TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Реал беше понижен од Џирона, а се најде „маж“ од нивните редови кој призна: Јас сум виновен за се!

Спортклуб - 17.02.2019

Реал Мадрид денеска во Примера доживеа уште едно понижување, овој пат од Џирона на домашен терен во Мадрид. Иако домаќините први поведоа преку Касемиро во првиот дел, Реал сепак подоцна одигра слабо второ полувреме прими два гола и беше поразен пред ...

Застрашувачки доказ: Ефектот на најлошиот Марсело на последните девет натпревари како стартер (Фото)

Дерби - 17.02.2019

Реал Мадрид доби непосакуванот приземјување ова попладне на домашниот „Сантијаго Бернабеу“, откако во своите најдобри моменти од сезоната доживеа шокантен пораз од Џирона, каталонскиот тим кој пред извесно време уверливо го елиминираше во Копа дел ...

Реал Мадрид последен пат толку порази имаше пред ерата на Роналдо

Спортски - 17.02.2019

Реал Мадрид денеска уште еднаш ги разочарана своите навивачи. Кралевите а домашен терен беа поразени од Џирона со 2:1 и на тој начин Барселона ја зголеми предноста на девет бода. Инаку, ова за Кралевите беше седми пораз оваа сезона во шпанското ...

Рамос постави неславен рекорд во Ла Лига

Sport 1 - 17.02.2019

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос беше повторно во центар на внимание на мечот против Џирона, кој го загубија „кралевите“ со 1-2. Рамос доби два жолти картони, па тоа му беше 20. црвен картон во Ла Лига и така стана апсолутен рекордер.

Самиот на себе си е конкуренција: Рамос е апсолутен рекордер според црвени картони!

Спортклуб - 17.02.2019

Капитенот на Реал Мадрид Серхио Рамос во текот на денешниот натпревар со Џирона повторно се најде во центарот на вниманието. Откако предизвика големи контроверзи по намерниот жолт картон против Ајакс, Рамос денеска заработи нов црвен картон.

„Јубилеен” 20-ти црвен картон за Рамос

Слободен Печат - 17.02.2019

Фудбалерот на „кралскиот клуб" има причини и за задоволство. Тој изби на петтото место на листата играчи со најмногу одиграни натпревари. Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос, денешниот дуел со Џирона не го доигра до крај поради црвен картон (два ...

Рамос за историја, 20 црвени картони во Ла Лига

SportMedia - 17.02.2019

Серхио Рамос е првиот фудбалер во историјата на Ла Лига кој добил 20 црвени картони, или вкупно 25 во сите натпреварувања во дресот на Реал Мадрид. Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос постави интересен рекорд во Ла Лига, како прв фудбалер во ...

Без Португалецот се е потешко: Ова е најдобар доказ колку Роналдо му недостасува на Реал!

Спортклуб - 17.02.2019

„Кралскиот клуб“ денеска на домашен терен беше поразен од Џирона со 2:1 во рамките на Ла Лига и на тој начин заостанувањето зад водечката Барселона повторно го зголеми на девет бода. Инаку, за „Кралевите“ ова беше седмиот пораз оваа сезона во ...

Џирона го „тресна“ Реал на Сантјаго Бернабе

Сител - 17.02.2019

Фудбалерите на Реал Мадрид наместо да направат нов скок кон врвот на табелата во Примера непријатно ги изненадија своите фанови откако дозволија по водство од 1-0 да загубат на Сантјаго Бернабе со 2-1 од аутсајдерот Џирона.

Солари верува дека Реал сè уште има шанси да победи во сите натпреварувања

А1 On - 17.02.2019

Тренерот на Реал Мадрид, Сантијаго Солари ги охрабри своите играчи да не се откажуваат и покрај денешниот пораз од Жирона (1:2) на домашен терен во 24. коло од Примера. – Ние не дејствувавме решително во нападот и не го решивме натпреварот во првото ...

Куртоа: Загубивме три златни поени!

Дерби - 17.02.2019

Реал Мадрид непријатно ги изненади своте фанови и загуби од Џирона со 2-1 на денешната средба на „Сантијаго Бернабеу“. „Кралевите“ влегоа во дуелот како фаворити по одличната серија на резултати и никој не очекуваше кикс против клубот од Каталонија, ...

Рамос постави рекорд во шокантниот пораз на Реал

Дерби - 17.02.2019

Тимот на Реал Мадрид претрпе шокантен пораз од Џирона од 2-1 на денешниот меч во Примера со што направи голем чекор наназад во битката за титулата во шпанскиот шампионат. Домаќините тргнаа добро, дојдоа до водство преку Касемиро, но во вториот дел ...

Куртоа: Ова што ни се случи е страшно

Sport 1 - 17.02.2019

Реал Мадрид доживеа неочекуван пораз на денешниот натпревар од Ла Лига против Џирона. „Кралевите“ водеа по првиот дел, но потоа Џирона со комплетен пресврт стигна до победата. Голманот на Реал, Тибо Куртоа е сè уште во шок по поразот кој може да ги ...

