TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Детали од семејната драма во Германија: Застрела шест члена на сопственото семејство, па повика полиција

Слободен Печат - 24.01.2020

Во куќата и зад неа, пронајдени се тела на шест лица, тројца мажи (36, 65 и 69 години) и три жени (36, 56 и 62 години) – информираше Мелер, додавајќи дека две од жртвите се родители на напаѓачот.

Агенции: Најмалку шест убиени во пукање во Германија

Нова ТВ - 24.01.2020

Најмалку шест лица се убиени, а неколку повредени во пукотница што попладнево се случи во градот Рот ам Зе, недалеку од Нирнберг, во германската сојузна држава Баден-Виртемберг, јавуваат медиумите.

Најмалку шестмина убиени во пукање во Германија

Телма - 24.01.2020

Најмалку шест лица се убиени, а повеќемина се повредени во пукање во германскиот град Рот ам Зе. Германската полиција на Твитер соопшти дека напаѓачот е уапсен. Нападот се случил во близина на железничката станица на Рот ем Зе во 12 часот и 45 ...

Шест луѓе убиени во пукање во јужна Германија

Р.С.Европа - 24.01.2020

Шест луѓе се убиени денеска во пукање во малиот град Рот ам Зее во јужна Германија, јавува германската агенција ДПА повикувајќи се на свои извори. Полицијата од соседниот град Аален на својот профил на социјалната мрежа Твитер наведе дека е во тек ...

Германија: Момче изврши масовно убиство во своето семејство

Локално - 24.01.2020

Германската полиција соопшти дека 26-годишно момче од градот Рот ам Зе денеска попладне извршило убиство врз своите родители и уште четири членови на семејството со полуавтоматска пушка, а потоа повикал полиција и чекал да биде уапсен.

Шест лица загинаа во напад во Германија

Макфакс - 24.01.2020

Шест лица се убиени, а неколку повредени во пукање во градот Рот ам Зе, во југозападна Германија, потврди полицијата. Осомничениот е уапсен непосредно по пукањето, што се случило нешто пред 13 часот по локално време, во близина на градската ...

Меѓу шесте жртви во Германија и таткото и мајката на убиецот

Нетпрес - 24.01.2020

Напаѓачот кој околу пладне во петокот уби шест лица во кафуле во местото Рот-ам-Зе во југозападната германска сојузна покраина Баден-Витенберг, е 26-годишен германски државјанин, а меѓу жртвите се и негвоите мајка и татко, изјави на ...

Пукање во Германија, можно е да има жртви

Макфакс - 24.01.2020

Германската полиција преку „Твитер“ извести дека се спроведува операција во градот Рот ам Зе поради инцидент со пукање, пренесува „Спутник“ Според полицијата, многумина се повредени, а веројатно има и жртви кога вооружен напаѓач отворил оган во ...

Пукање во Германија: Шестмина мртви откако вооружениот напаѓач отвори оган

А1 On - 24.01.2020

Шест лица се убиени, а неколку повредени во пукање во југозападна Германија, според извештаите. Полицијата соопшти дека осомничениот е уапсен по нападот во близина на железничката станица во градот Рот Ам Си во 12.45 часот.

Најмалку шестмина убиени во пукање во Германија (ДПЛ)

Опсервер - 24.01.2020

Најмалку шест лица се убиени, а повеќемина се повредени во пукање во германскиот град Рот ам Зе, јави ДПА. До нападот со огнено оружје на југот на Германија дојде околу 12.45 часот по локално време, а напаѓачот (36) е уапсен.

Најмалку шестмина убиени во пукање во Германија

А1 On - 24.01.2020

Најмалку шест лица се убиени, а повеќемина се повредени во пукање во германскиот град Рот ам Зе, јави ДПА. Германската полиција на Твитер соопшти дека напаѓачот е уапсен. Според првичните информации се верува дека пукањето било поврзано со лични ...

