TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Љупчо И Рамиз

Сакам да кажам - 14.05.2021

1 Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција поднесе обвинителен акт против 4 лица за злосторничко здружување и загрозување на криминалниот поредок на државата. Првообвинетиот Н. Н.

Љупчо и Рамиз

Либертас - 14.05.2021

Штета што Норвешка не е во ЕУ. Инаку, имплементацијата на Законот за легализација на дивоградбите ќе беше одличен твининг проект и уште еден чекор до стандардите на ЕУ. Тоа „надлежните институции“ многу убаво изгледа напишано на хартија.

Тандемот Николовски- Мерко ќе се бори против корупцијата

Алфа - 14.05.2021

Откако Преспа,сеуште под импресии, 36 часа по средбата со струшкиот градоначалник, Вицепремиерот за борба против корупција и криминал Николовски на социјалната мрежа фејбук обзнани дека со Рамиз Мерко ќе го спроведувал планот за борба против ...