Солари по шокантниот пораз: Не, не и не, не останавме без шанси за титулата!

Спортклуб - 17.02.2019

Реал Мадрид денеска на „Сантијаго Бернабеу“ доживеа вистински шок со поразот од Џирона со 1:2. Неочекуваниот пораз ги остави „Кралевите“ на третата позиција во Ла Лига, а сега се на девет бода заостанување од големиот ривал и водечкиот тим во ...

Џирона го „тресна“ Реал на „Сантијаго Бернабеу“ (Видео)

Дерби - 17.02.2019

Фудбалерите на Џирона направија големо изненадување и славеа на гостувањето кај Реал Мадрид со 2-1 во премиерниот меч од денешната програма во првата шпанска лига. „Кралевите“ беа огромни фаворити пред дуелот и тоа сосема оправдано со оглед на тоа ...

Видео: Реал шокиран од Џирона, Рамос поцрвене!

Спортски - 17.02.2019

Тимот на Џирона приреди вистинско изненадување и славеше на „Сантиаго Бернабеу“ во рамките на 24-то коло од Примера. „Кралевите“ беа во добра форма, минатото коло се искачија на второто место и на намалија предноста на Барселона, па се чинеше дека ...

ВИДЕО: Реал надигран, Џирона со херојска победа го напушта „Сантијаго Бернабеу“

Gol.mk - 17.02.2019

По петте победи во низа, фудбалерите на Реал Мадрид не го положија можеби најлесниот испит оваа година, откако пред својата публика неочекувано преку пресврт беа поразени од жилавата Џирона со 1-2 (1-0).

Големо изненадување на Бернабеу, Жирона со пресврт во вториот дел го фрли Реал на колена (ВИДЕО)

24Фудбал - 17.02.2019

Реал Мадрид им приреди разочарување на своите фанови во најлош момент, денеска „кралевите“ на домашен терен загубија од Жирона и покрај тоа што водеа по првото полувреме. Избраниците на Солари сврзаа неколку добри резултати, а во исто време ...

Сензација на „Бернабеу“: Џирона со пресврт го „сруши“ Реал (ВИДЕО)

Sport 1 - 17.02.2019

Реал Мадрид водеше на полувреме, но потоа Џирона со два погодоци во второто успеа да освои големи три боди на гостувањето на „Сантиаго Бернабе“ во рамки на 24 коло од шпанската Ла Лига. Големиот фаворит на овој дуел, Реал Мадрид го започна ...

Шок за Реал: Џирона го освои „Сантијаго Бернабеу“

Екипа - 17.02.2019

Победничката серија на Реал Мадрид неочекувано беше запрена денеска, на дуелот на домашен терен против Џирона на кој „кралскиот клуб“ важеше за супер-фаворит, но претрпе пораз од 1-2. Сантијаго Солари се реши за неколку промени во стартниот тим, но ...

Каква шлаканица за „Кралот“ - Џирона го однесе пленот од „Бернабеу“

SportMedia - 17.02.2019

Касемиро го доведе Реал Мадрид во водство против Џирона и мислеше дека лесно ќе помине, но во вториот дел се удави во калта. Прими два гола, остана без Рамос (црвен картон)... Реал Мадрид запиша тежок и можеби непоправлив пораз во дуелот со Џирона ...

Куртоа по поразот: Денеска моравме да победиме, а ова што ни се случи…

Спортклуб - 17.02.2019

Реал Мадрид одигра уште еден натпревар кој нема да им легне и нема да помине добро кај нивните навивачи. По водството во првиот дел на домашен терен п ротив Џирона со голот на Касемиро во 25.

Џирона му „залепи шлаканица“ на Реал во Мадрид (видео)

TopSport - 17.02.2019

Мадридски Реал имаше кошмарен пладневен натпревар во 24 коло од Примера во Шпанија. Кралскиот клуб е поразен со пресврт на „Бернабеу“ со резултат 2-1 од тимот на Џирона. Реал Мадрид во 25 минута со голот на Касемиро по асистенцијата на Крос дојде во ...

Официјални состави: Реал со многу промени во тимот против Џирона

Спортски - 17.02.2019

Реал Мадрид денес точно на пладне го пречекува тимот на Џирона во рамките на 24-то коло во Примера. „Кралевите“ се во одлична форма во последно време, но тренерот Солари се одлучи за неколку промени во тимот.

(ВИДЕО) Нова глупост на Рамос: Заборави дека е дефанзивец, а не голман

Спортклуб - 17.02.2019

Екипата на Реал Мадрид во овие моменти игра против Џирона кој успеа да го израмни резултатот по глупоста која што ја направи капитенот на „кралевите“, Серхио Рамос. Во 65. минута Рамос сакаш да „глуми“ голман или очигледно заборави дека е ...