Масакр во Германија: Пукал и убил шест лица

ТВ21 - 24.01.2020

Во германскиот град Рот ам Зе, недалеку од Нирнберг, дошло до пукање при што најмалку шест лица се загинати. Полицијата на „Твитер“ објави дека во тек е голема акција, според првичните информации, напаѓачот е уапсен и се наоѓа во притвор.

Најмалку шестмина убиени во пукање во Германија

Вечер Прес - 24.01.2020

Непознато лице отворило оган во кафуле во општинта Рот ам Зе, во југозападната германска сојузна покраина Баден-Витенберг, а во нападот има најмалку шест жртви и неколку ранети, пренесува електронското издание на весникот Фокус повикувајќи се на ...

Пукање во Германија, најмалку шест мртви

Frontline - 24.01.2020

Полицијата на Твитер објави дека во тек е голема акција, а според првите информации напаѓачот е уапсен. Се претпоставува дека тој немал соучесници, а дека најверојатно ги познавал жртвите.

(ФОТО) КРВАВ ДЕН ВО ГЕРМАНСКИ ГРАД: Маж застрела шест луѓе

Фактор - 24.01.2020

Шест убиени луѓе има во пукање во Германија, а повеќе се повредени денеска напладне во градот Рот ам Зе. Напаѓачот е уапсен, а се верува дека од лични причини го сторил убиството. Весникот Билд објави дека шестмината загинати се членови на едно ...

Најмалку шест лица убиени во пукање во Германија

Слободен Печат - 24.01.2020

Најмалку шест лица се убиени, а повеќемина се повредени во пукање во германскиот град Рот ам Зе, јави ДПА. Германската полиција на Твитер соопшти дека напаѓачот е уапсен. Според првичните информации се верува дека пукањето било поврзано со лични ...

Најмалку шестмина убиени во пукање во Германија

24Инфо - 24.01.2020

Најмалку шест лица се убиени, а повеќемина се повредени во пукање во германскиот град Рот ам Зе, јави ДПА. Германската полиција на Твитер соопшти дека напаѓачот е уапсен. Според првичните информации се верува дека пукањето било поврзано со лични ...

Најмалку шестмина убиени во пукање во Германија

Опсервер - 24.01.2020

– Најмалку шест лица се убиени, а повеќемина се повредени во пукање во германскиот град Рот ам Зе, јави ДПА. Германската полиција на Твитер соопшти дека напаѓачот е уапсен. Според првичните информации се верува дека пукањето било поврзано со лични ...

Пукање во Германија, најмалку шестмина мртви

Република - 24.01.2020

Најмалку шест лица се убиени, а повеќемина се повредени во пукање во германскиот град Рот ам Зе, јави ДПА. Германската полиција на Твитер соопшти дека напаѓачот е уапсен. Според првичните информации се верува дека пукањето било поврзано со лични ...

Пукање во Германија, можно е да има жртви

Centar - 24.01.2020

Германската полиција преку „Твитер“ извести дека се спроведува операција во градот Рот ам Зе поради инцидент со пукање, пренесува „Спутник“ Според полицијата, многумина се повредени, а веројатно има и жртви кога вооружен напаѓач отворил оган во ...

Вооружен напад во југозападна Германија, шест лица загинаа

Н.Македонија - 24.01.2020

Шест лица се убиени, а неколку повредени во пукање во градот Рот ам Зе, во југозападна Германија, потврди полицијата. Осомничениот е уапсен непосредно по пукањето, што се случило нешто пред 13 часот по локално време, во близина на градската ...

Ужас во Германија: Шест лица загинаа во напад

Centar - 24.01.2020

Шест лица се убиени, а неколку повредени во пукање во градот Рот ам Зе, во југозападна Германија, потврди полицијата. Осомничениот е уапсен непосредно по пукањето, што се случило нешто пред 13 часот по локално време, во близина на градската ...

