TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

НБА кошаркар не сака вакцина поради религиозни причини, се чека одговор од лигата

Gol.mk - 24.09.2021

Најдобрата светска кошаркарска лига, НБА воведе нови анти-ковид правила. Според нив, секој кошаркар, тренер и официјално лице ќе мора да бидат вакцинирани против вирусот, со цел да добијат дозвола за натпревари.

НБА ѕвезда не сака да се вакцинира и бара верски причини за да може да игра

Канал5 - 23.09.2021

И покрај тоа што НБА не прогласи дека вакцинацијата против ковид е задолжителна за играчите, во некои градови локалните власти не дозволуваат луѓето кои не сакаат да се вакцинираат да влегуваат во салите.

НБА ѕвезда не сака да се вакцинира против Ковид-19 од религиозни причини!

SportMedia - 23.09.2021

И во САД има проблеми со вакцинацијата против Ковид-19 и тоа кај врвните спортисти. Имено по одлуката на раководството на НБА, во која стои дека пред стартот на новата сезона сите кошаркари мора да се вакцинираат, Ендрју Вигинс, членот на Голден ...

НБА sвездата не сака да се вакцинира поради религија, се чека одговорот на лигата

Sport M - 23.09.2021

НБА лигата воведе правилник според кој сите играчи мора да се вакцинираат против КОВИД пред почетокот на новата сезона. Истото важи и за навивачите кои сакаат да присуствуваат на натпреварите.

НБА sвездата не сака да се вакцинира поради религија, се чека одговорот на лигата

Zoom - 23.09.2021

НБА лигата воведе правилник според кој сите играчи мора да се вакцинираат против КОВИД пред почетокот на новата сезона. Истото важи и за навивачите кои сакаат да присуствуваат на натпреварите.

НБА ѕвездата не сака да се вакцинира поради религијата, чека одговор на лигата

Спортклуб - 23.09.2021

НБА лигата го претстави Правилникот дека сите играчи мора да бидат вакцинирани против ковид пред почетокот на новата сезона. Истото важи и за навивачите кои сакаат да присуствуваат на натпревари.