TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мистериозни активности на виберот на Матеј периш го дигнаа регионот на нозе, таткото Ненад откри за што се работи, се ...

Во Центар - 23.01.2022

По 24 дена потрага по Матеј Периш (27) од Сплит, на кого на 31 декември му се губи секаква трага, на 21 јануари во 21 часот и 53 минути повторно беше активен неговиот профил на Вибер. Сепак, надежите дека тоа би можело да доведе до некаква трага на ...

(ВИДЕО) Продолжува потрагата по Матеј, неговиот татко има надеж дека е жив

Скопје1 - 23.01.2022

Над 20 дена трае потрагата по Матеј Периш, а екипите ангажирани да го пронајдат не престануваат и покрај студеното време и врнежите. На профилот на Инстаграм 192_rs објавено е видео на кое се гледаат припадниците на доброволната противпожарна ...

ВИДЕО | Таткото на Матеј има надеж дека тој е жив: Ми се јавуваат волшебници и јасновидци и ми кажуваат каде се крие

Слободен Печат - 23.01.2022

Повеќе од 20 дена трае потрагата по Матеј Периш, а екипите ангажирани да го пронајдат не престануваат и покрај студеното време и врнежите. На социјалната мрежа Инстаграм објавено е видео на кое се гледаат припадниците на доброволната противпожарна ...

Таткото на изгубениот Матеј Периш ја разјасни мистеријата со активноста на телефонот

Вечер Прес - 22.01.2022

Откако 22 дена нема ниту трага од младиот Матеј Периш од Сплит кој исчезна на 31 декември во Белград, вчера следуваше шокантна информација дека неговата сметка на вибер била активна вчера во 21:53 часот.

Таткото на изгубениот Матеј Периш ја разјасни мистеријата со активноста на телефонот

Република - 22.01.2022

Откако 22 дена нема ниту трага од младиот Матеј Периш од Сплит кој исчезна на 31 декември во Белград, вчера следуваше шокантна информација дека неговата сметка на вибер била активна вчера во 21:53 часот.

Таткото на изгубениот Матеј Периш ја разјасни мистеријата со активноста на телефонот

Lider - 22.01.2022

Откако 22 дена нема ниту трага од младиот Матеј Периш од Сплит кој исчезна на 31 декември во Белград, вчера следуваше шокантна информација дека неговата сметка на вибер била активна вчера во 21:53 часот.

По 22 дена од исчезнувањето, Матеј Периш синоќа бил активен на Вибер, се огласи и неговиот татко: „Запознаен сум со тоа ...

Press24 - 22.01.2022

Потрагата по сплиќанецот Матеј Периш (27) кој исчезна ноќта меѓу 30 и 31 декември минатата година, трае веќе 22 дена, а вчеравечер многумина кои го познавале момчето биле шокирани. Имено, по 22 дена Матеј вчера во 21:53 часот бил активен на Вибер.

РЕГИОНОТ НА НОЗЕ – исчезнатиот Матеј вчера бил активен на Вибер, се огласи неговиот татко и полицијата! (ФОТО)

Курир - 22.01.2022

Младиот Матеј Периш (27) кој исчезна на 31 декември во Белград се уште е топ тема, но и мистерија за целиот регион. Откако 22 дена нема ниту трага, ниту глас од него, вчера еден детаљ буквално ги стаписа сите до еден.

Исчезнатиот Матеј Периш бил активен на Вибер: Мистеријa на телефонот на сплиќанецот

24Инфо - 22.01.2022

Исчезнатиот Матеј Периш бил активен на Вибер. Негова слика се појавила во бројни групи поврзани со исчезнувањето на младиот човек. Според српските медиуми Матеј бил достапен во 21 часот и 58 минути.

Исчезнатиот Матеј Периш вчера бил активен на Вибер

Фактор - 22.01.2022

Mладиот Хрват кој исчезна во Белград, Матеј Периш вчера бил активен на Вибер. Според српските медиуми Матеј бил достапен во 21 часот и 58 минути. Медиумите претходно објавија дека неговиот телефон последен пат е лоциран ноќта на неговото исчезнување ...

Шок: Пo 22 дена вчера Матеј бил активен на Вибер

Република - 22.01.2022

Младиот Матеј Периш од Сплит, кој исчезна на 31 декември во Белград, сè уште е топ тема, но и мистерија за целиот регион. Откако 22 дена нема ниту трага, ниту глас од него, вчера следуваше шок зошто неговата сметка на вибер била активна вчера во ...

Исчезнатиот Матеј вчера бил активен на Вибер, се огласи неговиот татко и полицијата! (ФОТО)

Нетпрес - 22.01.2022

Младиот Матеј Периш (27) кој исчезна на 31 декември во Белград се уште е топ тема, но и мистерија за целиот регион. Откако 22 дена нема ниту трага, ниту глас од него, вчера еден детаљ буквално ги стаписа сите до еден.

Виден е: Нешто чудно се случи со Матеј, сите се шокирани

Мастило - 22.01.2022

Пријателите на 27-годишниот Матеј Периш по кој интензивно се трага веќе 23 дена, синоќа се шокирале кога виделе дека неговиот број во 21:53 часот бил достапен на Вајбер. За луѓето кои не губат надеж дека момчето од Сплит ќе биде пронајдено живо, ...

Матеј вчера бил активен на Вибер, се огласи татко му и полицијата

Скопје1 - 22.01.2022

Младиот Матеј Периш (27) кој исчезна на 31 декември во Белград се уште е топ тема, но и мистерија за целиот регион. Откако 22 дена нема ниту трага, ниту глас од него, вчера еден детаљ буквално ги стаписа сите до еден.

(ФОТО) Исчезнатиот Матеј вчера бил активен на вибер, по ова се огласи и неговиот татко

Lider - 22.01.2022

Младиот Матеј Периш (27) кој исчезна на 31 декември во Белград се уште е топ тема, но и мистерија за целиот регион. Откако 22 дена нема ниту трага, ниту глас од него, вчера еден детаљ буквално ги стаписа сите до еден.

Исчезнатиот Матеј Периш вчера бил активен на Вибер

Сител - 22.01.2022

Младиот Матеј Периш од Сплит, кој исчезна на 31 декември во Белград, сè уште е топ тема, но и мистерија за целиот регион. Откако 22 дена нема ниту трага, ниту глас од него, вчера следуваше шок зошто неговата сметка на вибер била активна вчера во ...

РЕГИОНОТ НА НОЗЕ – исчезнатиот Матеј вчера бил активен на Вибер, се огласи неговиот татко и полицијата!

Пулс24 - 22.01.2022

Младиот Матеј Периш (27) кој исчезна на 31 декември во Белград се уште е топ тема, но и мистерија за целиот регион. Откако 22 дена нема ниту трага, ниту глас од него, вчера еден детаљ буквално ги стаписа сите до еден.

Контактите кои ги имал Матеј кобната ноќ се клучни за истрагата

Скопје1 - 22.01.2022

Продолжува потрагата по Матеј Периш (27) од Сплит, кој исчезна ноќта меѓу 30 и 31 декември во Белград, а акцентот во истрагата сега е ставен на податоците од телефонот на младиот човек и контактите што ги имал кобната вечер.