Шест лица загинаа во напад во Германија

24Инфо - 24.01.2020

Шест лица се убиени, а неколку повредени во пукање во градот Рот ам Зе, во југозападна Германија, потврди полицијата. Осомничениот е уапсен непосредно по пукањето, што се случило нешто пред 13 часот по локално време, во близина на градската ...

Шест лица загинаа во напад во Германија

MTM - 24.01.2020

Шест лица се убиени, а неколку повредени во пукање во градот Рот ам Зе, во југозападна Германија, потврди полицијата. Осомничениот е уапсен непосредно по пукањето, што се случило нешто пред 13 часот по локално време, во близина на градската ...

Момче изврши масовно убиство во своето семејство

Телма - 24.01.2020

Германската полиција соопшти дека 26-годишно момче од градот Рот ам Зе денеска попладне извршило убиство врз своите родители и уште четири членови на семејството со полуавтоматска пушка, а потоа повикал полиција и чекал да биде уапсен.

Момче од Германија го изрешетилo целото своето семејство

Курир - 24.01.2020

Германската полиција соопшти дека 26-годишно момче од градот Рот ам Зе денеска попладне извршило убиство врз своите родители и уште четири членови на семејството со полуавтоматска пушка, а потоа повикал полиција и чекал да биде уапсен.

Семејна трагедија во Германија: Синот си ги убил родителите и неколку роднини

Република - 24.01.2020

Германската полиција соопшти дека 26-годишно момче од градот Рот ам Зе денеска попладне извршило убиство врз своите родители и уште четири членови на семејството со полуавтоматска пушка, а потоа повикал полиција и чекал да биде уапсен.

Германија: Момче изврши масовно убиство во своето семејство

24Инфо - 24.01.2020

– Германската полиција соопшти дека 26-годишно момче од градот Рот ам Зе денеска попладне извршило убиство врз своите родители и уште четири членови на семејството со полуавтоматска пушка, а потоа повикал полиција и чекал да биде уапсен.

Момче од Германија го изрешеталo целото своето семејство

Press24 - 24.01.2020

Германската полиција соопшти дека 26-годишно момче од градот Рот ам Зе денеска попладне извршило убиство врз своите родители и уште четири членови на семејството со полуавтоматска пушка, а потоа повикал полиција и чекал да биде уапсен.

Германија: Момче изврши масовно убиство во своето семејство

Вечер Прес - 24.01.2020

Германската полиција соопшти дека 26-годишно момче од градот Рот ам Зе денеска попладне извршило убиство врз своите родители и уште четири членови на семејството со полуавтоматска пушка, а потоа повикал полиција и чекал да биде уапсен.

Најмалку шестмина убиени во пукање во Германија

MakPress - 24.01.2020

Најмалку шест лица се убиени, а повеќемина се повредени во пукање во германскиот град Рот ам Зе, јави ДПА. До нападот со огнено оружје на југот на Германија дојде околу 12.45 часот по локално време, а напаѓачот (36) е уапсен.

Германија: Момче изврши масовно убиство во своето семејство

MakPress - 24.01.2020

Германската полиција соопшти дека 26-годишно момче од градот Рот ам Зе денеска попладне извршило убиство врз своите родители и уште четири членови на семејството со полуавтоматска пушка, а потоа повикал полиција и чекал да биде уапсен.

Напаѓачот од Германија го убил своето семејство

Фактор - 24.01.2020

Напаѓачот во Германија, застрела шест члена на сопственото семејство, па повика полиција. Во куќата и зад неа, пронајдени се тела на шест лица, тројца мажи (36, 65 и 69 години) и три жени (36, 56 и 62 години).

Германија: Момче изврши масовно убиство во своето семејство

Опсервер - 25.01.2020

– Германската полиција соопшти дека 26-годишно момче од градот Рот ам Зе денеска попладне извршило убиство врз своите родители и уште четири членови на семејството со полуавтоматска пушка, а потоа повикал полиција и чекал да биде уапсен.