Сигурен тип за обложување: Рамос ќе се чисти и во првенството

Спортклуб - 17.02.2019

Додека трае бурата во УЕФА по потегот на Рамос од дуелот со Ајакс кога намерно доби жолт картон за да биде слободен во четвртфиналето од Лигата на шампионите, шпанските медиуми открија дека истото сценарио е можно и во првенството.

Солари: Не зависи од нас дали ќе бидеме шампиони

MTM - 16.02.2019

По низата незадоволителни резултати во есента, Реал Мадрид небаре беа отпишани за титулата во Ла Лига, но во последниве недели тимот го стабилизира настапот и веќе е на 6 поени од лидерот Барселона.

Рамос одговори на критиките: Немав друг избор

Макфакс - 16.02.2019

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос, бил изненаден од реакциите по повод неговата изјава дека намерно добил жолт картон на мелот со Ајакс во Лигата на шампионите. Реал првиот осмина-финален меч, одигран во средата во Амстердам, го доби со 2:1.

Солари верува дека Реал сѐ уште има шанси да победи во сите натпреварувања

+инфо - 17.02.2019

Тренерот на Реал Мадрид, Сантијаго Солари ги охрабри своите играчи да не се откажуваат и покрај денешниот пораз од Жирона (1:2) на домашен терен во 24. коло од Примера. – Ние не дејствувавме решително во нападот и не го решивме натпреварот во првото ...

Рамос постави рекорд во шокантниот пораз на Реал

Точка - 17.02.2019

Тимот на Реал Мадрид претрпе шокантен пораз од Џирона од 2-1 на денешниот меч во Примера со што направи голем чекор наназад во битката за титулата во шпанскиот шампионат. Домаќините тргнаа добро, дојдоа до водство преку Касемиро, но во вториот дел ...

Џирона го „тресна“ Реал на „Сантијаго Бернабеу“

Точка - 17.02.2019

Фудбалерите на Џирона направија големо изненадување и славеа на гостувањето кај Реал Мадрид со 2-1 во премиерниот меч од денешната програма во првата шпанска лига. „Кралевите“ беа огромни фаворити пред дуелот и тоа сосема оправдано со оглед на тоа ...

Видео: Реал шокиран од Џирона, Рамос поцрвене!

Таратур - 17.02.2019

Тимот на Џирона приреди вистинско изненадување и славеше на „Сантиаго Бернабеу“ во рамките на 24-то коло од Примера. „Кралевите“ беа во добра форма, минатото коло се искачија на второто место и на намалија предноста на Барселона, па се чинеше дека ...

Жирона приреди големо изненадување на Бернабеу, со пресврт во вториот дел го совлада Реал (ВИДЕО)

МКД - 17.02.2019

Реал Мадрид неочекувано киксираше пред своите фанови во дуелот со Жирона, „кралевите" на пауза заминаа со 1-0, но гостите во вториот дел направија пресврт и славеа со 1-2. Избраниците на Солари сврзаа неколку добри резултати, а во исто време ...

Џирона му „залепи шлаканица“ на Реал во Мадрид (видео)

Макфакс - 17.02.2019

Мадридски Реал имаше кошмарен пладневен натпревар во 24 коло од Примера во Шпанија. Кралскиот клуб е поразен со пресврт на „Бернабеу“ со резултат 2-1 од тимот на Џирона. Реал Мадрид во 25 минута со голот на Касемиро по асистенцијата на Крос дојде во ...

Солари: Не зависи од нас дали ќе бидеме шампиони

Локално - 16.02.2019

По низата незадоволителни резултати во есента, Реал Мадрид небаре беа отпишани за титулата во Ла Лига, но во последниве недели тимот го стабилизира настапот и веќе е на 6 поени од лидерот Барселона.

Солари верува дека Реал сè уште има шанси да победи во сите натпреварувања

Опсервер - 17.02.2019

Тренерот на Реал Мадрид, Сантијаго Солари ги охрабри своите играчи да не се откажуваат и покрај денешниот пораз од Жирона (1:2) на домашен терен во 24. коло од Примера. – Ние не дејствувавме решително во нападот и не го решивме натпреварот во првото ...

Солари верува дека Реал сè уште има шанси да победи во сите натпреварувања

Курир - 17.02.2019

Тренерот на Реал Мадрид, Сантијаго Солари ги охрабри своите играчи да не се откажуваат и покрај денешниот пораз од Жирона (1:2) на домашен терен во 24. коло од Примера. – Ние не дејствувавме решително во нападот и не го решивме натпреварот во првото ...

Солари верува дека Реал сè уште има шанси да победи во сите натпреварувања

Sport M - 17.02.2019

Тренерот на Реал Мадрид, Сантијаго Солари ги охрабри своите играчи да не се откажуваат и покрај денешниот пораз од Жирона (1:2) на домашен терен во 24. коло од Примера. – Ние не дејствувавме решително во нападот и не го решивме натпреварот во првото ...