TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Канје Вест снима албум за разводот, а Ким го моли за почит!

Слободен Печат - 13.01.2021

Раперот Канје Вест и ријалити ѕвездата Ким Кардашијан го шокираа светот пред неколку месеци кога почнаа да се шират гласини дека се разведуваат. Сега, конечната одлука е донесена – нивниот брак заврши.

Кардашианс платија 300.000 долари за 30 Ролекс часовници: Ќе бидете воодушевени кога ќе слушнете на кому им ги ...

Попара - 13.01.2021

-20сезона 14 година! О Боже, не можеме да веруваме дека денес е последниот дел од снимањето на реалното шоу „KUWTK“ – напиша Ким Кардашиан Членовите на семејството Кардашијан потрошија 300.000 долари на 30 часовници Ролекс за да му се заблагодарат ...

Ким Кардашијан ја претстави најновата линија хулахопки

Fashionel - 13.01.2021

Иако јавноста нашироко ја озборува недамнешната вест за нејзиниот развод, Ким Кардашијан не дозволува тоа да ја попречува во нејзината работа. View this post on Instagram A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) Во понеделникот, прв пат ...

Канје снима албум за разводот, Ким го моли за почит

Локално - 13.01.2021

Раперот Канје Вест и ријалити ѕвездата Ким Кардашијан го шокираа светот пред неколку месеци кога почнаа да се шират гласини дека се разведуваат. Сега, конечната одлука е донесена – нивниот брак заврши.

Ким објави прва фотографија по гласините дека се разведува, сите го забележаа детаљот на левата рака ФОТО

+инфо - 13.01.2021

Откако светските медиуми почнаа да пишуваат дека еден од најпопуларните парови на светот, старлетата Ким Кардашијан и раперот Канје Вест се разведуваат, Ким со денови не се огласуваше по повод целата ситуација и ништо не објавуваше на својот ...

Кание го комплетира студискиот албум посветен на разводот, Ким го моли во песни да го почитува семејството

Попара - 13.01.2021

Раперот Кание Вест (43) и ријалити sвездата Ким Кардашијан (40) го шокираа светот пред неколку месеци кога почнаа да ’шепотат’ дека се разведуваат. И сега парот ја донесе конечната одлука – на нивниот брак му дојде крајот.

Ми поврати во уста и ми се допадна: Најбизарната изјава на Ким Кардашијан со која го шокираше светот

Хаштаг - 13.01.2021

Имајќи предвид дека камерите го надгледуваа скоро секој момент во куќата на најпознатото семејство во светот, Кардашијан - Џенер, не е ни чудо што светот беше многу често воодушевен или згрозен од нивното однесување и изјави.

Развод? Видете ја Ким Кардашијан сега

Фактор - 13.01.2021

Најпознатата старлета на светот, Ким Кардашијан е повторно во фокусот на вниманието. Најмногу поради гласините за разводот од нејзиниот сопруг Канје Вест. Иако никој од сопружниците не ја потврди веста за раздвојувањето, сепак многумина тврадат дека ...

(ФОТО) За медиумите главна тема е нејзиниот развод, а таа си ПОЗИРА ПО ДОЛНА ОБЛЕКА

Вечер - 13.01.2021

Иако деновиве нејзиниот развод е главна тема на медиумите, Ким Кардашијан се обидува да го игнорира. Наместо болниот процес на поделба на имотот и борбата околу старателството што ја чека наскоро, ријалити ѕвездата и сопственик на неколку модни и ...

Светската јавност изненадена: Принцот му понудил 10 милиони долари на познатиот пејач да помине една вечер со неговата ...

Press24 - 13.01.2021

Јавниот приказ на финансиските потешкотии на американскиот рапер Кание Вест му донеле неочекувана понуда од наследникот на саудискиот крал, принцот Мохамед. Понудата гласи: 10 милиони долари за можност да поминам една вечер со неговата сопруга, ...

