TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Потврдено „да“ за визна либерализација

Deutsche Welle - 20.10.2009

Комисијата за граѓански слободи, правда и внатрешни работи на Европскиот парламент го поддржа укинувањето на визите за Македонија, Србија и Црна Гора од ...

ЕП за укинување на визите за Западен Балкан

А1 - 19.10.2009

Одборот за внатрешни работи на Европскиот парламент денеска треба да гласа за Извештајот за визната либерализација за државите од Западен Балкан.

Визна либерализација за БиХ, и покрај неуспехот на преговорите?

Нетпрес - 22.10.2009

Разговорите во Бутмир на политичките партии во Босна и Херцеговина не напредувале онака како што очекувале европските и американските претставници.

Укинувањето на визите нема да доцни

Утрински - 21.10.2009

Стразбур - Извештајот на словенечката европратеничка Тања Фајон за визната либерализација беше усвоен со огромно мнозинство од Комисијата за граѓански слободи, ...

Извештајот за визна либерализација изгласан во Одборот на ЕП

Нетпрес - 20.10.2009

Одборот за цивилни слободи, правда и внатрешни работи (ЛИБЕ) на Европскиот парламент во Стразбур доцна синоќа го изгласа Извештајот за визна либерализација за ...

ЕП вечерва ќе гласа за визната либерализација

Нетпрес - 19.10.2009

Одборот за цивилни слободи, правда и внатрешни работи (ЛИБЕ) на Европскиот парламент вечерва во Стразбур треба да гласа за Извештајот за визна либерализација ...

Прифатен извештајот за укинување на визите за Западен Балкан

Бизнис24 - 21.10.2009

Комитетот за граѓански слободи, правда и внатрешни работи на Европскиот парламент го одобри извештајот за визна либерализација за земјите од Западен Балкан, ...

Со еден глас против и два воздржани

Канал5 - 20.10.2009

Комисијата за граѓански слободи, правда и внатрешни работи на Европскиот Парламент доцна синоќа го поддржа укинувањето на визите за Македонија, Србија и Црна ...

Одборот на Европарламентот го усвои извештајот за укинување на визите

Форум - 20.10.2009

Одборот на Европскиот парламент за граѓански слободи, правда и внатрешни работи го узвои Извештајот за укинување на визите за државите од Западен Балкан ...

Комитетот за внатрешни работи на ЕП ја поддржа визната либерализација за Западен Балкан

Канал5 - 20.10.2009

Комитетот за граѓански слободи, правда и внатрешни работи на Европскиот парламент, синоќа го одобри извештајот за визна либерализација за земјите од Западен ...

Комитетско зелено светло во Европскиот парламент за безвизен режим

Телма - 20.10.2009

Комитетот за граѓански слободи, правда и внатрешни работи на Европскиот парламент, синоќа го одобри извештајот за визна либерализација за земјите од Западен ...

Извештајот за укинување на визите усвоен во одборот на ЕП

Макфакс - 20.10.2009

Стразбур / 20.10.09 / 10:27 Извештајот за укинување на визите за Западен Балкан беше усвоен во Одборот на Европскиот парламент за граѓански слободи, правда и ...

Комитетот за внатрешни работи на ЕП ја поддржа визната либерализација

Кирилица - 20.10.2009

Визната либерализација за Македонија, Србија и Црна Гора, според предлогот на Европската комисија, треба да стапи во сила на први јануари 2010 година Комитетот ...

Уште една поддршка во ЕП за укинување на визите за Западен Балкан

Р.С.Европа - 20.10.2009

Комитетот за граѓански слободи, правда и внатрешни работи на Европскиот парламент, синоќа го одобри извештајот за визна либерализација за земјите од Западен ...

Комитетот за внатрешни работи на ЕП ја поддржа визната либерализација за Западен Балкан

Сител - 20.10.2009

Комитетот за граѓански слободи, правда и внатрешни работи на Европскиот парламент, синоќа го одобри извештајот за визна либерализација за земјите од Западен ...

Во Европскиот парламент прифатен извештајот за укинување на визите за Западен Балкан

Алфа - 20.10.2009

Одборот на Европскиот парламент за граѓански слободи, правосудство и внатрешни работи синоќа во Стразбур го поддржа извештајот за укинување на визите за ...

Во Европскиот парламент прифатен извештајот за укинување на визите за западен Балкан

Кајгана - 20.10.2009

Одборот на Европскиот парламент за граѓански слободи, правосудство и внатрешни работи синоќа во Стразбур го поддржа извештајот за укинување на визите за ...

Прифатен извештајот за укинување на визите за Западен Балкан

Идивиди - 20.10.2009

Стразбур, 20 октомври (МИА) - Одборот на Европскиот парламент за граѓански слободи, правосудство и внатрешни работи синоќа во Стразбур го поддржа извештајот за ...

Во Европскиот парламент прифатен извештајот за укинување на визите за Западен Балкан

Кирилица - 20.10.2009

Одборот на Европскиот парламент за граѓански слободи, правосудство и внатрешни работи синоќа во Стразбур го поддржа извештајот за укинување на визите за ...

Зелено светло за визната либерализација во ЛИБЕ комитетот на Европскиот парламент

Канал5 - 19.10.2009

Комитетот за човекови права, правда и внатрешни работи на Европскиот парламент доцна вечерва ќе гласа за визната либерализација.

Одбор на ЕП за укинување на визите за Западен Балкан

Алфа - 19.10.2009

Одборот за внатрешни работи на правда на Европскиот парламент во понеделник треба да гласа за Извештајот за визната либерализација за државите од Западен ...

Одбор на ЕП за укинување на визите за Западен Балкан

Макфакс - 19.10.2009

Стразбур / 19.10.09 / 10:43 Одборот за внатрешни работи на правда на Европскиот парламент во понеделник треба да гласа за Извештајот за визната либерализација ...

ЕП следниот месец ќе гласа за укинување на визите

Н.Македонија - 20.10.2009

Комитетот за човекови права, правда и внатрешни работи на Европскиот парламент доцна вечерва ќе треба да даде зелено светло за визната либерализација.

ЕП го прифати извештајот за укинување на визите за Западен Балкан

Тотал - 20.10.2009

Одборот на Европскиот парламент за граѓански слободи, правосудство и внатрешни работи синоќа во Стразбур го поддржа извештајот за укинување на визите за ...

Во Европскиот парламент прифатен извештајот за укинување на визите за Западен Балкан

МРТ - 20.10.2009

Одборот на Европскиот парламент за граѓански слободи, правосудство и внатрешни работи синоќа во Стразбур го поддржа извештајот за укинување на визите за ...

Македонија - Извештајот за визите пред европратениците

Време - 20.10.2009

Одборот за внатрешни работи на Европскиот парламент вчера требаше да го изгласа извештајот за визна либерализација за државите од Западен Балкан.

Во Европскиот парламент прифатен извештајот за укинување на визите за Западен Балкан

Алсат-М - 20.10.2009

Одборот на Европскиот парламент за граѓански слободи, правосудство и внатрешни работи синоќа во Стразбур го поддржа извештајот за укинување на визите за ...

Одбор на ЕП за укинување на визите за Западен Балкан

МРТ - 19.10.2009

Одборот за внатрешни работи на правда на Европскиот парламент во понеделник треба да гласа за Извештајот за визната либерализација за државите од Западен ...