TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Курти: Косово лидер во Западен Балкан по економски раст и владеење на правото

Слободен Печат - 11.06.2024

Косовскиот премиер Албин Курти изјави дека Косово води меѓу земјите од Западен Балкан во однос на економскиот развој и владеењето на правото, нагласувајќи дека во последните години тоа зајакнало во многу области.

Петковиќ: Курти секој ден провоцира, Белград ќе продолжи со политиката на заштита на државните интереси

Бизнис Вести

Курти: Немаме проблеми со Србите, туку со Србија

365

Сведочење за пристигнувањето на НАТО на Косово пред 25 години

Р.С.Европа

Курти: Пред 25 години, народот на Косово ги доживуваше последните денови од војната и првите денови на ослободувањето

Локално

Курти: 2024-та е година на интеграцијата на српската заедница во Косово

Бизнис Вести

Вучиќ: Не може да има еднострано решение за Косово според кое Албанците добиваат се, а Србите губат се, никој не е глуп во Србија

Република

Пулс24 Пулс24 Слободен Печат Либертас 24 Вести Бриф Фокус Република

БЛЕР СЕ СРЕТНА СО УШТЕ ПЕТ „ТОНИ БЛЕРОВЦИ“ Британскиот екс-премиер не жали што се залагал за Косово

+инфо - 11.06.2024

За време на бомбардирањето на НАТО, Албанците во Косово своите деца ги именуваа по западните политичари, најмногу по Тони Блер. Поранешниот британски премиер Tони Блер се сретна со пет мажи кои се викаат Тони Блери на Косово.

Тони Блер го посети Косово и се сретна со мажи кои се викаат Тониблер

Сакам да кажам

[ФОТО] Тони Блер запозна пет „Тони Блеровци“: Поранешниот премиер на Велика Британија имал необична средба во Косово

Точка

📽 Тони Блер се сретна со петмина Тони Блери на Косово

Локално

Тони Блер: Косово заслужува да биде во семејството на европските народи

МКД

Тони Блер во Собранието на Косово: Никогаш не зажалив за укажаната помош

Во Центар

Тони Блер: Бомбардирањето на НАТО беше правилно, стојам со народот на Косово

Скопје1

Бизнис Вести CivilMedia PressingTV Нова ТВ Frontline CivilMedia 24 Вести 365

Ховениер: Дијалогот меѓу Косово и Србија мора да заврши со меѓусебно признавање

Бизнис Вести - 11.06.2024

Амбасадорот на Соединетите Американски Држави во Косово, Џефри Ховениер изјави дека дијалогот меѓу Косово и Србија треба да заврши со взаемно признавање, а не со „нешто помалку од тоа“, јави дописникот на МИА од Приштина.

Американскиот амбасадор во Приштина: Дијалогот меѓу Косово и Србија мора да заврши со заемно признавање

Макфакс

Американскиот амбасадор во Приштина: Дијалогот меѓу Косово и Србија мора да заврши со взаемно признавање

Опсервер

Американскиот амбасадор во Приштина: Дијалогот меѓу Косово и Србија мора да заврши со заемно признавање

Точка

Ховениер: Дијалогот меѓу Косово и Србија мора да заврши со меѓусебно признавање

Рацин

Ховениер: Дијалогот меѓу Косово и Србија мора да заврши со меѓусебно признавање

MakPress

Американскиот амбасадор во Приштина: Дијалогот меѓу Косово и Србија мора да заврши со заемно признавање

Centar

Рама во Приштина, одбил да се сретне со Курти

МКД - 10.06.2024

Премиерот на Албанија Еди Рама, кој денес престојува во Приштина, одбил да се сретне со косовскиот премиер Аљбин Курти. Фото: ЕПА Ова било кажано од кабинетот на Курти за порталот Репортери со коментар дека врз основа на дневниот ред се чини дека ...

Курти: Пред 25 години згаснаа надежите на српската политика за празнење на Косово од Албанците

Слободен Печат

Курти: Пред 25 години, згаснаа надежите на српската политика за празнење на Косово од Албанците

Алсат-М

Рама пристигнува на т.н Косово, ништо од средбата со Курти

Скопје1

Блер и Рама во Косово по повод 25-годишнината од крајот на бомбардирањата на НАТО против Србија

Либертас

На 25-годишнината од ослободувањето на Косово, Тони Блер и Еди Рама во посета Косово

Во Центар

Блер и Рама во Косово по повод 25-годишнината од крајот на бомбардирањата на НАТО против Србија

Независен

24Инфо Слободен Печат Република Локално Денешен MakPress 365 Н.Македонија