TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Стотици ,,Жолти елеци” на протест во Лондон бараат оставка од Меј (ВИДЕО)

Канал5 - 12.01.2019

Стотици демонстранти денеска маршираа по улиците низ центарот на Лондон , по примерот на ,,Жолтите елеци “ во Париз. Инспирирани од протестите на ,,Жолтите лееци “ во Франција , стотици демонстранти побараа оставка од владата на премиерката Тереза ...

На протестите во Франција учествуваа 84.000 лица, приведени 244

Макфакс - 12.01.2019

Во деветтата сабота од протестите на француското движење „Жолти елеци“ учествуваа 84.000 лица ширум земјата, од кои 8.000 во Париз, додека 244 лица се приведени, соопшти француското Министерство за внатрешни работи.

Над 80 илјади на протестот на Жолтите елеци во Франција, 240 уапсени

Нетпрес - 12.01.2019

Околу 84.000 лица протестираа во саботата ширум Франција во деветтото по ред излегување на улиците на незадоволните од работата на владата на претседателот Емануел Макрон, кои го поддржуваат неформалното граѓанско движење Жолти елеци, што е раст на ...

ВИДЕО: Уапсени 102 лица на демонстрациите на „жолтите елеци“ во Париз

А1 On - 12.01.2019

Мобилизацијата на „жолтите елеци“ во Франција е поголема од претходната сабота, се до 17.30 часот, протестите се одвиваат во многу помирен амбиент и покрај присутните тензии со силите на редот.

Протест во Лондон инспириран од „жолтите елеци“

А1 On - 12.01.2019

Стотици демонстранти инспирирани од француските „жолти елеци“ денеска во Лондон протестираа против владината програма за штедење што тешко ги погоди сиромашните. Облечени во жолти елеци на кои пишува „Британија е скршена“, демонстрантите маршираа во ...

32.000 „жолти елеци“ дефилираат во Франција од кои 8.000 во Париз

24 Вести - 12.01.2019

Во 14.00 часот, по локално време, според проценките на улиците во Франција имало 32.000 жолти елеци од кои 8.000 во Париз и околу 5.000 во Бурж. Засега е се уште рано да се каже колку лица се мобилизираа на денешниот „Деветти чин“ на мобилизација на ...

ФОТО: По примерот на Франција и во Британија протест на „Жолтите елеци“

ТВ21 - 12.01.2019

Облечени во жолти елеци со написи „Британија е на колена”, стотици демонстрантибпо примерот на ,,Жолтите елеци “ во Париз излегоа на улиците низ цнтарот на Лондон на протест. Британските демонстанти сакаат да покажат солидарност со француските кои ...

Уапсен еден од лидерите на британските Жолти елеци

Нетпрес - 12.01.2019

Еден од водачите на британското протесни движење Жолти елеци, кои се залагаат за што поскоро излегување од Европската унија е уапсен во саботата од страна на лондонската полиција, а според телевизијата Sky News станува збор за политичарот од ...

Франција се подготвува за нови протести

Макфакс - 12.01.2019

Франција се подготвува за нов бран протести организирани од страна на „жолтите елеци“. До сега протестите кои се одржуваа веќе извесен период во Париз и ширум Франција, беа насилни. Во некои француски граодви веќе почаа да се затвораат продавници ...

Франција се подготвува за нови протести на „жолтите елеци“, распоредени над 80.000 војници и полицајци

Курир - 12.01.2019

Франција денеска се подготвува за нов бран протести на „Жолтите елеци“ и евентуално насилство што може да избие. Во градот Буржу се затвораат продавниците поради можни судири на демонстрантите и полицијата.

Анкета: Голем пад на довербата во францускиот претседател Емануел Макрон

MTM - 12.01.2019

Довербата во францускиот претседател Емануел Макрон се намалува со брзо темпо по протестите на „Жолтите елеци", се нагласува во резултати од анкета. Само 23 отсто од населението во Франција има доверба во Макрон, според анкета на два института – ...

„Диор“ помести ревија поради новите протести на „жолтите елеци“

Сакам да кажам - 11.01.2019

Модната куќа „Диор“ ја помести ревијата со машка колекција во Париз, за да ги избегне протестите на „жолтите елеци“, кои изминативе недели често беа насилни. „Диор“ ги извести поканетите гости дека го презакажува настанот првично планиран за 19 ...

