TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Електричните Audi Q5 e-Tron и Porsche Macan пристигнуваат во 2022

Авто Плус - 24.11.2020

Volkswagen групацијата потврди дека ќе ги лансира електричните Audi Q5 e-Tron и Porsche Macan во 2022 година За електричниот Porsche Macan се знае веќе некое време, но ова е прв пат да добиеме некаква информација за Audi Q5 e-Tron.

Познато кога ќе дебитираат Porsche Macan Electric и Audi Q5 E-Tron

Кајгана - 24.11.2020

Протекоа информации за тоа кои се плановите на Volkswagen – откриено е кога ќе пристигнат електричните верзии на Audi Q5 и Porsche Macan. Најавите се дека Audi Q5 и Porsche Macan ќе дебитираат во 2022 година заедно со комбето VW ID Buzz.

Jaguar сака да ги забрани кросоверите на VW групацијата во САД

Авто Плус - 23.11.2020

Jaguar Land Rover побара од Меѓународната трговска комисија да го забрани увозот и продажбата на разни теренски возила од Volkswagen групацијата во САД Британскиот производител на автомобили, Jaguar Land Rover, кој е под закрилата на индискиот ...

Volkswagen ќе престане да го произведува Passat

Додај Гас - 23.11.2020

Одлуката се однесува на САД Од Volkswagen официјално потврдија дека во 2023 година моделот Passat ќе престане да се произведува во фабриката во Чатануга во САД. Во исто време, Volkswagen најави инвестиција од 800 милиони долари во проширување на ...

Volkswagen ќе престане со производство на Passat во САД

Кајгана - 23.11.2020

Volkswagen ќе престане да го произведува моделот Passat во САД. Од Volkswagen пристигна соопштение во кое се потврдува дека во 2023 година ќе престанат со производство на моделот Passat во фабриката Чатануга во САД.