TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нов Зеланд најави истрага за нападот во џамиите

Глас на Америка - 25.03.2019

Целта ќе биде не само што се случило, туку и како може да се спречат идни вакви ситуации ВАШИНГТОН — Премиерката на Нов Зеланд Џасинда Ардерн најави истрага за нападот врз двете џамии при кој беа убиени 50 лица.

На врвот на највисоката зграда на светот стои фотографија од премиерката на Нов Зеланд: Поради еден детаљ, ги освоила ...

Точка - 25.03.2019

На зградата се појавила фотографија од премиерката како прегрнува Новозеланѓанка по нападот, а над нивните глави е додаден зборот "мир". Премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн, го воодушевила светот со своето водење на ситуацијата по ...

Фотогрфија на премиерката на Нов Зеланд на врвот на Бурџ Халифа ги освои срцата на муслиманите ширум светот

Бриф - 25.03.2019

На најголемата зграда во ОАЕ, Бурџ Халифа стои фотографија на Џасинда Ардерн која гушка граѓанин на Нов Зеланд, а над неа е додаден зборот МИР. „Нов Зеланд пати со вас, сите сме едно. Сите се чувствуваме како едно тело, а кога дел од телото страда, ...

На врвот на највисоката зграда во светот поставена фотографија на премиерката на Нов Зеланд

Макфакс - 25.03.2019

Премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн, го одушеви светот со своето снаодливо и вешто справување со ситуацијата по терористичкиот напад во оваа земја, при што загинаа 50 лица. Поради сето она што го направи за својот народ, нејзината фотографија ...

Илјадници луѓе се собраа во чест на жртвите од Крајстчрч, а против расизмот

+инфо - 24.03.2019

Илјадници луѓе се собраа денеска во повеќе новозеландски градови во спомен на 50 убиени муслимани во Крајстчрч, но и во знак на протест против расизмот. Премиерката Џасинда Ардерн најави дека централната комеморативна служба ќе се одржи во текот на ...

На врвот на највисоката зграда во светот поставена фотографија на премиерката на Нов Зеланд

24Инфо - 25.03.2019

Премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн, го одушеви светот со своето снаодливо и вешто справување со ситуацијата по терористичкиот напад во оваа земја, при што загинаа 50 лица. Поради сето она што го направи за својот народ, нејзината фотографија ...

Што се случува во џамиите во Нов Зеланд каде беа убиени 50 верници?

Фактор - 23.03.2019

Двете џамии во градот Крајстчерч во Нов Зеланд, каде минатата недела напаѓачот Брнетон Тарант уби 50 верници, денес повторно ги отворија вратите за верниците. Во џамијата Ал Нур молитвите започнаа со силно полициско присуство.

Илјадници луѓе се собраа во чест на жртвите од Крајстчрч, а против расизмот

24 Вести - 24.03.2019

Илјадници луѓе се собраа денеска во повеќе новозеландски градови во спомен на 50 убиени муслимани во Крајстчрч, но и во знак на протест против расизмот. Премиерката Џасинда Ардерн најави дека централната комеморативна служба ќе се одржи во текот на ...

Илјадници луѓе се собраа во чест на жртвите од Крајстчрч, а против расизмот

Опсервер - 24.03.2019

Илјадници луѓе се собраа денеска во повеќе новозеландски градови во спомен на 50 убиени муслимани во Крајстчрч, но и во знак на протест против расизмот. Премиерката Џасинда Ардерн најави дека централната комеморативна служба ќе се одржи во текот на ...

Илјадници луѓе се собраа во чест на жртвите од Крајстчрч и против расизмот

1tv - 24.03.2019

Илјадници луѓе се собраа денеска во повеќе новозеландски градови во спомен на 50 убиени муслимани во Крајстчрч, но и во знак на протест против расизмот. Премиерката Џасинда Ардерн најави дека централната комеморативна служба ќе се одржи во текот на ...

Илјадници луѓе се собраа во чест на жртвите од Крајстчрч, а против расизмот

24Инфо - 24.03.2019

Илјадници луѓе се собраа денеска во повеќе новозеландски градови во спомен на 50 убиени муслимани во Крајстчрч, но и во знак на протест против расизмот. Премиерката Џасинда Ардерн најави дека централната комеморативна служба ќе се одржи во текот на ...

Илјадници луѓе се собраа во чест на жртвите од Крајстчрч, а против расизмот

MakPress - 24.03.2019

Илјадници луѓе се собраа денеска во повеќе новозеландски градови во спомен на 50 убиени муслимани во Крајстчрч, но и во знак на протест против расизмот. Премиерката Џасинда Ардерн најави дека централната комеморативна служба ќе се одржи во текот на ...

Илјадници луѓе се собраа во чест на жртвите од Крајстчрч, а против расизмот

А1 On - 24.03.2019

Илјадници луѓе се собраа денеска во повеќе новозеландски градови во спомен на 50 убиени муслимани во Крајстчрч, но и во знак на протест против расизмот. Премиерката Џасинда Ардерн најави дека централната комеморативна служба ќе се одржи во текот на ...

Илјадници луѓе се собраа во чест на жртвите од Крајстчрч, а против расизмот

Сител - 24.03.2019

Илјадници луѓе се собраа денеска во повеќе новозеландски градови во спомен на 50 убиени муслимани во Крајстчрч, но и во знак на протест против расизмот. Премиерката Џасинда Ардерн најави дека централната комеморативна служба ќе се одржи во текот на ...

Илјадници луѓе се собраа во чест на жртвите од Крајстчрч и против расизмот

Либертас - 24.03.2019

Околу 15.000 лица присуствуваат на вечерното бдеење во Крајстчрч, во паркот покрај џамијата Ал Нор, каде бел расист уби над лица. Неколку лица уби и во блиската џамија Линвуд. Голем дел од немуслиманските жени на бдеењето носат шамии на глава и на ...

Илјадници луѓе се собраа во чест на жртвите од Крајстчрч, а против расизмот

ТВ21 - 24.03.2019

Илјадници луѓе се собраа денеска во повеќе новозеландски градови во спомен на 50 убиени муслимани во Крајстчрч, но и во знак на протест против расизмот. Премиерката Џасинда Ардерн најави дека централната комеморативна служба ќе се одржи во текот на ...

Илјадници луѓе се собраа во чест на жртвите од Крајстчрч, а против расизмот

4NEWS - 24.03.2019

Илјадници луѓе се собраа денеска во повеќе новозеландски градови во спомен на 50 убиени муслимани во Крајстчрч, но и во знак на протест против расизмот. Премиерката Џасинда Ардерн најави дека централната комеморативна служба ќе се одржи во текот на ...