„Жолтите елеци“ повикуваат сите граѓани да ги подигнат сите пари од банките

Таратур - 11.01.2019

Активистите од движењето „Жолти елеци“ ги повикаа сите граѓани на Франција да ги подигнат сите пари од банките и да ги испразнат своите банкарски сметки, што е нов метод во нивната двомесечна борба и конфронтација со француската влада.

Уапсени 102 лица на демонстрациите на „жолтите елеци“ во Париз

+инфо - 12.01.2019

Мобилизацијата на „жолтите елеци“ во Франција е поголема од претходната сабота, се до 17.30 часот, протестите се одвиваат во многу помирен амбиент и покрај присутните тензии со силите на редот, јавува дописникот на МИА.

„Жолти елеци“ и во Англија против мерките за штедење

Нова ТВ - 12.01.2019

Стотици демонстранти инспирирани од француските „жолти елеци“ денеска во Лондон протестираа против владината програма за штедење што тешко ги погоди сиромашните. Облечени во жолти елеци на кои пишува „Британија е скршена“ , демонстрантите маршираа ...

32.000 „жолти елеци“ протестираат во Франција од кои 8.000 во Париз

1tv - 12.01.2019

Во 14.00 часот, по локално време, според проценките на улиците во Франција имало 32.000 жолти елеци од кои 8.000 во Париз и околу 5.000 во Бурж. Засега е се уште рано да се каже колку лица се мобилизираа на денешниот „Деветти чин“ на мобилизација на ...

ФОТО: По примерот на Франција и во Британија протест на „Жолтите елеци“

4NEWS - 12.01.2019

Облечени во жолти елеци со написи „Британија е на колена”, стотици демонстрантибпо примерот на ,,Жолтите елеци “ во Париз излегоа на улиците низ цнтарот на Лондон на протест. Британските демонстанти сакаат да покажат солидарност со француските кои ...

Франција се подготвува за нови протести

Денар - 12.01.2019

Франција се подготвува за нов бран протести организирани од страна на „жолтите елеци“. До сега протестите кои се одржуваа веќе извесен период во Париз и ширум Франција, беа насилни. Во некои француски граодви веќе почаа да се затвораат продавници ...

Франција се подготвува за нови протести на „жолтите елеци“, распоредени над 80.000 војници и полицајци

Нетпрес - 12.01.2019

Франција денеска се подготвува за нов бран протести на „Жолтите елеци“ и евентуално насилство што може да избие. Во градот Буржу се затвораат продавниците поради можни судири на демонстрантите и полицијата.

Анкета: Голем пад на довербата во францускиот претседател Емануел Макрон

Локално - 12.01.2019

Довербата во францускиот претседател Емануел Макрон се намалува со брзо темпо по протестите на „Жолтите елеци“, се нагласува во резултати од анкета. Само 23 отсто од населението во Франција има доверба во Макрон, според анкета на два института – ...

„Жолтите елеци“ се судрија во полицијата, уапсени 102 лица

Курир - 12.01.2019

Мобилизацијата на „жолтите елеци“ во Франција е поголема од претходната сабота, се до 17.30 часот, протестите се одвиваат во многу помирен амбиент и покрај присутните тензии со силите на редот, јавува дописникот на МИА.

Протест во Лондон инспириран од „жолтите елеци"

MTM - 12.01.2019

Стотици демонстранти инспирирани од француските „жолти елеци" денеска во Лондон протестираа против владината програма за штедење што тешко ги погоди сиромашните. Облечени во жолти елеци на кои пишува „Британија е скршена" , демонстрантите маршираа ...

32.000 „жолти елеци” дефилираат во Франција од кои 8.000 во Париз

24Инфо - 12.01.2019

Во 14.00 часот, по локално време, според проценките на улиците во Франција имало 32.000 жолти елеци од кои 8.000 во Париз и околу 5.000 во Бурж, јавува дописникот на МИА. Засега е се уште рано да се каже колку лица се мобилизираа на денешниот ...

Франција се подготвува за нови протести

Точка - 12.01.2019

Франција се подготвува за нов бран протести организирани од страна на „жолтите елеци“. До сега протестите кои се одржуваа веќе извесен период во Париз и ширум Франција, беа насилни. Во некои француски граодви веќе почаа да се затвораат продавници ...

Франција се подготвува за нови протести

MTM - 12.01.2019

Франција денеска се подготвува за нов бран протести на „Жолтите елеци" и евентуално насилство што може да избие. Во градот Буржу се затвораат продавниците поради можни судири на демонстрантите и полицијата.

