TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Господинот Оливие Жиру со „ножички“ го сруши Атлетико Мадрид во Букурешт

ММС - 24.02.2021

Годините се само бројка. Помеѓу најголемите отелотворувачи на оваа фраза се наоѓа и вечно оспоруваниот и дискредитиран француски напаѓач, Оливие Жиру. Пикот број еден во нападот вечерва на Томас Тухел и пикот број еден во нападот на Дидие Дешамп, ...

Шампионска лекција од Баерн за Лацио, „ножичките“ на Жиру за победа на Челзи (Видео)

Спортманија

Објаснето зошто атрактивниот гол на Жиру против Атлетико не беше офсајд (ВИДЕО)

24Фудбал

Жиру со спектакуларни „ножички“ го пресече Атлетико Мадрид (Видео)

Спортманија

ЛШ: Баерн Минхен пресилен за Лацио, Жиру со ножички го матираше Атлетико Мадрид (видео)

OhridNews

ВИДЕО: Спектакуларни „ножички“ на Жиру, Тухел го надмудри Симеоне во ЛШ

Gol.mk

Жиру со страшна акробација ги матираше Облак и Атлетико, Баерн ги искористи почетничките грешки на Лацио (Видео)

Дерби

24Фудбал Sport 1 Спортклуб Спортски SportMedia Дриблинг Оff.net Спортски

ВИДЕО: Лацио е недораснат ривал за Баерн, Жиру со фантастичен гол го реши Атлетико

Слободен Печат - 23.02.2021

Европскиот шампион Баерн Минхен, со едната нога се наоѓа во четвртфиналето во Лигата на шампионите откако во првиот осминафинален дуел во Рим го совлада Лацио со 1:4 и притоа постави нов рекорд во елитното натпреварување. Имено, ова им беше 17.

ЛШ: Победи на Баерн и Челзи

Независен

ЛШ: Баерн Минхен доминатно низ Рим, Челзи минимално против Атлетико Мадрид

Курир

ВИДЕО: Моќниот Баерн го „размонтира“ Лацио пред реваншот во Минхен

Gol.mk

(ВИДЕО) Баерн го разнесе Лацио и веќе е на чекор до следната фаза во ЛШ

Спортклуб

ЛШ: Баерн го демолираше Лацио и со една нога во четврфиналето (ВИДЕО)

SportMedia

Челси го освои Мадрид, Баерн веќе во четвртфинале во Лигата на шампионите (ВИДЕО)

Екипа

Дриблинг Спортманија Спортманија Дерби Екипа SportMedia Локално Спортски

Трагедија во Аталанта пред дуелот со Реал Мадрид, почина 21 годишен фудбалер

24Фудбал - 23.02.2021

Аталанта попладнево соопшти дека починал Вили Та Би, талентираниот фудбалер од академијата ја загубил битката со ракот на црниот дроб. Аталанта утре има голем дуел против Реал Мадрид во Лигата на шампионите, но денеска пристигнаа тажни вести.

Нова трагедија: Почина фудбалер на Аталанта

Спортклуб

Зидан му одговори на Гасперини: Јас сум практично уништен, добро го познавам од времето во Јувентус

Дерби

Аталанта соопшти трагична вест пред дуелот со Реал: Суровата судбина прекина еден сон (Фото)

Дерби

Зидан со пофалби за Аталанта: Очекувам убав фудбал, противникот има неверојатни индивидуалци

24Фудбал

Крос ја откри тактиката на Реал за дуелот против Аталанта

Спортманија

Зидан: Нашата цел е финале во ЛШ

Спортски

SportMedia Спортклуб Спортманија 24Фудбал Спортски Точка Спортклуб Дриблинг

Мусиала испиша историја во ЛШ - стана најмлад Англичанец кој постигнал гол!

Sport 1 - 23.02.2021

Баерн Минхен го декласираше Лацио со 4-1 во првиот меч од осминафиналето во Лигата на шампиони (ЛШ), а Џамал Мусиала се запиша во историјата на елитното натпреварување. Мусиала постигна еден погодок против тимот од Рим и така стана најмладиот ...

Мусиала стана втор најмлад стрелец во нокаут-фазата на ЛШ (ВИДЕО)

SportMedia

ВИДЕО: Идната ѕвезда на Баерн, Мусиала стана најмладиот Англичанец со гол во ЛШ

Дриблинг

ВИДЕО: „Чудото“ Мусиала на 17 години погоди и влезе во историјата на ЛШ!

Gol.mk

Официјални состави: Баерн со тинејџер во тимот

Спортски

Донарума се сели во Англија и станува најплатен на сите времиња?

Gol.mk - 23.02.2021

Џануиџи Донарума важи за еден од најдобрите голмани на денешницата. Неговиот договор со Милан завршува на крајот од тековната сезона, а клубот засега не направи ништо за да ја продолжи соработката.

Донарума го напушта Милан и се сели на Островот

Спортски