Додека медиумите зборуваат за нејзиниот развод и поделбата на имотот, Ким Кардашијан провоцира на Instagram во долна ...

Попара - 13.01.2021

Иако деновиве нејзиниот развод е главна тема на медиумите, Ким Кардашијан се обидува да го игнорира. Наместо болниот процес на поделба на имотот и борбата околу старателството што ја чека наскоро, ријалити ѕвездата и сопственик на неколку модни и ...

Ким Кардашијан „на продажба“? – 10 милиони долари за една вечер!

iPortal - 13.01.2021

авниот приказ на финансиските потешкотии на американскиот рапер Кание Вест му донеле неочекувана понуда од наследникот на саудискиот крал, принцот Мохамед. Понудата гласи: 10 милиони долари за можност да поминам една вечер со неговата сопруга, ...

Канје Вест снима албум за разводот

Press24 - 13.01.2021

Раперот Канје Вест и ријалити ѕвездата Ким Кардашијан го шокираа светот пред неколку месеци кога почнаа да се шират гласини дека се разведуваат. Сега, конечната одлука е донесена – нивниот брак заврши.

Ким објави прва фотографија по гласините дека се разведува,сите ја забележаа левата рака

Канал5 - 12.01.2021

Откако светските медиуми почнаа да пишуваат дека еден од најпопуларните парови на светот, Ким Кардашијан и Кание Вест се разведуваат, Ким со денови не се огласуваше и не објавуваше на својот Инстаграм профил, но сега конечно направи нова фотографија.

Ким Кардашијан ја објави првата фотографија по гласините за развод со Канје Вест

Слободен Печат - 12.01.2021

Откако светските медиуми почнаа да пишуваат дека еден од најпопуларните парови во светот, Ким Кардашијан и раперот Канје Вест се разведуваат, Ким со денови не беше активна на социјалните мрежи, но сега конечно „се врати“ со нова фотографија.

Поранешниот сопруг на Ким Кардашијан си фати нова девојка – Инфлуенсерката Нејлин е копија на старлетата!

Убавина и Здравје - 12.01.2021

Поранешниот сопруг на Ким Кардашијан (40) Крис Хамфрис (35) беше фотографиран на плажа во Мајами со инфлуенсерката Нејлин Ешли (32), која е идентичена со Ким. Имено, американскиот кошаркар беше фотографиран како ги поминува првите денови од 2021 ...

Прва објава на Ким Кардашијан по гласините за развод

Локално - 12.01.2021

Откако светските медиуми почнаа да пишуваат за разводот на Ким Кардашијан и Канје Вест, најпознатата стрела не се огласуваше. Сепак, Ким сега одлучи да сподели фотографија на социјалната мрежа Инстаграм.

Абнормални цифри: Колку сестрите Кардашијан трошат на третмани и средства за лична нега

Слободен Печат - 12.01.2021

Познатите сестри Кардашијан секогаш изгледаат беспрекорно, имаат рутина за интензивна нега која се состои од шминка, третмани на кожата со скапи препарати и неделни вежби со личен тренер. Сето ова несомнено чини многу, особено ако се земе предвид ...

Поранешниот сопруг на Ким Кардашијан се „фатен“ со нова русокоса девојка која е „пресликана“ на славна старлета

Попара - 12.01.2021

Крис Хамфрис е фатен со русокора убавица која е иста Ким Кардашијан Поранешниот сопруг на Ким Кардашијан (40) Крис Хамфрис (35) беше фотографиран на плажа во Мајами со инфлуенсерката Нилин Ешли (32), која е идентична со Ким.

Светската јавност изненадена: Принцот му понудил 10 милиони долари на познатиот пејач - да помине една вечер со ...

Точка - 12.01.2021

Јавниот приказ на финансиските потешкотии на американскиот рапер Кание Вест му донеле неочекувана понуда од наследникот на саудискиот крал, принцот Мохамед. Понудата гласи: 10 милиони долари за можност да поминам една вечер со неговата сопруга, ...