Анкета: Голем пад на довербата во францускиот претседател Емануел Макрон

А1 On - 12.01.2019

Довербата во францускиот претседател Емануел Макрон се намалува со брзо темпо по протестите на „Жолтите елеци“, се нагласува во резултати од анкета. Само 23 отсто од населението во Франција има доверба во Макрон, според анкета на два института – ...

Уапсени 102 лица на демонстрациите на „жолтите елеци“ во Париз

Фокус - 12.01.2019

Мобилизацијата на „жолтите елеци“ во Франција е поголема од претходната сабота, се до 17.30 часот, протестите се одвиваат во многу помирен амбиент и покрај присутните тензии со силите на редот, јавува дописникот на МИА.

Протест во Лондон инспириран од „жолтите елеци”

24Инфо - 12.01.2019

Стотици демонстранти инспирирани од француските „жолти елеци” денеска во Лондон протестираа против владината програма за штедење што тешко ги погоди сиромашните. Облечени во жолти елеци на кои пишува „Британија е скршена” , демонстрантите маршираа ...

32.000 „жолти елеци“ дефилираат во Франција од кои 8.000 во Париз

Локално - 12.01.2019

Во 14.00 часот, по локално време, според проценките на улиците во Франција имало 32.000 жолти елеци од кои 8.000 во Париз и околу 5.000 во Бурж, јавува дописникот на МИА. Засега е се уште рано да се каже колку лица се мобилизираа на денешниот ...

Франција се подготвува за нови протести

А1 On - 12.01.2019

Франција денеска се подготвува за нов бран протести на „Жолтите елеци“ и евентуално насилство што може да избие. Во градот Буржу се затвораат продавниците поради можни судири на демонстрантите и полицијата.

Анкета: Голем пад на довербата во францускиот претседател Емануел Макрон

24Инфо - 12.01.2019

Довербата во францускиот претседател Емануел Макрон се намалува со брзо темпо по протестите на „Жолтите елеци”, се нагласува во резултати од анкета. Само 23 отсто од населението во Франција има доверба во Макрон, според анкета на два института – ...

„Жолтите елеци“ се судрија во полицијата, уапсени 102 лица

Нетпрес - 12.01.2019

Мобилизацијата на „жолтите елеци“ во Франција е поголема од претходната сабота, се до 17.30 часот, протестите се одвиваат во многу помирен амбиент и покрај присутните тензии со силите на редот, јавува дописникот на МИА.

Протест во Лондон инспириран од „жолтите елеци“

24 Вести - 12.01.2019

Стотици демонстранти инспирирани од француските „жолти елеци“ денеска во Лондон протестираа против владината програма за штедење што тешко ги погоди сиромашните. Облечени во жолти елеци на кои пишува „Британија е скршена“ , демонстрантите маршираа ...

32.000 „жолти елеци“ дефилираат во Франција од кои 8.000 во Париз

Курир - 12.01.2019

Во 14.00 часот, по локално време, според проценките на улиците во Франција имало 32.000 жолти елеци од кои 8.000 во Париз и околу 5.000 во Бурж, јавува дописникот на МИА. Засега е се уште рано да се каже колку лица се мобилизираа на денешниот ...

Франција се подготвува за нови протести

24Инфо - 12.01.2019

Франција денеска се подготвува за нов бран протести на „Жолтите елеци” и евентуално насилство што може да избие. Во градот Буржу се затвораат продавниците поради можни судири на демонстрантите и полицијата.

Анкета: Голем пад на довербата во францускиот претседател Емануел Макрон

1tv - 12.01.2019

Довербата во францускиот претседател Емануел Макрон се намалува со брзо темпо по протестите на „Жолтите елеци“, се нагласува во резултати од анкета. Само 23 отсто од населението во Франција има доверба во Макрон, според анкета на два института – ...

Уапсени 102 лица на демонстрациите на „жолтите елеци” во Париз

24Инфо - 12.01.2019

Мобилизацијата на „жолтите елеци” во Франција е поголема од претходната сабота, се до 17.30 часот, протестите се одвиваат во многу помирен амбиент и покрај присутните тензии со силите на редот, јавува дописникот на МИА.

Протест во Лондон инспириран од „жолтите елеци“

Сител - 12.01.2019

Стотици демонстранти инспирирани од француските „жолти елеци“ денеска во Лондон протестираа против владината програма за штедење што тешко ги погоди сиромашните. Облечени во жолти елеци на кои пишува „Британија е скршена“ , демонстрантите маршираа ...

