TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Афера „Двојник“: Со две меѓународни потерници, мафијашот Елвис Влади добил македонски пасош со украден идентитет

+инфо - 11.06.2021

Мафијашот Елвис Влади со две потерници на Интерпол бил баран поради перење пари и трговија со кокаин, а албанската полиција на 25 јуни 2018 година објави заплена на 3,4 милиони евра во кеш скриени во две возила.

Со две потерници за перење пари Елвис Влади влегува во МВР и без проблем добива македонски пасош

МКД - 11.06.2021

На 16 октомври 2018 година во 12.07 часот Елвис Влади, држајанин на Албанија, влегува во просторија од управните служби на македонското Министерство за внатрешни работи, се фотографира, остава отпечаток од прст и утредента добива македонски пасош на ...

МВР за „две минути“ му дало пасош на Албанец кој бил баран од Интерпол за шверц на кокаин

Република - 11.06.2021

На 16 октомври 2018 година во 12.07 часот држајанин на Албанија, влегува во просторија од управните служби на македонското Министерство за внатрешни работи, се фотографира, остава отпечаток од прст и утредента добива македонски пасош на име Селами ...