифер Лопез, Марк Ентони (54) се ожени со Надиа Фереира (23). Ова е четврта свадба за пејачот, а истата се одржала во Мајами. Парот се венчал осум месеци по веридбата.

Џенифер Лопез му поставила услов на Марк Ентони ако сака благослов за новиот брак: Еве за што станува збор

Еспресо - 30.01.2023

Џенифер Лопез и Марк Ентони беа едни од најозборуваните парови во светот речиси една деценија. Двајцата успешни пејачи беа во романтична врска извесно време откако се запознаа, а нивниот брак формално траеше седум години.

Се ожени бившиот на Лопез: Ѕирнете како изгледала невестата која е 31 година помлада од Ентони (ФОТО)

Женски магазин - 29.01.2023

Познатиот пејач и поранешен сопруг на Џенифер Лопез, Марк Ентони (54) вчера во Мајами се оженил со манекенката Надија Фереира (23). Меѓу гостите имало и бројни познати личности, а дали Џеј Ло била на свадбата? Марк Антон и Надија Фереира се венчаа ...

ЦЕРЕМОНИЈА ВО МАЈАМИ- Поранешниот сопруг на Џенифер Лопез се ожени со 31 година помлада манекенка (ФОТО)

Во Центар - 29.01.2023

Марк Ентони (54), поранешниот сопруг на Џенифер Лопез и модел Надија Фереира (23) се венчаа вчера во музејот Перез во Мајами, а на церемонијата присуствуваа бројни познати личности. Меѓу нив се: Викторија и Дејвид Бекам, Салма Хајек, Малума, Луис ...

(Фото) Се ожени екс-сопругот на Џенифер Лопез: Еве која е младата невеста

Еспресо - 29.01.2023

Поранешниот сопруг на Џенифер Лопез, Марк Ентони (54) се ожени по четврти пат, а негова избраничка е 31 година помладата манекенка Надија Фереира. Пејачот во тајност ѝ го кажа своето „судбинско да“ на поранешната Мис Универзум.

Марк Ентони се ожени по четврти пат – една жена му беше поп-ѕвезда, а друга Мис универзум

Независен - 29.01.2023

САД- Латино ѕвездата и добитник на „Греми“ Марк Ентони се ожени по четврти пат, повторно со убавица, овојпат, непозната за пошироката јавност, манекенката Надја Фереира. Двојката рече „да“ за време на церемонијата што се одржа во Уметничкиот музеј ...

Марк Ентони (54) се ожени по 4-ти пат - невестата има 23 години, Дејвид Бекам беше меѓу гостите

Црнобело - 29.01.2023

Марк Ентони се ожени со една од најубавите жени на светот со раскошна церемонија. Марк Ентони (54) се ожени по 4-ти пат. Тој стапи во брак со Надја Фереира (23), која важи за една од најубавите жените на светот.

Се ожени бившиот на Џеј Ло по четврти пат со 31 година помлада манекенка

ММС - 29.01.2023

Пејачот Марк Ентони (54), се ожени со манекенката Надија Фереира (23). Ова е негова четврта венчавка, а церемонијата беше во Мајами. Музичарот и поранешна парагвајска натпреварувачка за Мис Универзум беа домаќини на гламурозната церемонија на која ...

(ФОТО) Се ожени екс-сопругот на Џенифер Лопез: Еве која е младата невеста

Убавина и Здравје - 30.01.2023

Поранешниот сопруг на Џенифер Лопез, Марк Ентони (54) се ожени по четврти пат, а негова избраничка е 31 година помладата манекенка Надија Фереира . Пејачот во тајност ѝ го кажа своето „судбинско да“ на поранешната Мис Универзум.

Се ожени Марк Ентони, поранешниот сопруг на Џеј Ло (фото)

Вистина.мк - 30.01.2023

Поранешнит сопруг на латино дивата се омажи за манекенката Надија Фереира која има само 23 години, и е 31 година помлада од него. Ова е четврта венчавка на Марк Антони, а п арот се венча во Мајами осум години по нивната свршувачка.