TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Елон Маск изгуби 14 милијарди долари во еден ден, пак е втор најбогат човек во светот

USB - 13.01.2021

Сопственикот на компаниите Tesla и SpaceX, Елон Маск, кој неодамна беше прогласен за најбогат човек на светот, повторно се најде на второто место на листата, откако неговото богатство во само еден ден се намали за скоро 14 милијарди долари.

Илон Маск падна на второто место на листата на најбогати луѓе во светот

Вечер

Илон Маск не е веќе најбогат на светот, изгуби 14 милијарди долари во еден ден

+инфо

Илон Маск за еден ден „осиромаши“ за 14 милијарди долари

Курир

Илон Маск за еден ден „осиромаши“ за 14 милијарди долари

Независен

Илон Маск за еден ден „осиромаши“ за 14 милијарди долари

Опсервер

Илон Маск не е веќе најбогатиот човек во светот, за еден ден „осиромаши“ за 14 милијарди долари

Бриф

Press24 Вечер Прес А1 On MakPress ТВ21 Точка Кајгана iPortal

Илон Маск ги збуни инвеститорите, наместо во апликацијата „Сигнал“ инвестирале во компанија со слично име

Мета - 13.01.2021

Повикот на Илон Маск да се користи „Сигнал“ ги збуни инвеститорите, кои своите пари ги инвестирале во погрешна компанија. Извршниот директор на компанијата „Тесла“ на 7 јануари на Твитер ја испрати пораката „користете Сигнал“, што се однесуваше на ...

Извршниот директор на „Тесла“ и на „Спејс екс“, Маск, го надмина Џеф Безос

Н.Македонија - 13.01.2021

Илон Маск, претприемачот на „Тесла“ и на „Спејс екс“, стана најбогатата личност во светот, откако неговото богатство надмина 185 милијарди долари, надминувајќи го основачот на „Амазон“, Џеф Безос, кој беше на врвот од 2017 година.

Кулминираше конфликтот меѓу титаните! Тие се едни од најбогатите луѓе во светот и не кријат дека не можат да се поднесат!

Во Центар