TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Барса впиша гостинска победа кај Осасуна, Севилја поразена од претпоследниот Елче

Нетпрес - 07.03.2021

Фудбалерите на Барселона славена во последниот саботен меч од 26-то коло на шпанското првенство со 2:0 на гости кај Осасуна, а четвртопласираната Севилја остана со однапред калкулиранит три бода во дуелот со претполседниот итм на табелата.

Барселона има ново чудо од дете, даде фантастичен гол во победата кај Осасуна (Видео)

Спортманија - 06.03.2021

Имаше само две години кога Меси ја освои првата титула, а сега доби асистенција од Аргентинецот за првенецот во сениорскиот фудбал Барселона со 2:0 победи на гостувањето кај Осасуна во Памплона и со овие три бода Каталонците се зацврстија на второто ...

Мориба: Овој спомен ќе го однесам во гроб

24Фудбал - 06.03.2021

Големиот талент на Барселона, Илаиш Мориба денеска го постигна својот деби гол за каталонскиот клуб, вели дека овој момент ќе го памети до крајот на животот. Барселона со 2-0 ја победи Осасуна, а еден од погодоците беше дело на младиот Мориба кој ...

ВИДЕО: Барса сигурна против Осасуна, фантастична асистенција на Лео Меси!

Слободен Печат - 06.03.2021

Вечерва на стадионот „Ел Садар“ во Памплова екипата на Барселона ја оправда фаворитската улога против тимот на Осасуна (0:2) во рамките од 26 коло во шпанската „Ла Лига“. Стрелци на головите беа Алба во 30 минута и Мориба во 86 минута.

(ВИДЕО) Меси асистира, Барса победува

Спортклуб - 06.03.2021

Екипата на Барселона продолжи со одличните игри во домашното првенство каде не е совладана од 5 декември. Вечерва ја оствари десеттата победа во последните 11 кола од Ла Лига, совладувајќи ја Осасуна во Памплона со 2-0.

Барса се доближи на -2, новото чудо од дете на каталонците со деби гол (ВИДЕО)

24Фудбал - 06.03.2021

Барселона со 0-2 славеше на гостувањето кај Осасуна, Лео Меси забележа две асистенции а Алаба и Илаиш погодија за победа. Барса се доближи на -2 до Атлетико во пресрет на утрешното големо дерби на Мадрид и ќе се надева дека Реал ќе му откине бодови ...

Деби погодок за талентираниот Мориба, Барселона сигурна во Памплона (ВИДЕО)

Дерби - 06.03.2021

Шпанцскиот вицешампион Барселона дојде до победата број 17 во актуелната натпреварувачка кампања во Примера. Составот од „Камп Ноу“ оваа вечера го освои „Ел Садар“ или поточно славеше над Севилја со 2-0 и сега ќе може мирно да го проследи утрешното ...

ВИДЕО: Меси двапати асистира, Алба и Мориба стрелаа за триумф во Памплона

Gol.mk - 06.03.2021

Екипата на Барселона ја продолжи добрата серија во шпанската Примера , победи на гостувањето кај Осасуна со 0-2 (0-1). Средбата на „Ел Садар“ во Памплона понуди два погодоци, но и доста шанси на двете страни.

ВИДЕО: Овој гол на 18-годишниот Мориба ќе се прераскажува, Барселона ја победи Осасуна

Дриблинг - 06.03.2021

Рутинска победа на Барселона на гости кај Осасуна со 2-0, по еден гол во двете полувремиња, Алаба и Мориба се запишаа во листата на стрелците. Алаба погоди во 30 минута за 1-0, конечниот резултат го постави младиот Мориба, репрезентативец на Шпанија ...

Барса до бодовите во Памплона, деби гол за Мориба (видео)

SportMedia - 06.03.2021

Барселона со 2:0 ја совлада Осасуна во гости во 26. коло на шпанската Ла Лига. Погодоците беа дело на Жорди Алба и надежниот напаѓач на „Каталонците“ Илакс Мориба. Шпанецот постигна убав гол, а претходно фантастично беше проигран од Лео Меси.

Барселона триумфално со Осасуна (ВИДЕО)

Екипа - 06.03.2021

Барселона без проблеми стигна до триумф од 0-2 на гостувањето против Осасуна во 26. коло од Ла Лига. Алба во 30. минута и Мориба во 83. минута беа креатори на победата на каталонскиот тим.