32.000 „жолти елеци“ дефилираат во Франција, од кои 8.000 во Париз

А1 On - 12.01.2019

Во 14.00 часот, по локално време, според проценките на улиците во Франција имало 32.000 жолти елеци од кои 8.000 во Париз и околу 5.000 во Бурж, јавува дописникот на МИА. Засега е се уште рано да се каже колку лица се мобилизираа на денешниот ...

Франција се подготвува за нови протести

Локално - 12.01.2019

Франција денеска се подготвува за нов бран протести на „Жолтите елеци“ и евентуално насилство што може да избие. Во градот Буржу се затвораат продавниците поради можни судири на демонстрантите и полицијата.

Анкета: Голем пад на довербата во францускиот претседател Емануел Макрон

Опсервер - 12.01.2019

Довербата во францускиот претседател Емануел Макрон се намалува со брзо темпо по протестите на „Жолтите елеци“, се нагласува во резултати од анкета. Само 23 отсто од населението во Франција има доверба во Макрон, според анкета на два института – ...

Уапсени 102 лица на демонстрациите на „жолтите елеци“ во Париз

Либертас - 12.01.2019

Мобилизацијата на „жолтите елеци“ во Франција е поголема од претходната сабота, се до 17.30 часот, протестите се одвиваат во многу помирен амбиент и покрај присутните тензии со силите на редот, јавува дописникот на МИА.

Протест во Лондон инспириран од „жолтите елеци“

Опсервер - 13.01.2019

Стотици демонстранти инспирирани од француските „жолти елеци“ денеска во Лондон протестираа против владината програма за штедење што тешко ги погоди сиромашните. Облечени во жолти елеци на кои пишува „Британија е скршена“ , демонстрантите маршираа ...

Продолжуваат протестите на „жолтите елеци“ во Франција

Н.Македонија - 12.01.2019

Во 14.00 часот, по локално време, според проценките на улиците во Франција имало 32.000 жолти елеци од кои 8.000 во Париз и околу 5.000 во Бурж, јавува дописникот на МИА. Засега е се уште рано да се каже колку лица се мобилизираа на денешниот ...

Франција се подготвува за нови протести

24 Вести - 12.01.2019

Франција денеска се подготвува за нов бран протести на „Жолтите елеци“ и евентуално насилство што може да избие. Во градот Буржу се затвораат продавниците поради можни судири на демонстрантите и полицијата.

Уапсени 102 лица на демонстрациите на „жолтите елеци“ во Париз

Локално - 12.01.2019

Мобилизацијата на „жолтите елеци“ во Франција е поголема од претходната сабота, се до 17.30 часот, протестите се одвиваат во многу помирен амбиент и покрај присутните тензии со силите на редот, јавува дописникот на МИА.

32.000 „жолти елеци“ дефилираат во Франција од кои 8.000 во Париз

Сител - 12.01.2019

Во 14.00 часот, по локално време, според проценките на улиците во Франција имало 32.000 жолти елеци од кои 8.000 во Париз и околу 5.000 во Бурж, јавува дописникот на МИА. Засега е се уште рано да се каже колку лица се мобилизираа на денешниот ...

Се подготвува нов бран на протести на „Жолтите елеци“ во Франција

Н.Македонија - 12.01.2019

Франција денеска се подготвува за нов бран протести на „Жолтите елеци“ и евентуално насилство што може да избие. Во градот Буржу се затвораат продавниците поради можни судири на демонстрантите и полицијата.

Уапсени 102 лица на демонстрациите на „жолтите елеци“ во Париз

24 Вести - 12.01.2019

Мобилизацијата на „жолтите елеци“ во Франција е поголема од претходната сабота, се до 17.30 часот, протестите се одвиваат во многу помирен амбиент и покрај присутните тензии со силите на редот, Според полицијата во Париз уапсени се 102 лица, а на 74 ...

32.000 „жолти елеци“ дефилираат во Франција од кои 8.000 во Париз

Нетпрес - 12.01.2019

Во 14.00 часот, по локално време, според проценките на улиците во Франција имало 32.000 жолти елеци од кои 8.000 во Париз и околу 5.000 во Бурж, јавува дописникот на МИА. Засега е се уште рано да се каже колку лица се мобилизираа на денешниот ...