TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Без шеќер, брашно, масло за јадење: Чоколаден колач кој брзо и лесно се прави

Вистина.мк - 21.01.2022

Прoбајте го овој феноменален рецепт кој не содржи ниту грам брашно. Овој чоколаден колач се подготвува брзо, едноставно, а основните состојки се банани и какао во прав, а слободно може да си направите дупла мера, доколку сакате колачот да биде ...

КОЛАЧ БЕН-МАРИ: Французинките го јадат цело време и не се дебелат, многу е вкусен и деликатен

НМД - 21.01.2022

Традиционален француски колач кој го пробав пред 2 години во една слаткарница, а сега и јас го имам рецептот и можам да си го направам кога сакам. Сочен, вкусен, децата го обожаваат, а сопругот најмногу.

Рецепт: Кремаста чоколадна торта

Локално - 21.01.2022

Чоколаден колач од само 3 состојки. Состојки: Колач: – 310 гр темно чоколадо (70 проценти какао) – 10 јајца – Сол Глазура: – 185 гр темно чоколадо Подготовка: Вклучете ја рерната да се загрее на 250 степени.

Американски колачиња со темно чоколадо

Gotvi.mk - 20.01.2022

Американските колачиња со трошки темно чоколадо се измислени за љубителите на малку појаки вкусови… Состојки: 2 јајца 5 лажици млеко 100 гр шеќер 125 гр путер 200 гр горко чоколадо за готвење 5 полни лажици какао 250 гр брашно 1 кесичка прашок за ...