Барселона безбедна против Осасуна

Sport M - 06.03.2021

Во рамките на 26. коло од Лалига, Барселона не дозволи изненадување. Каталонците ја совладаа Осасуна со 0:2 во игра во која доминираа во најголемиот дел. Барса поведе во 30. минута со голот на Алба, асистент беше Меси.

Барселона ја совлада Осасуна и опасно му се закани на лидерот Атлетико (ВИДЕО)

Sport 1 - 06.03.2021

Барселона славеше со 2-0 против Осасуна во мечот од 26. коло во шпанската Ла Лига и така се приближи на само два бода од лидерот Атлетико Мадрид, кој има одиграно два меча помалку од Каталонците. Жорди Алба им донесе водство на Каталонците во 30.

Меси со лекција како се асистира за гол преку осум противнички играчи (Видео)

Спортманија - 06.03.2021

Нова „магија“ на Аргентинецот Барселона води со 1:0 по првите 45 минути на гостувањето во Памплона кај Осасуна и тоа благодарение на погодокот на Жорди Алба. Дефанзивецот на Барселона одлично се проби низ одбраната на домаќините и од странична ...

(ВИДЕО) Фантастична асистенција на Меси – Барселона поведе

Спортклуб - 06.03.2021

Барселона води од 30.минута во Памплона против Осасуна (1: 0). Каталонците сакаат да победат по секоја цена и се на добар пат откако Жорди Алба погоди во 30. минута за 1: 0. Левиот бек на Каталонците ја „искина мрежата“ со силен удар од левата ...

Севилја се подалеку од врвот во Шпанија

Сител - 06.03.2021

Екипата на Севиља по тешкиот пораз од Барселона и елиминацијата од националниот куп, доживеа нов незгоден пораз овојпат на гостувањето кај Елче со 2-1 што само ја продолабочи кризата во тимот на Лопетеги.

Тука се игра на голови: На 12 од последните 13 меча било 3+, а три пати завршиле и со 7+

Спортманија - 06.03.2021

Подарок кој треба да се искористи Барселона вечерва гостува во Памплона кај Осасуна, а каталонците ќе атакуваат на три бода со кои сигурно ќе останат на второто место на табелата, но и ќе чекаат утре кикс на лидерот Атлетико Мадрид.

ВИДЕО: Давеникот Елче ја шокира Севиља во Примера

Gol.mk - 06.03.2021

Екипата на Севиља важеше за голем фаворит во дуелот со Елче, но мора да ја прифати реалноста дека остана со празни раце. Давеникот во Примера славеше на домашен терен над тимот од Андалузија (2-0) и направи чекор напред во борбата за опстанок.

Елче направи суепер изненадување, ја реши фаворизираната Севиља

Дриблинг - 06.03.2021

Елче кој грчевито се бори за опстанок со 2-1 ја победи Севиља, екипа од горниот дел на табелата во Ла Лига. Со головите на Гути и Кариљо во 70 и 76 минута, Елче освои важни три бода, за Севиља погоди Де Јонг во финишот на натпреварот.

Елче ја шокираше Севилја и избега од зоната за испаѓање (ВИДЕО)

Sport 1 - 06.03.2021

Елче сезонава се бори за опстанок во шпанската Ла Лига, а денешниот триумф од 2-1 против Севилја им помогна во тоа бидејќи избегаа од опасната зона. Гути во 70. минута од натпреварот погоди за водство на домаќините од 1-0, по што Кариљо ги шокираше ...

Елче ја „шокира“ Севиља (ВИДЕО)

SportMedia - 06.03.2021

Елче оствари изненадувачка, но сосема заслужена победа над тимот на Севиља, и му ја продлабочи кризата на тимот на Лопегеги. Беше без голови до 70. минута кога Елче поведе преку Гути. Потоа Кариљо донесе и 2:0 за домашниот тим, а Де Јонг само успеа ...

Барса се доближи на -2, новото чудо од дете на „каталонците“ со деби гол (ВИДЕО)

МКД - 06.03.2021

Барселона со 0-2 славеше на гостувањето кај Осасуна, Лео Меси забележа две асистенции а Алаба и Илаиш погодија за победа. Барса се доближи на -2 до Атлетико во пресрет на утрешното големо дерби на Мадрид и ќе се надева дека Реал ќе му откине бодови ...