TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ахмети на средба со евроамбасадорот Гир во кабинетот на Груби

360 степени - 13.12.2023

Тема на разговорите, како што соопштија од ДУИ, меѓу другото, биле и претстојните пртеседателски и парламентарни избори кои треба да се одржат во април и мај следната година. Двајцата, како што е наведено во париското соопштение, истакнале дека ...

Ахмети на средба со евроамбасадорот Гир: во фокусот претседателските и парламентарните избори

Макфакс - 13.12.2023

Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети оствари средба со Шефот на Делегацијата на Европската Унија во нашата земја, Дејвид Гир. Соговорниците разговараа за политичките случувања во земјата, претседателските и парламентарните ...

Гир: ЕУ нема да биде целосна без вас, Македонија е во срцето на Балканот

Слободен Печат - 11.12.2023

Преку видео обраќање, на отворената трибина во Куманово во рамки на кампањата „ Ние сме Европа’’ посветена на темата –енергетика во Куманово, Амбасадорот на Европската Унија во Република Северна Македонија Дејвид Гир преку видео обраќање посочи: Гир ...

Ахмети на средба со евроамбасадорот Гир: во фокусот претседателските и парламентарните избори

Опсервер - 13.12.2023

Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети оствари средба со Шефот на Делегацијата на Европската Унија во нашата земја, Дејвид Гир. Соговорниците разговараа за политичките случувања во земјата, претседателските и парламентарните ...

Ахмети на средба со евроамбасадорот Дејвид Гир

Фокус - 13.12.2023

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети остварил средба со Шефот на Делегацијата на Европската Унија во земјава, Дејвид Гир. Како што информираат од владејачката партија, соговорниците разговарале за политичките случувања во земјата, претседателските и ...

Ахмети на средба со евроамбасадорот Гир: во фокусот претседателските и парламентарните избори

MTM - 13.12.2023

Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети оствари средба со Шефот на Делегацијата на Европската Унија во нашата земја, Дејвид Гир. Соговорниците разговараа за политичките случувања во земјата, претседателските и парламентарните ...

Ахмети на средба со евроамбасадорот Гир: Во фокусот претседателските и парламентарните избори

Точка - 13.12.2023

Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети оствари средба со Шефот на Делегацијата на Европската Унија во нашата земја, Дејвид Гир. Соговорниците разговараа за политичките случувања во земјата, претседателските и парламентарните ...

Ахмети се сретна со евроамбасадорот Гир, разговарале за престојните избори

Слободен Печат - 13.12.2023

Политичките случувања во земјата, претседателските и парламентарните избори, владеењето на правото и евроинтеграциите, биле темите на кои разговарале на денешната средба претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети и шефот ...

Средба на Ахмети со евроамбасадорот Гир

ТВ21 - 13.12.2023

Политичките случувања во земјата, претседателските и парламентарните избори, владеењето на правото и евроинтеграциите, биле темите на кои разговарале на денешната средба претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети и шефот ...