TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Згодниот син на Лук Пери е „ист како тато“ (фото)

Црнобело - 14.02.2020

Џек Пери (22), синот на Лук Пери, го покажа своето мускулесто тело на Инстаграм. Џек е професионален борач кој се бори под псевдонимот Jungle Boy. Тој неверојатно многу личи на татко си – буквално како верна копија на ѕвездата на Беверли Хилс 90210.

Името на Лук Пери изоставено на доделувањето на „оскарите“

Н.Македонија - 14.02.2020

Голем број љубители на филмот што го следеа неодамнешното доделување на „оскарите“ реагираа поради тоа што глумецот Лук Пери беше изоставен од годинашната почест што Академијата во сегментот „Ин мемориам“ им ја оддава на починатите членови на ...

Академијата се огласи по острите напади: Еве зошто не го споменавме Лук Пери на доделувањето на Оскарите!

Слободен Печат - 12.02.2020

Поради бурните реакции на социјалните мрежи, Академијата излезе со соопштение и образложи зошто не го споменале актерот. Многу луѓе се вознемирени поради тоа што актерот Лук Пери не беше споменат на овогодинешното оддавање на почит на покојни ...

Еве зошто Лук Пери не беше споменат на доделувањето на Оскарите

Убавина и Здравје - 12.02.2020

Поради бурните реакции на социјалните мрежи, Академијата излезе со соопштение и образложи зошто покојниот Лук Пери , кој почина минатата годинаод последиците од мозочен удар, не беше споменат во делот „ин мемориам“ на годинешното свечено доделување ...

Еве зошто Лук Пери не беше споменат на „Оскарите“

Република - 12.02.2020

Јавноста реагираше што актерот Лук Пери беше изоставен од овогодинешнот Ин мемориам сегметнт на доделувањето на „Оскарите“, каде Американската филмска академија“ им оддава почит на починатите членови на индустријата.