TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ова е најскапиот град за живеење во светот за 2021 година: Му ја презема титулата на Париз

Слободен Печат - 03.12.2021

Најголемиот израелски град Тел Авив е најскап во светот, покажа анализата објавена во средата во британскиот магазин „Економист“. Тел Авив го презеде водството од француската престолнина Париз, кој сега го дели второто место со Сингапур.

Дали знаете кој е најскапиот град според најновите истражувања?

Кафе пауза - 03.12.2021

Минатата година Тел Авив беше петти најскап град во светот за живеење. Најновото истражување на трошоците на живот Economist Intelligence Unit покажало дека израелскиот град во моментот е најскапиот град на целата планета.

Листа на најскапите градови за живеење: Тел Авив е на прво место

Н.Македонија - 02.12.2021

Главниот град на Израел, Тел Авив, ја освои титулата најскап град за живот во светот, се наведува во анализата објавена во британскиот магазин „Економист“. Како што пренесе „Ал Џезеира“, израелската престолнина го презеде лидерството од француската ...

Париз повеќе не е најскап град за живот, го престигна оваа метропола!

Кумановски м. - 02.12.2021

Израелскиот пристанишен град Тел Авив е прогласен за најскап град за живеење, според магазинот „Економист“. Тел Авив го презеде првото место од Париз, кој сега ја дели втората позиција со Сингапур.

Му ја презеде неславната титула на Париз – ова е најскапиот град за живеење во светот

Точка - 01.12.2021

Париз оваа година го дели второто место со Сингапур, а во првите пет се и Цирих и Хонгконг. Тел Авив стана најскапиот град на светот за живот поради забрзаниот раст на инфлација кој ги зголемил цените на стоката и услугите ширум светот во време на ...